Jakość nawigacji w lepszych PDA?

  • 6 Odpowiedzi
  • 1870 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jakość nawigacji w lepszych PDA?
« dnia: Czerwiec 04, 2005, 19:53:45 »
Witam, nosze sie z zamiarem kupna ktoregos z tych modeli: hx2750, hx 4700, Loox 720, Dell x50v. Sporo czytalem na forum na temat  tych urzadzeń i przyszło mi na myśl jedno (pewnie głupie) pytanie: czy jest jakaś różnica w jakości nawigacji internecie przez WiFi przy pomocy tych sprzętów, tzn. chodzi mi głównie o szybkość wyświetlania stron. Co do jakości to domyślam się, że najlepsze będą te większe ekrany (4 - calowe jak np. hx4700), ale wiem że są trochę wolnijesze niż ten, który mi się najbardziej podoba, czyli hx 2750 z wyświetlaczem 3,5". Czy ma to jakikolwiek wpływ na szybkośc serfowania? Używałem do tej pory 1940 przez bluetooth i jest to straszne, chodzi bardzo wolno, a do tego często się wiesza! Proszę o wyjaśnienie, bo być może jest to nieistotne kryterium wyboru, ale wolę się upewnić...

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Jakość nawigacji w lepszych PDA?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2005, 20:02:50 »
Jakos wyswietlania stron nie bedzie lepsza dlatego ze 4x wiecej informacji sie tam zmiesci. Jedynie mniejsze czcionki beda mogly byc wyswietlane w nadal czytelny sposob. Po prostu Pocket Internet Explorer nie pracuje w prawdziwym trybie VGA. Dlatego tez np. jak wejdziesz na www.wp.pl to na ekranie bedziesz mial tyle samo informacji co na zwyklym PDA z QVGA. Strony nie beda sie szybciej ladowac na nowszych PDA, chyba ze bedziesz korzystal z polaczenia WiFi lub EDGE. Przez GPRS wszystko bedzie dzialac tak samo. To nie palmtop jest tutaj waskim gardlem, ale telefon. Natomiast co do wieszania sie 1940 to moze byc kwestia tego ze nie masz najnowszego ROMu, lub masz zainstalowany jakis program ktory nie jest do konca prawidlowo napisany.

Jakość nawigacji w lepszych PDA?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2005, 20:22:20 »
OKI, utwierdza mnie to zatem w przekonaniu ze jezeli chodzi o szybkosc serfowania (a bede uzywal WiFi, wlasnie kupilem routerek :) ), to nie ma co sie wysilac na wiekszy ekran... Wybiore pewnie 2750, bo poza sprawa ekranu, hx 2750 wydaje sie miec wiecej zalet. Tymbardziej, ze gdzies czytalem (spod twojego piora chyba), ze HP ma nie kontynuowac produkcji tych z VGA. Odpada tez Axim x50 - cóż, gry mnie nie kręcą - ale jeszcze kombinuję coś pod kątem loox'a 720... też mi się bardzo podoba. A ty co byś wolał dla siebie, jeśli mogę spytać? Mój roczny 1940 będzie zaraz do sprzedania, jak tylko kupie ktoregos z wymienionych - to byla reklama :)

A wracajac do 1940, to mam juz od dawna rom 1.1, ale to nic nie zmienilo, byc moze wina jest od strony bluetooth w stacjonarnym...

Acha, jeszcze jedno, czy przez WiFi mozna synchronizaowac PDA?

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Jakość nawigacji w lepszych PDA?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2005, 20:53:44 »
Jakub pisal, ze HP nie bedzie produkowalo PDA z ekranem VGA? hmm... a skad te informacje? :)

jesli nie zalezy ci na VGA to 2750 jest obecnie najszybszym PDA na rynku - majac jednoczesnie BT i WiFi, SD i CF oraz 256MB pamieci (214MB dla uzytkownika) jest nie do przebicia...

Jakość nawigacji w lepszych PDA?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2005, 21:08:53 »
:) poczekaj, moze gdzies znajde, ale pamietam ze cos takiego gdzie na forum widzialem, miala to byc informacja z nieoficjalnych i nie potwierdzonych doniesien, ze HP ma tych ekranow nie kontynuowac w nastepnych seriach... albo cos pomieszalem, jesli tak to sorki, ale poszukam...



[Dodano: 2005-06-04 21:51:53]
kurcze, nie potrafię tego teraz znaleźć, ale skądś to muszę wiedzieć, a czytam praktycznie tylko nieniejsze forum, najprędzej Jakub może potwierdzić czy mi się śniło :)

w każdym razie dzięki i pozdrawiam, Rafał.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Jakość nawigacji w lepszych PDA?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2005, 12:03:06 »
Tak, wspominalem kiedys w newsach, ze w wiekszosci nowe modele palmtopow HP, ktore zobaczymy w najblizszej przyszlosci nie beda posiadac ekranow hi-res. To byl cynk od naszego zrodla w HP. :)

Jesli jednak chcialbys miec hi-res i dodatkowo np. hosta USB to LOOX 718 lub 720 (dodatkowo aparat cyfrowy) jest grzechu wart :)

Jakość nawigacji w lepszych PDA?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2005, 15:32:41 »
Rzeczywiscie, tego zakupu tez bym nie zalowal, ale postawilem jednak na predkosc i duza pamiec, czyli wybralem hx2750 :). Jestem juz umowiony na zakup na jutro, wiec przestaje sie dreczyc dylematami co lepsze, mam nadzieje, ze na jakis dluzszy czas.

Pozdrawiam i dzieki za sprostowanie, Rafal.