Folia za 3zł

  • 6 Odpowiedzi
  • 2141 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Folia za 3zł
« dnia: Maj 10, 2007, 16:26:48 »
Witam

Chcialem kupić rzecz jasna folie Brando za ok.   40zł, ale jedna osoba "mądrzejsza" zlecila i kupila sama folie za 3zł.   Teraz zostalo mi na glowie zająć sie resztą.   W takim razie mam pytanie do Was.   Wiem ze trzeba "jakiś" plyn aby folia trzymala sie ekranu, próbowalem wodą delikatnie zalać, he, ale nie trzyma sie za bardzo.   Klej też nie wchodzi w gre, nie wiem teraz czym to "przykleić" do ekranu, zeby sie trzymalo, bo chyba nie plynem do czyszczenia lcd.   ??

Jaki to ma być płyn, aby folia za 3zł sie trzymala ekranu ???

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Folia za 3zł
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2007, 16:44:44 »
e? przecież płyn ma tylko ułatwić zakładanie, a trzymanie się ekranu to już kwestia folii która albo ma klej albo jest elektrostatyczna i jest przyciągana do ekranu
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2007, 16:47:21 wysłana przez killcabbie »

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: Folia za 3zł
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2007, 16:47:54 »
woda zalewales ekran  :o niezle

Odp: Folia za 3zł
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2007, 17:32:32 »
Cytat: killcabbie link=topic=67440. msg443412#msg443412 date=1178808284
e? przecież płyn ma tylko ułatwić zakładanie, a trzymanie się ekranu to już kwestia folii która albo ma klej albo jest elektrostatyczna i jest przyciągana do ekranu

Właśnie jaki płyn :D ? ??


Nie zalewałem :P lekko wilgotną szmatką przetarłem ;)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Folia za 3zł
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2007, 17:49:59 »
Wiem ze trzeba "jakiś" plyn aby folia trzymala sie ekranu

folia nie trzyma się na żaden płyn
trzyma się albo dzięki klejowi (w przypadku folii z klejem) albo dzięki zjawisku przyciągania elektrostatycznego (w przypadku folii bezklejowej)

są folie np. okienne które wiążą się na mokro ale nie są przeznaczone do ekranów dotykowych

zresztą jest wielki wątek w dziale ogólnym, w którym jest wszystko co trzeba wiedzieć o foliach

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Folia za 3zł
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2007, 20:06:03 »
oto ten wątek, poczytaj:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=6998.0
sam miałem folię no name 2 szt za 3 zł i mimo, że sprzedający (z allegro) zalecał klejenie na mokro, przykleiłem bez problemów na sucho

Odp: Folia za 3zł
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2007, 20:53:27 »
kupilem ostatnio na allegro folie za 7 zl . . . . ktora musialem dociac. . . do wymiarow wyswietlacza. . . .
montowalem ja na mokro na wode. . . . . czyli . . . . . .
po wycieciy . . i odklejeniu od papierka . . . strone  ktora. . . . . odkleilismy . . . przecieramy najlepiej wilgotna szmateczka ( najlepiej bawelna bo jest miekka)  poczekalem chwile jakas minutke i jeszcze raz przetarlem . . . . . .
po tej czynnosci . . . powoli zaczelem przykladac do ekranu . . . . tak aby nie  gromadzily sie pecherzyki powietrza. . . i woda . . . . . ( ktorej jest nbaprawde malo)  i delikatnie dociskalem szpatulka  z  miekkiego filcu. . . . . .

po czynnosci i ulozeniu odpowiednim . . . . odlozylem pokecika  zeby ekran wysechl . . . . ( zwilzona folia  jest taksamo mokra ) . . . najlepiej zeby sobie w spokoju nawet kilka godzinek postal . . . . wtedy wiadomo ze 100 % nic wiecej sie nie bedzie dzialo . . . . . ale  ze  teraz  mamy goraco . . a  ja  to na  wiosne  robilem  jest o wiele  cieplej iszybciej ekranik wyschnie  . . . .

musze przyznac. . . . ze  po ulozeniu foli nie widac. . . czy na ekranie jest wogole cos przyklejone. . . . . tak fajnie ta czynnosc  sie  zakonczyla

pozdrawiam