Niewystarczająca pamięć HTC

  • 5 Odpowiedzi
  • 13168 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Niewystarczająca pamięć HTC
« dnia: Wrzesień 22, 2011, 00:56:53 »
Jakoś na początku czerwca kupiłem HTC Desire, przez ten czas przechodziłem przez 3 serwisy, trwało to z 2 miesiące, aż doczekałem się że wreszcie mi wymienili telefon na nowy egzemplarz. Zacząłem się bawić telefonem i muszę przykro stwierdzić, że pamięć 147,63 MB nie starcza mi aby zainstalować wszystkie aplikacje jakie chcę. I z tym związane pytania: (zaznaczam, że mam app2sd i aplikacje które mogłem częściowo przenieść na sd przeniosłem, pamięci i tak mi nie starcza).

-aby umożliwić instalację aplikacji na karcie muszę zrobić roota, najlepiej unrevoked? a potem? Gdzie mogę znaleźć jakieś info. Przypuśćmy że zrobię roota, co potem?
-gdy przenoszę niektóre aplikacje np. evernote czy pulse na karte pamięci znikają mi widgety tych aplikacji, nie mogę ich zastosować, czy to normalne?
-czy znajdzie się ktoś kto za czteropak zrobi mi roota i kartę? Kraków?

Pozdrawiam,
Tomek
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2011, 09:24:21 wysłana przez marcinl »

*

don.kamillo

Odp: Niewystarczająca pamięć HTC
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2011, 09:13:30 »
Hej. Też borykam się z tym problemem, bo mam bliźniaczego nexusa.
Pisałem o tym w tym wątku:
http://pdaclub.pl/forum/android/brak-mozliwosci-przeniesienia-aplikacji-na-sd/
Tu xspojlerx podał instrukcj e do tworzenia partycji ext:
https://docs.google.com/document/pub?id=1IOtP02V8CGMFah01skGw0h6ld9ovnwwz8JZ3gvUqpm0#h.cuu7fkdc3doi
Opis z rootowaniem znajduje się tutaj:
http://pdaclub.pl/forum/htc-desire/desire-root/#post_unrevoked

Gdy przenosisz aplikacje na kartę pamięci widżety znikają, to norma.


Odp: Niewystarczająca pamięć HTC
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2011, 21:32:50 »
To znaczy, że wystarczy utworzyć np. 2 GB partycje potem na karcie SD? i po zainstalowaniu programu App2Sd będzie można przenosić wszystkie aplikację na kartę? Typu facebook, Google Maps? itd.?

*

don.kamillo

Odp: Niewystarczająca pamięć HTC
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2011, 23:29:09 »
Ale widżety i tak nie będą działać. I 2 GB jest niewskazane, sugerowana najwyższa wartość to 1 GB.

Odp: Niewystarczająca pamięć HTC
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2011, 12:58:06 »
Zastanawiam się jak nieodpowiedzialni musieli być projektanci Desire nie biorąc pod uwagę, że dali tak małą wewnętrzną pamięć. Przecież to jest niemożliwe, cały czas za mało miejsca na aplikacje, trzeba szukać takich aplikacji jak Pixlr-o-mantic, LOL która waży 10 MB a po przeniesieniu na kartę (jest opcja) waży 154 KB :D Zdam tylko tą sesję poprawkową (mam nadzieje, kiedyś...) i spróbuje to zrootować i utworzyć partycję na SD, na razie jestem z tego kompletnie zielony:/:( a irytuje mnie to za każdym razem gdy widzę ikonkę "za mało miejsca na dysku".

*

Offline Upgreydd

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Too Weird To Live, Too Rare To Die...
    • Monitoring
  • Sprzęt: Samsung SGH-i780
Odp: Niewystarczająca pamięć HTC
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2011, 21:52:26 »
Jest wyjscie by bez root'a przenosic aplikacje na SD (prawie wszystkie).
1. Instalujemy HTC Sync i Android SDK (w nim zaznaczamy platform-tools, bo tylko to nam potrzebne do tego myku bedzie)
2. Dodajemy do PATH systemu sciezke do platform-tools
3. Klepiemy komendy, albo robimy sobie batch'a z takimi o to komendami:
adb kill-server - zabijamy serwer ADB
adb start-server - odpalamy serwer ADB
adb shell pm getInstallLocation - sprawdzamy lokacje domyslnej instalacji, powinna byc "0"
adb shell pm setInstallLocation 2 - ustawiamy domyslna instalacje na SD, w tym momencie mozemy wszystko przenosic z tel. na SD (nie przenoscie aplikacji z widgetami i tego co w tle startuje przy starcie telefonu (JuiceDefender itp.))
adb shell pm setInstallLocation 0 - przywracamy wartosc domyslna i znow blokujemy przenoszenie aplikacji na SD...

HAVE FUN