Problem z jakimkolwiek updatemem romu w h5455

  • 3 Odpowiedzi
  • 458 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline yans

  • 15
Problem z jakimkolwiek updatemem romu w h5455
« dnia: Kwiecień 24, 2005, 15:05:44 »

Witam:)
Na wstępie zaznaczę ze poszperałem w forum i w sieci za podobnym problemem i nic nie znalazłem, co wcale nie oznacza że czegoś nie pominąłem...

Mam problem z updatem romu w moim h5455. Robiłem już podobną rzecz w h3130  wszystko szło ok. Mam rom w wersji ppc2002 1.10 a na hp.com najnowszym do tej serii jest 1.11. Sciągam ze stronki - przechodze przez procedurę instalacyjną i wreszcie odpalam programik ruu. Robię co trzeba resetuję ipaka , nawiązuję połączenie zaznaczam ze wszystko zrobiłem i tu się zaczynają schodki.... Z tego co pamiętam z procedury z h3130 co jest zresztą napisane w tej wersji programu do update'u ipak powinien się zresetować i zamiast włączyć powinien być ekran startowy z paskiem postępu. Mi się po postu włącza winda i nic więcej sie nie dzieje. Na PCcie mam za to piękny komunikat na samym środku ekranu "Verifying version...." który za nic w świecie nie chce zniknąć. Czekam sobie tak ładnych parę minut i nic. Active sync znika po tym resecie.
Próbowałem przez usb i przez seriala - żadnej różnicy, to samo się tyczy innego kompa i twardego resetu....
Czy jestem jedynym szczęśliwcem z takimi bajerami czy może coś przegapiłem.... ?
Pozdrawiam - Michał

Problem z jakimkolwiek updatemem romu w h5455
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2005, 18:26:52 »
wygląda na to, że przed procedurą upgrade nie robisz twardego resetu?
i czy na pewno masz wersję do swojego ipaka (wersja językowa)

*

Offline yans

  • 15
Problem z jakimkolwiek updatemem romu w h5455
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2005, 22:31:30 »
Ipaka mam w amerykańskiej wersji i takową też próbuję wgrać.
W instrukcji do przeprowadzenia update'u jest napisane jako pierwsze
"Perform a normal reset by pressing the reset button using the stylus"
I takowy - NORMALNY - reset wykonuję.

*

Offline yans

  • 15
Problem z jakimkolwiek updatemem romu w h5455
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2005, 12:00:56 »
Ok - już poszło. Wina była w linuxowskim bootloaderze. Na początku nie zwracałem na to uwagi bo jego autorzy twierdzą że poprawili juz błąd z kasowaniem ustawień. A jednak trzeba było wrócić do copmaqowskiego loadera....
Pozdrawiam - Michał.