HTC Desire Z - transfer danych - reklamacja w ORANGE

  • 4 Odpowiedzi
  • 3910 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline apabisek

  • 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
HTC Desire Z - transfer danych - reklamacja w ORANGE
« dnia: Lipiec 16, 2011, 13:28:03 »
Witam
Podpisałem niedawno przedłużenie umowy z ORANGE z telefonem. Umowy takie wchodzą w życie zgodnie okresem rozliczeniowym. Różnica pomiędzy okresami wynosiła akurat u mnie 4dni. Telefon uruchomiłem i przy odpaleniu na pytanie jak łączyć się ma z internetem podałem , że przez siec internet oraz Wi/Fi.
W ciągu 4 dni telefon ściągnął ponad 2gb danych. Były to prawdopodobnie aktualizację map googla.. bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. Chciałem się dowiedzieć u operatora co to były za pliki ponieważ transfer odbył się w tle i nie miałem nad nim kontroli. Otrzymałem odpowiedź, że operator potwierdza taką ilość transferu ale nie może mi udzielić informacji o szczegółach. Ponoć mogą zrobić to wyłącznie na polecenie Sądu.

Czy można sprawdzić gdzieś w logach telefonu jakie wykonał połączenia z siecią i jakie pobrał dane?

Gdybym nie miał wykupionego w abonamencie internetu za taki transfer musiałbym zapłacić prawie 2,5tys zł i nie byłoby mi do śmiechu.
Po rozmowach z operatorem widzę, że kompletnie nie odpowiadają za podobne sytuacje mówiąc, iż jest to problem producenta sprzętu i jego poprawnej obsługi. Po części muszę im przyznać rację, że nieznajomość obsługi telefonu nie zwalnia z opłat za połączenia.
Ciekaw jestem jednak jak można się zabezpieczyć przed takimi niespodziankami np. w górach kiedy telefon łapie rooming słowacki lub w ogóle wyjeżdżając za granicę.
Pozdrawiam ap





*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: HTC Desire Z - transfer danych - reklamacja w ORANGE
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2011, 13:46:19 »
Jeśli wcześniej nie zainstalowałeś oprogramowania monitorującego dane przekazywane przez sieć, to raczej sam teraz już nie dojdziesz co tyle danych przesłało.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline apabisek

  • 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: HTC Desire Z - transfer danych - reklamacja w ORANGE
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2011, 14:05:23 »
A jakie najlepiej zainstalować? Czy ono tylko monituje czy potrafi przerwać transmisje jeśli się przekroczy transfer danych?
Pozdrawiam ap

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: HTC Desire Z - transfer danych - reklamacja w ORANGE
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2011, 21:15:07 »
3G Watchdog pozwala odciąć w połączeniu z APNdroid. Jeśli dodatkowo chcesz, żeby pokazywał, który program ile danych przesłał, to musisz kupić płatną wersję (kilka złotych).
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: HTC Desire Z - transfer danych - reklamacja w ORANGE
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 25, 2011, 23:59:14 »
3G Watchdog pozwala odciąć w połączeniu z APNdroid. Jeśli dodatkowo chcesz, żeby pokazywał, który program ile danych przesłał, to musisz kupić płatną wersję (kilka złotych).

Niekoniecznie platna, wystarczy darmowy traffic monitor z android market...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1