Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)

  • 21 Odpowiedzi
  • 7057 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wil3

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://wil3.com
  • Sprzęt: HTC Diamond, HTC Desire
Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« dnia: Wrzesień 06, 2010, 15:02:33 »
Witam,

Szukałem po innych wątkach, ale informacje są szczątkowe. Jako, że po upadku mój Diamond zyskał ozdobę w postaci kilku martwych pikseli, postanowiłem, że czas najwyższy na zmianę sprzętu. Wybór padł na Desire - bo: HD2 to wielki kloc, a do Automapy dokupię sobie jakieś tanie MIO, i tak używam nawigacji raz na ruski rok. Zresztą, może za jakiś czas AM wypuści wersję na Androida... ale wracając do tematu, aktualnie jestem na etapie szukania odpowiedniego urządzenia. Mam oczywiście do wyboru:

1. Sprzęt niebrandowany ~1700zł
2. Play ~1600
3. Era ~1500
4. Orange ~1400

Ceny oczywiście nie są przypadkowe, wiem, że zawsze najlepszą opcją jest sprzęt niebrandowy. Jednak, jeśli mam wydać mniej, to dlaczego nie? I teraz, czy ktoś mógłby mi, jak chłopu na granicy, wyłuszczyć różnice pomiędzy Playem, Erą i Orange?

Co już wiem:

1. Play jest najmniej inwazyjny, jeśli chodzi o brand ROMu. Jednak czy mam rozumieć, że ROM jest czysty, tylko S/N przypisany do operatora, przez co nie będę mógł pobierać aktualizacji dla urządzeń niebrandowych?

2. Era jest bez SIMlocka, to wiem. Wiem też, że są problemy z usunięciem splash screena z logiem Ery. Czy jest coś jeszcze, co powienienem wiedzieć?

Generalnie, co mam wiedzieć więcej oprócz tego, co już wiem? Przyznam się szczerze, że póki co celuję raczej w najdroższą opcję (w Euro RTV jest Desire za 1700zł z ekranem sLCD), jednak może ktoś mnie przekona, że conajmniej dwie stówy wyrzucam w błoto?

pozdrawiam
[Diamond] Gen.Y R5.5 D2 PL + AutoMapa 6.7
[Desire] Android 2.3.2 Oxygen v2.0-RC7 + Sygic Aura 2.0

*

Offline qrees

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2010, 15:13:03 »
Witam,

Szukałem po innych wątkach, ale informacje są szczątkowe. Jako, że po upadku mój Diamond zyskał ozdobę w postaci kilku martwych pikseli, postanowiłem, że czas najwyższy na zmianę sprzętu. Wybór padł na Desire - bo: HD2 to wielki kloc, a do Automapy dokupię sobie jakieś tanie MIO, i tak używam nawigacji raz na ruski rok. Zresztą, może za jakiś czas AM wypuści wersję na Androida... ale wracając do tematu, aktualnie jestem na etapie szukania odpowiedniego urządzenia. Mam oczywiście do wyboru:

1. Sprzęt niebrandowany ~1700zł
2. Play ~1600
3. Era ~1500
4. Orange ~1400

Ceny oczywiście nie są przypadkowe, wiem, że zawsze najlepszą opcją jest sprzęt niebrandowy. Jednak, jeśli mam wydać mniej, to dlaczego nie? I teraz, czy ktoś mógłby mi, jak chłopu na granicy, wyłuszczyć różnice pomiędzy Playem, Erą i Orange?

Co już wiem:

1. Play jest najmniej inwazyjny, jeśli chodzi o brand ROMu. Jednak czy mam rozumieć, że ROM jest czysty, tylko S/N przypisany do operatora, przez co nie będę mógł pobierać aktualizacji dla urządzeń niebrandowych?

2. Era jest bez SIMlocka, to wiem. Wiem też, że są problemy z usunięciem splash screena z logiem Ery. Czy jest coś jeszcze, co powienienem wiedzieć?

Generalnie, co mam wiedzieć więcej oprócz tego, co już wiem? Przyznam się szczerze, że póki co celuję raczej w najdroższą opcję (w Euro RTV jest Desire za 1700zł z ekranem sLCD), jednak może ktoś mnie przekona, że conajmniej dwie stówy wyrzucam w błoto?

pozdrawiam
W Play mam oryginalny ROM z HTC. Nie ma nic związanego z Play. Wszystkie aktualizacje działają bez problemu. Przy uruchamianiu telefonu pojawia się też logo HTC. Simlocka też nie miałem.

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2010, 16:08:33 »
w play niema brandingu jest czysty nawet jednej tapetki czy ikonki z play, sprzęt pochodzi bezpośrednio od dystrybutora

*

Offline timonq

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2010, 16:58:45 »
Chłopcy z Playa... Mówicie że macie wszystko oryginał, więc jak mógłby ktoś zrobić backup nandroidem i wrzucić rom to byłbym niezmiernie szczęśliwy, bo pozbyłbym się brzydkiego logo ery przy starcie. Chyba mogę tak zrobić i nie uwale sprzętu? Poza tym mam kopię oryginalnego romu więc spoko.
Jak już pewnie zauważyłeś ja mam ere i powiem że jedyny minus to na razie tylko ten splash screen... Ale jak uda mi się tak jak napisałem wyżej to sprzęcik nie będzie się niczym różnił. Na sprzęcie z ery nie ma także żadnego znaczka jak to jest na ORANGE.

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2010, 18:29:00 »
jakby co wersja całego oprogramowania jest taka sama jak w detalicznie sprzedawanych egzemplarzach
splash screen da się zmienić na xda jest gdzieś opisana na to metoda

*

Offline timonq

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2010, 19:08:39 »
Ostatnio wyczytałem że się nie da... Tak napisali mi na forum... A co do xda to słyszałem tylko o tym że trzeba byłoby zrobić update do oryginalnego froyo czyli do hboota 0.92 a następnie zjechać do 0.80... dużo roboty

*

Offline tomson93

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Desire HD
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2010, 19:10:40 »
Ja mam brand z ery i jestem zadowolony kupiłem nówkę za 1250 zł od użytkownika z forum . Zmieniłem rom na custom z xda ( wszystko bez żadnych goldcardów i utrudnień ) Splash screen zostawiłem z ert bo telefon restartuje raz na miesiąc i mi on całkowicie przestał przeszkadzać a nie chce mi sie bawić godzine zeby pozbyc sie obrazka . Telefon ma już SLCD i jest gitara . Ja tam polecam desire z ery jestem w 100% zadowolony


A co do xda to słyszałem tylko o tym że trzeba byłoby zrobić update do oryginalnego froyo czyli do hboota 0.92 a następnie zjechać do 0.80... dużo roboty
Tak sie właśnie tego pozbywa i dlatego ja to zostawiłem bo dużo roboty a to nie przeszkadza bo widzisz to 10 sekund tylko jak uruchamiasz telefon
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2010, 19:12:42 wysłana przez tomson93 »

*

Offline wil3

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://wil3.com
  • Sprzęt: HTC Diamond, HTC Desire
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2010, 19:16:03 »
W Play mam oryginalny ROM z HTC. Nie ma nic związanego z Play. Wszystkie aktualizacje działają bez problemu. Przy uruchamianiu telefonu pojawia się też logo HTC. Simlocka też nie miałem.

No, kolejny dowód na to, że kto pyta, nie błądzi :) Nie wiedziałem, że Play sprzedaje sprzęt od dystrybutora. Dzięki za ważną informację.

Ja mam brand z ery i jestem zadowolony kupiłem nówkę za 1250 zł od użytkownika z forum .

Jeśli nie znajdę nic sensownego... ta cena bardzo kusi.

Edit: tomson93, z ciekawości wrzuciłem ogłoszenie [Kupię] - a nóż widelec :) pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2010, 19:38:04 wysłana przez wil3 »
[Diamond] Gen.Y R5.5 D2 PL + AutoMapa 6.7
[Desire] Android 2.3.2 Oxygen v2.0-RC7 + Sygic Aura 2.0

*

Offline tomson93

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Desire HD
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2010, 19:40:12 »


Ja mam brand z ery i jestem zadowolony kupiłem nówkę za 1250 zł od użytkownika z forum .

Jeśli nie znajdę nic sensownego... ta cena bardzo kusi.

Powiem ci że to bedzie ciężkie a wręcz nieosiągalne bo desire z ery nie schodzą poniżej 1500 zł , ew są za 1399 ale z orange czyli z simlokem i z tym paskudnym logo orange . Ja wielką okazją kupiłem jak mówie nówke od użytkownika z forum . jedynie na forum szukaj może ktoś bedzie okazyjnie sprzedawał . A tak to życze powodznia w szukaniu po takich cenach .

P.S Tylko prosze zanim kupisz poczytaj dużo o modach i użytkowaniu bo już mnie wykańczają psychycznie te setki botów które nie czytają tylko piszą durnowate tematy i spamują forum :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2010, 19:44:21 wysłana przez tomson93 »

*

Offline wil3

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://wil3.com
  • Sprzęt: HTC Diamond, HTC Desire
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 07, 2010, 16:13:01 »
Powiem ci że to bedzie ciężkie a wręcz nieosiągalne bo desire z ery nie schodzą poniżej 1500 zł , ew są za 1399 ale z orange czyli z simlokem i z tym paskudnym logo orange .

No to można powiedzieć, że trafiłem okazję. Za 1400zł z Playa, z wczorajszą datą zakupu :) Na Alledrogo się trafił. W dodatku miałbym i za 1300, ale sprzedający nie dopisał na aukcji, że jest paragon i zanim mi odpisał na maila, ktoś go kupił (dosłownie parę minut po wystawieniu). Ale nic dziwnego, w takich cenach schodzą "na pniu". Teraz czeka mnie parę dni cierpienia w oczekiwaniu na przesyłkę :)

Po otrzymaniu wypowiem się, czy jest jakiś branding, czy faktycznie nic. Najbardziej mnie ciekawi, co powie HTC.com po wpisaniu mojego S/N.
[Diamond] Gen.Y R5.5 D2 PL + AutoMapa 6.7
[Desire] Android 2.3.2 Oxygen v2.0-RC7 + Sygic Aura 2.0

*

Offline timonq

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 07, 2010, 18:09:11 »
A gdzie na stronie HTC znalazłeś jakieś info po wpisaniu sn? Bo ja nie wiedzę tam niczego... Można dodać produkt, ale nie wyświetlają oni żadnych informacji o nim na tej podstawie

*

Offline wil3

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://wil3.com
  • Sprzęt: HTC Diamond, HTC Desire
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 07, 2010, 22:08:44 »
A gdzie na stronie HTC znalazłeś jakieś info po wpisaniu sn? Bo ja nie wiedzę tam niczego... Można dodać produkt, ale nie wyświetlają oni żadnych informacji o nim na tej podstawie

Nie wiem, czy z Desire tak jest, ale z Diamondem mogę ściągać uaktualnienia (ROMy) po podaniu S/N (albo P/N, nie pamiętam dokładnie). W przypadku brandowych Diamondów HTC nie pozwalało pobrać uaktualnienia (informacja, że telefon jest brand i trzeba szukać uaktualnień u operatora). Podejrzewam, że z moim Desire będzie podobnie, ale jest cień szansy, że Play sprzedaje niebrandowe Desire :) To właśnie miałem na myśli, mówiąc, że mnie ciekawi reakcja HTC.com
[Diamond] Gen.Y R5.5 D2 PL + AutoMapa 6.7
[Desire] Android 2.3.2 Oxygen v2.0-RC7 + Sygic Aura 2.0

*

Offline timonq

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 07, 2010, 22:19:25 »
Uaktualnienia same Ci przyjdą na telefon... zostaniesz poinformowany o nowszym oprogramowaniu i jak zaakceptujesz to się pobierze:)

*

Offline wil3

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://wil3.com
  • Sprzęt: HTC Diamond, HTC Desire
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 08, 2010, 08:48:46 »
Uaktualnienia same Ci przyjdą na telefon... zostaniesz poinformowany o nowszym oprogramowaniu i jak zaakceptujesz to się pobierze:)

Aha.. no tak, człowiek sto lat za murzynami. Tak to jest, jak się siedzi na jednym sprzęcie dwa lata. :)

Połączone: Wrzesień 09, 2010, 12:58:24
Po dogłębnych analizach zasobów internetu stwierdziłem, że jak tylko listonosz mi przyniesie HTC Desire, wystawię go na aukcji. Skusił mnie bardziej Samsung Galaxy S. Mimo, że jestem fanem i użytkownikiem HTC od czasów Artemisa, to jednak wyniki wydajności mówią same za siebie. :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2010, 12:58:24 wysłana przez wil3 »
[Diamond] Gen.Y R5.5 D2 PL + AutoMapa 6.7
[Desire] Android 2.3.2 Oxygen v2.0-RC7 + Sygic Aura 2.0

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2010, 14:20:11 »
wyniki wynikami a tak naprawdę liczą się wrażenia osobiste z użytkowania ;)
w sprzęcie elektronicznym wiele jest takich przypadków że coś na papierze lub w testach i benchmarkach wychodzi lepiej a w rzeczywistym użytkowaniu jest odwrotnie ;)

*

Offline timonq

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 09, 2010, 14:25:06 »
Jeśli chodzi o wydajność to Galaxy S jest lepszy, ale jest także większy, ma użyte gorsze materiały do wykonania obudowy, niektórzy narzekają ze klapka z tyłu trzeszczy... No i ma sAmoled... jeszcze mocniej kopie po oczach nasyceniem barw

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 09, 2010, 14:30:13 »
No tak ale podobno skakanie po pulpitach trochę laguje i nie masz takiego suportu jak w przypadku HTC
Oba mają plusy i minusy ale skończmy już OT ;)

*

Offline wil3

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://wil3.com
  • Sprzęt: HTC Diamond, HTC Desire
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 09, 2010, 22:08:32 »
Wasz OT sprawił, że zaczynam zachowywać się jak baba w ciąży  :E zdecydowałem się zatrzymać Desire  :mrgreen: Powody to sposób użytkowania przeze mnie urządzenia: telefon (z smsami, mmsami), terminarz, emaile, internet i mp3. Od czasu do czasu jakiś film, więc mogę sobie skonwertować do obsługiwanego formatu, ale gry? Nie gram. Natomiast Samsung jest jednak krowiasty (rozmiar), no i Wasze uwagi nt. wykonania. Nie podoba mi się też błyszczący plastik, który mnie bardzo denerwuje w Diamondzie. I jedna z najważniejszych rzeczy - HTC Sense. Ja wiem, że jest Launcher Pro, ale jest po pierwsze płatny, po drugie jednak nie do końca to jest to. Sense po prostu jest dla mnie idealnym interfejsem. Poza tym, wspomniane wsparcie XDA.. wszystko to złożyło się na taką, a nie inną decyzję. Jak zmienię zdanie, to zawsze mogę za pół roku sprzedać Desire i kupić I9000, będą tanieć z tym samym tempem, może nawet Samsung szybciej, bo wypuści tego całą masę na rynek (a to przekłada się na ceny) :)

Więc znowu wypatruję listonosza z niecierpliwością  :ok:



[Diamond] Gen.Y R5.5 D2 PL + AutoMapa 6.7
[Desire] Android 2.3.2 Oxygen v2.0-RC7 + Sygic Aura 2.0

*

Offline copymaker

  • *****
  • 1253
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie helpdesk :)
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 10, 2010, 02:48:53 »
Ja wiem, że jest Launcher Pro, ale jest po pierwsze płatny, po drugie jednak nie do końca to jest to. Sense po prostu jest dla mnie idealnym interfejsem.

Ja z kolei odkąd poznałem Launcher Pro przestałem korzystać z sense. Jakoś bardziej mi odpowiada konfigurowalność LP w porównaniu do sense - przewijanie docka jest tym czego szukałem. Poza tym z LP można korzystać w podstawowej funkcjonalności za free (nie mamy wtedy dostępu do dedykowanych widgetów dla tego programu). Ja tam jednak kupiłem wersję Plus, bo $2,99 czyli ~10zł to, przyznaj, żaden wydatek jak za tak fantastyczny soft. Też kiedyś patrzyłem na sprzęt pod kontem tego czy ma sense... ale mając launcher pro w przyszłości będę rozważał zakup innych marek sprzętu - sgs chodzi mi ostatnio po głowie  :D
SPV M3000-->Loox N560-->MDA Vario II-->HTC TyTN II-->HTC TouchDual-->TyTNII-->Touch Pro-->Samsung Omnia 8GB-->Touch HD-->G1-->SPVM5000-->SGH i780->Iphone 3G 16 GB->HTC Hero--> HTC Touch HD->Iphone 3GS->Vario IV->G2->HD2->BB9700->IP3Gs 32GB->Desire

*

Offline wil3

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://wil3.com
  • Sprzęt: HTC Diamond, HTC Desire
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 10, 2010, 07:11:04 »
Też kiedyś patrzyłem na sprzęt pod kontem tego czy ma sense... ale mając launcher pro w przyszłości będę rozważał zakup innych marek sprzętu - sgs chodzi mi ostatnio po głowie  :D

Brak Sense to tylko jeden z elementów układanki :) Obecnie używam w Diamencie SPB Mobile Shell, ale tylko dlatego, że wszystkie obecne ROMy (czy to z XDA, czy z naszego forum) zawierające Sense po prostu mulą. Niby mogę wrzucić Fireroma (szybki jak diabli), ale.. no właśnie :) Jak już się spróbowało nowości to byłby powrót do epoki kamienia łupanego.

Natomiast prawdopodobnie dzisiaj odbieram Desire, zobaczymy co z tym brandem będzie :)
[Diamond] Gen.Y R5.5 D2 PL + AutoMapa 6.7
[Desire] Android 2.3.2 Oxygen v2.0-RC7 + Sygic Aura 2.0

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 10, 2010, 13:57:23 »
Mialem Desire, mam SGS-a, a do tego od wczoraj najnowszy oficjalnie dostepny soft i nie mam mowy aby wrocic do tego, co mialem. SGS jest duzo lzejszy, bardziej plaski i nie ma optycznego pada, ktory mnie doprowadzal do szalu w Desire. Poza tym jakosc rozmow na SGS-ie jest jak rozmowa z osoba stojaca obok, a nie bedaca za morzem, z ktora laczymy sie przez linie analogowa, a takie wrazenie mialem ja i moj rozmowca za czasow Desire.
Przed aktualizacja do Froyo Desire byl dobrym sprzetem (nie liczac jakosci fonii przez sluchawke, bo o glosniku zewnetrznym byloby najlepiej w ogole nie wspominac, jak w przypadku N900 o przedniej kamerze), po niej stal sie bardzo dobrym, o ile ktos zbyt wiele nie rozmawia, a skupia sie glownie na czesci internetowej lub smsowej.
Jakosc wykonania? Nie mam nic do zarzucenia SGS-wi, a tym bardziej klapce, ktora w Desire rysowala sie nawet od paznokci i trzeba bylo w przypadku dluzszych, bardzo na nia uwazac. Teoretycznie ten meszek, czy tez gumowanie mialo chronic tyl telefonu. Pytanie tylko przed czym? Moze przed zimnem :E, bo z pewnoscia nie przed zadrapaniami i rysami.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2010, 18:15:34 wysłana przez Pieka »
Jestem jaki jestem :)

*

Offline wil3

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://wil3.com
  • Sprzęt: HTC Diamond, HTC Desire
Odp: Brand, czy nie brand, oto jest pytanie (wybór sprzętu)
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 11, 2010, 12:07:42 »
Mialem Desire, mam SGS-a, a do tego od wczoraj najnowszy oficjalnie dostepny soft i nie mam mowy aby wrocic do tego, co mialem. SGS jest duzo lzejszy, bardziej plaski i nie ma optycznego pada, ktory mnie doprowadzal do szalu w Desire. Poza tym jakosc rozmow na SGS-ie jest jak rozmowa z osoba stojaca obok, a nie bedaca za morzem, z ktora laczymy sie przez linie analogowa, a takie wrazenie mialem ja i moj rozmowca za czasow Desire.
Przed aktualizacja do Froyo Desire byl dobrym sprzetem (nie liczac jakosci fonii przez sluchawke, bo o glosniku zewnetrznym byloby najlepiej w ogole nie wspominac, jak w przypadku N900 o przedniej kamerze), po niej stal sie bardzo dobrym, o ile ktos zbyt wiele nie rozmawia, a skupia sie glownie na czesci internetowej lub smsowej.
Jakosc wykonania? Nie mam nic do zarzucenia SGS-wi, a tym bardziej klapce, ktora w Desire rysowala sie nawet od paznokci i trzeba bylo w przypadku dluzszych, bardzo na nia uwazac. Teoretycznie ten meszek, czy tez gumowanie mialo chronic tyl telefonu. Pytanie tylko przed czym? Moze przed zimnem :E, bo z pewnoscia nie przed zadrapaniami i rysami.

Jeśli faktycznie skończę z SGSem, to chcę z czystym sumieniem potestować trochę Desire, ze względu chociażby na sentyment do marki :) Sprzęt wylądował od razu w "kapturku" Gel Skin oraz dostał folię na wyświetlacz, więc przy ewentualnej sprzedaży nikt nie znajdzie na nim ryski :) Chociaż póki co nie zamierzam się nim rozstawać, jest zaje..., rozmowy w dobrej jakości, optyczny pad .. no cóż, kilka razy mnie wkurzył, ale nauczyłem się go omijać :P Kolega z firmy zdecydował się (za moją namową, o ironio) na SGSa, to sobie niedługo porównam oba sprzęty i wtedy zdecyduję, co dalej :)

Po pierwszych dwóch dniach użytkowania mogę stwierdzić, że sprzęt od Play jest rzeczywiście niebrandowy. Pomijając nadruki czy tapety, których oczywiście brak, sprzęcik właśnie mi się zaktualizował do Froyo 2.2 - bez żadnego problemu. Chyba nawet go nie będę rootował, w Diamondzie szukałem ROMu, który będzie chodził płynnie, tutaj nie ma takiej potrzeby.

Połączone: Wrzesień 11, 2010, 12:34:41
Z ciekawości, zainstalowałem Raging Thunder 2 Lite Edition z Marketu. Chodzi bardzo płynnie, bez żadnych zacięć :) Być może Asphalt 5 by przycinał, ale chodzą plotki, że ta gra została napisana specjalnie pod VR  :mrgreen: W każdym razie, jak na moje potrzeby to rewelacja. Już widzę, że prędko sprzętu nie zmienię :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2010, 12:34:41 wysłana przez wil3 »
[Diamond] Gen.Y R5.5 D2 PL + AutoMapa 6.7
[Desire] Android 2.3.2 Oxygen v2.0-RC7 + Sygic Aura 2.0