multitouch w grach - problem

  • 11 Odpowiedzi
  • 5185 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

multitouch w grach - problem
« dnia: Sierpień 12, 2010, 19:18:48 »
witam,
zdecydowałem się na zakup htc desire i mam z nim problem - podczas gier gdy np. guitar hero gdy zachodzi potrzeba wciśnięcia dwóch przycisków jednocześnie działa zawsze tylko jeden - czy to błąd dotyczący wszystkich htc desire? da się coś z tym zrobić? na chwilę obecną niektóre gry są bezużyteczne ze względu na ten problem. Przyciski w guitar hero są w jednej linii i nie mogę wcisnąć obu jednocześnie...

Czy to ten bug daje o sobie znać: Samsung Galaxy S - Multi-touch.mov ?
Czy to jeszcze coś innego?
Mam update do androida 2.2.

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: multitouch w grach - problem
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2010, 23:46:29 »
jakoś przed updatem nie miałem z tym problemów teraz jakoś działa tylko jeden przycisk ale grałem i tak  w wersje demo może na demie niema obsługi multitouch

zauważyłem ten sam bug jak miejsca które się naciska są w jednej lini poziomej lub pionowej to łączą się automatycznie i czasem telefon głupieje i nie rozpoznaje który palec gdzie idzie najprawdopodobniej błąd oprogramowania :/

ktoś na xda wspomniał że problemem może być obsługa gestów na bazie multitouch
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2010, 00:01:03 wysłana przez medive »

Odp: multitouch w grach - problem
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2010, 01:13:52 »
znajomy ma tą samą wersję gry i multitouch działa. Gestów też żadnych nie włączałem...
Czyli to bug po update do 2.2? Zaraz po odpaleniu telefonu dokonałem aktualizacji więc nie wiem jak to było w wersji 2.1 :(
Przy włączaniu multitouch visualizera daje się bez problemu zaznaczać dwa punkty na raz - dziwne.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: multitouch w grach - problem
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2010, 08:11:45 »
A jak się nazywa app z tego filmiku bo nie mogę znaleźć?
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: multitouch w grach - problem
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2010, 11:51:59 »
Program to Dotty.
Jak ktoś ma jakieś pomysły co się stało że w grach dziala tylko jeden przycisk prosze pisac ;)

Połączone: Sierpień 13, 2010, 13:25:12
Na XDA odpowiedzieli że Desire nie ma multitoucha tylko dual-toucha.
Pod tym względem iphone bije na łeb HTC - tam można rysować na ekranie wszystkimi palcami??? Ktoś się orientuje jak to tam wygląda? A tu tylko jednym - bo niby jest dualtouch ale w grach nie działa ?

Są jakieś telefony na androidzie z prawdziwym multitouchem?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2010, 13:25:12 wysłana przez angel554 »

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: multitouch w grach - problem
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2010, 14:59:41 »
wiem tylko tyle że samsung galaxy s niema tego problemu tak jak pokazane na filmie
może też nie działać dlatego że jak bardzo blisko są punkty nacisku to widzi to jako jeden palec

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: multitouch w grach - problem
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 13, 2010, 16:37:21 »
Na Galaxy S wykrył 5 palców, ale jak za blisko siebie to wykrywa tylko jeden.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: multitouch w grach - problem
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 13, 2010, 21:14:09 »
Taki fajny telefon a tak go zepsuli ;/
I pewnie to nie wina softu 2.2 tylko htc użyło tańszego wyświetlacza? I sobie nie radzi?

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: multitouch w grach - problem
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 13, 2010, 22:07:05 »
ale błąd z rozpoznaniem który palec gdzie idzie po sklejeniu to raczej błąd oprogramowania
sprawdzałem jeden tester multitouch i dobrze pokazywał współrzędne punktu gubi się tylko jak zrówna się je do jednej poziomej lub pionowej linii (nie zawsze)
może punkty dotyku są źle oznaczane zmienną i soft je myli jak osiągają jedną z współrzędnych taką samą

Odp: multitouch w grach - problem
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 14, 2010, 21:16:58 »
Bardzo dużo osób ma taki sam problem (jak nie wszyscy). Dzisiaj do mnie to dotarło, że tak naprawdę Desire nie ma multitoucha. Przecież nawet na stronie producenta nie pisze nic o multitouchu tylko
Cytuj
Touch-sensitive screen with pinch-to-zoom capability

Pozdrawiam
It is Nice to Be Important, But It is More Important to Be Nice

*

Offline qrees

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: multitouch w grach - problem
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 14, 2010, 22:16:30 »
ale błąd z rozpoznaniem który palec gdzie idzie po sklejeniu to raczej błąd oprogramowania
sprawdzałem jeden tester multitouch i dobrze pokazywał współrzędne punktu gubi się tylko jak zrówna się je do jednej poziomej lub pionowej linii (nie zawsze)
może punkty dotyku są źle oznaczane zmienną i soft je myli jak osiągają jedną z współrzędnych taką samą
Błąd jest na 90% winą sprzętu. Sprzęt informuje system o 4 współrzędnych w który znajdują się palce, po czym system stara się ustalić które współrzędne są do którego palca. W momencie gdy którekolwiek współrzędne zaczynają się pokrywać, system się gubi (bo ma za mało informacji od sprzętu) i mogą mu się pomieszać współrzędne.

Odp: multitouch w grach - problem
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 14, 2010, 22:38:02 »
htc od początku wiedziało o błędach ale nie miało czasu na zmiany więc wyszedł pół działający ekranik desire'a szkoda że go nabyłem.