Problem z automatycznym ściszaniem muzyki przy głośniejszych dzwiękach

  • 2 Odpowiedzi
  • 1933 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zaobserwowałem dziwną przypadłość podczas odtwarzania muzyki na mojej Ztce (ROM oryginalny, polski android 2.3.3) w standardowej aplikacji MUZYKA. Przy odtwarzaniu bardziej dynamicznych piosenek zarówno przez słuchawki podłączone przez kabel jaki i bezprzewodowe BT czasami automatycznie zmniejsza mi się głośność odtwarzania (gdzieś o 50%). Jak wszyscy wiemy Ztka nie należy do demonów głośności i takie ściszanie (najczęściej używam tej funkcji podczas jazdy na rowerze lub motorze gdzie potrzebuje mieć volume na maxa) doprowadza mnie do furii. Objaw wygląda tak jakby telefon bronił się przez głośniejszymi partiami jakby chcąc uchronić sprzęt przed.... no właśnie. Przed spaleniem słuchawek, przed nadmiernym zużyciem energii, itp.? Nie słucham metalu więc nie są to jakieś wyjątkowo przesterowane kawałki, zwykły rock i tyle, a o swoje uszy wolę dbać sam. :)

Szukałem w różnych ustawieniach, ale nic nie znalazłem. Myślałem że może powodem jest aplikacja PROFILE SCHEDULER, ale nie wydaje mi się... Czy ktoś miał może podobny problem i jakoś udało mu się to rozgryźć?

Franiu

*

Offline as007

  • *
  • 86
  • Overclocker
  • Sprzęt: Nexus 4 / ZTE Grand X IN / SGTab 2 7.0
A próbowałeś resetować telefon do ustawień fabrycznych?

*

dorsz85

Jeszcze na WM takie objawy wywoływał jakiś korektor dźwięku. Wyglądało to tak, że podczas mocniejszych partii rockowych dźwięk się ściszał. Jeśli nic takiego nie masz to najpierw sprawdź inny odtwarzacz i jeśli problem dalej będzie występował to reset do fabrycznych. Potem to już tylko serwis.