Czyzby sposub na tanszy software??

  • 33 Odpowiedzi
  • 5524 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czyzby sposub na tanszy software??
« dnia: Marzec 07, 2004, 22:13:24 »
Lookajac stronki z grami typu www.pocketgear.com patrzylem na ceny programuw a potem na www.ipaqchoice.com wyszlo mi ze sporo taniej jest kupic sobie punkty ipaq i za nie gierki u hp niz kupic te gry na innych internetowych serwisach. Dla poruwnania wyszlo mi ze na 2 grach: Sim city i Worms world party bylbym do przodu o sume okolo 60zl.A i jescze jeden punkt mi zostaje wiec muglbym jescze jedna gre dokupic. A im sie wiecej punktuw bierze tym sie bardziej oplaca... Jedymny problem ze tam jest niewiele tych programuw ale zawsze ktos cios sobie przypasi:))

*

Offline Lolek

  • 15
Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2004, 00:40:54 »
Stary wez sobie przekartkuj slownik ortograficzny. Nigdy sie nie czepiam o ortografie bo sam nie jestem w tym mocny ale robisz okrutne bledy :huh:

Z pozdrowieniami

Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2004, 10:05:41 »
Hehe ma sie te zulte papierzyska:))

*

Offline mago

  • ***
  • 325
Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2004, 12:10:48 »
Popieram Lolka, nie jestem pedantem ale tego sie nie da czytac.

*

Offline xzaloox

  • ***
  • 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.kszys.net
  • Sprzęt: fujitsu u810, at&t tilt, i-mate jasjar, xda, hp1940, cassiopeia e-115
Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2004, 13:36:05 »
moze ktos sprubuje przetlumaczyc to na nasze?? ;) oczywiscie wypowiedz kolegi Abbath666

Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2004, 13:48:12 »
A może po prostu "alt" zalał mu się piwem i "Ó" nie wchodzi ?
Przyznam, że pomimo mojego technicznego wykształcenia, ten tekst, a zwłaszcza jego ortografia mocno mnie zdegustował, tego naprawdę się nie da czytać.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2004, 14:08:44 »
Mimo iż podzielam Wasze zdanie na temat "osiągnięć" ortograficznych kolegi Abbath666, to chciałbym zauważyć, że nie jest on rodzynkiem ;) Niestety coraz częściej mamy okazję czytać (lub próbować czytać) _polskawe_ teksty, pełne błędów ortogradficznych, stylistycznych i gramatycznych lub bełkotliwe pytania, których zrozumienie graniczny z cudem. Niektóre z nich wywołują zresztą niepotrzebne dyskusje, wynikające właśnie z odmiennego zrozumienia "wątpliwego" pytania przez pozostałych Clubowiczów. Przypomina mi się powiedzenie, które znalazłem gdzieś tu, na forum: nie ma głupich pytań, są tylko głupi ludzie. Może takie motto powinno wisieć "na drzwiach" forum...???

Mam nadzieję, że powyższa krytyka Abbatha666 otwiera nową tradycję na forum PDAClub polegającą na zwracaniu uwagi na poprawność języka. Jestem za!

P.S. Abbath666:: a gdzie można kupić takie punkty upoważniające do zakupów w ramach iPAQchoice?
Pozdrawiam,
biblo

Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2004, 22:05:31 »
Przypomina mi się powiedzenie, które znalazłem gdzieś tu, na forum: nie ma głupich pytań, są tylko głupi ludzie. Może takie motto powinno wisieć "na drzwiach" forum...???

O tak no to kto tu nie jest najmądrzejszy jak podałem u gury stronke na pierwszym poście gdzie można punkty kupić. Wystarczy odrobinka wnikliwosci i inteligencjii. A w ogule nie musisz sie wysilac i pisac malo owocnych postów tylko po to żeby mieć ich jak najwiecej w liczniku...

*

Czyżewski

Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2004, 22:12:40 »
Cytat: Abbath666
gury ... w ogule
Biblo, jak zwykle się z Tobą zgadzam. Nic dodać nic ująć.

Koledze Abarth wybaczam katowanie języka ojczystego, bo najwyraźniej ma dysortografię (albo dysgrafię).


*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2004, 22:26:39 »
Abbath666:: nie unoś się, wcale nie chciałem Cię obrażać. Jeśli tak to zrozumiałeś, to przepraszam :)

Moja wypowiedź odnosiła się do kilku innych "przypadków" i tematów na forum, a napisałem ją tutaj, tylko dlatego, że zrobiło się trochę OT i dyskusja zeszła na sprawy ... językowe.

Może faktycznie nie wykazałem się wnikliwością w kwestii punktów iPAQchoice, ale ja nie mam iPAQ-a i nie mam/miałem możliwości skorzystania z takiej oferty (a nie chciałem się tam logować, żeby nie zasypali mnie spamem). Sądziłem po prostu, że są ludzie, którzy "gdzieś" handlują takimi - im niepotrzebnymi - punktami...

A swoją drogą, to faktycznie mógłbyś zwracać uwagę na poprawność pisowni. "Żółte papierzyska" nieczego nie tłumaczą i nie usprawiedliwiają...
Pozdrawiam,
biblo

Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2004, 23:05:02 »
No spoko, spoko Mr.Bilbo uniosłem sie:))Ale mr Czyżewski troszke przesadza hyhy....

*

Offline przygod

  • ***
  • 370
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.przygod.eu
  • Sprzęt: za często się to zmienia:)
Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2004, 13:30:01 »
Cytat: gps maniak
A może po prostu "alt" zalał mu się piwem i "Ó" nie wchodzi ?
Przyznam, że pomimo mojego technicznego wykształcenia, ten tekst, a zwłaszcza jego ortografia mocno mnie zdegustował, tego naprawdę się nie da czytać.
Ty tez masz ciekawą klawiaturę skoro u Cibie ó pisze sie przez alt+u :) W normalnych wbija symbol euro :P
Co do dysortografi.... to jeśli ktoś wie że takową posiada, zawsze może poradzić sobie sprawdzaniem pisowni. W innym przypadku należy to traktowac jako zwykłe niedbalstwo i brak szacunku dla rozmówcy.

*

Czyżewski

Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2004, 17:22:12 »
Cytat: Krzysztof Przygoda
Cytat: gps maniak
A może po prostu "alt" zalał mu się piwem i "Ó" nie wchodzi ?
Przyznam, że pomimo mojego technicznego wykształcenia, ten tekst, a zwłaszcza jego ortografia mocno mnie zdegustował, tego naprawdę się nie da czytać.
Ty tez masz ciekawą klawiaturę skoro u Cibie ó pisze sie przez alt+u :)
Eeeee... skąd Ty to wywnioskowałeś??

*

Offline przygod

  • ***
  • 370
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.przygod.eu
  • Sprzęt: za często się to zmienia:)
Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2004, 18:48:53 »
Twój wniosek o niesprawnym alcie można by wyciągnąć gdyby Abbath666 pisał przez "o" a nie przez "u" zamiast  przez "ó".

*

Offline falcon

  • **
  • 145
Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2004, 21:36:47 »
chłopaki - o czym wy mówicie... koleś nie wie, że jest coś takiego jak 'o z kreską' i wali wszystko przez 'u'.

Gdyby zgadywał pisownię - to miałby przynajmniej 50% szans na poprawne trafienie. Sam robię błędy, ale ze względu na ryzyko zaindeksowania stronki w googlu proponuję skasować wątek :)

Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 18, 2004, 19:26:56 »
No Krzysztof - pomijając to, że oboje piszemy w nieco ironicznym tonie - to niezupełnie tak. Otóż gdybym ja miał zalany piwem alt, być może starałbym się pisać fonetycznie. I tylko to miałem na myśli. Moja klawiatura jest OK ! Tyle do Krzysztofa.

Ale kontynuując ten temat. Jestem człowiekiem starej daty (urodziłem się zanim Beatlesi wyszli pierwszy raz na scenę) i powiem szczerze nagminne unikanie przez niektórych młodych maniaków sieci, pisania polskiech znaków i zastępowanie polskiego języka slangiem typu: "czy powiesiles juz te polke na scianie ?" po prostu mnie wkurza. A propos: w tym cytacie jest błąd. Bo Polka - pisze się przez duże "P". Ha ha.

Pozdrawiam L.Ratajczak

Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 18, 2004, 22:56:32 »
Ja pamiętam czasy, kiedy komputery nie posiadały zaimplementowanej obsługi polskich znaków, więc pisało się bez nich. Nie wiem czy koledzy pamiętają czasy BBSów, w których też rzadkością była obsługa polskich znaków (sam prowadziłem BBSa i wiele godzin spędziłem za klawiaturą poczciwego XT z modemem 1200 kbit/s na dyskusjach z userami i szczerze powiem - mój BBS nie obsługiwał polskich znaków bo nie było tego jak zrobic (terminale takie jak ATARI, COMADORE, ZX SPECTRUM - nie miały polskich znaków ASCII)).
W obecnej chwili w telefonach komórkowych - pisząc SMS - też jakoś nikt się nie kwapi do używania polskich znaków, bo z jednego SMSa robią się trzy a i niektóre telefony nie otwierają wcale takich SMSów.
Dlatego podsumowując (może się Wam narażę) uważam powyższą dyskusję za zbędną i mającą jedynie na celu zwiększenie ilości postów.
Swoją drogą uważam jedynie za słuszne stwierdzenie, że jak ktoś nie używa polskich znaków to niech pisze zamiast ó-o, ż-z, ń-n.

Janusz Borkowski



Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 18, 2004, 23:02:08 »
Ha - pierwsze co zrobiłem w 1983r w moim kochanym SPECTRUM to zdefiniownie "user graphics" tak aby były ogonki (ale to oczywiście nie były ascii - a pamiętasz "standard" mazovii ?)
Jest się tym weteranem no nie ?

*

Offline Lolek

  • 15
Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 18, 2004, 23:03:53 »
Cytat: januszborkowski
W telefonach komórkowych (SMS) też jakoś nikt się nie kwapi do używania polskich znaków, bo z jednego SMSa robią się trzy.

Janusz Borkowski

Najgorsze jest to ze nawet jak wslesz z polskimi to i tak dojdzie bez :|

Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 18, 2004, 23:10:33 »
Kolego "GPS maniak" to się zgadza, była mazovia, były też inne sztuczki na zrobienie polskich znaków, ale standardowo ich nie było i nie na wszystkich platformach był do nich dostęp.
Oczywiście powstawały strony "z ogonkami i bez", w BBSach, nawet były na wejściu testy typu "czy widzisz polskie znaki w powyższym tekście?"


*

Offline corona

  • ***
  • 251
Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 19, 2004, 11:02:18 »
qrde, ale macie problemy, polska gramatyka jest bezsensem utrudniajacym zycie, po cholere u i ó, rz i ż, itd, nie przesadzajcie z brakiem zrozumienia tekstu Abbath666
Abbath666 jestem z toba, óje sie kreskuje, czy do cholery w tym forum chodzi o tresc czy o forme? Jesli o forme to stworzmy forum Miodka, a tu zajmijmy sie problemami PockedPC itp.

Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 19, 2004, 12:15:16 »
Teraz się wkułem. Żeby zobrazować Tobie róznicę będę wulgarny. Wiesz to tak jak z bzy...... Można z młodą i ładną ale można też ze starą i brzydką. Efekt końcowy niby ten sam, ale chyba przyjemniej w tym pierwszym przypadku co ?

Przepraszam nieletnich.

*

Offline przygod

  • ***
  • 370
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.przygod.eu
  • Sprzęt: za często się to zmienia:)
Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 19, 2004, 15:54:18 »
Corona być może ty jesteś bezsensem utrudniającym innym życie?  Skoro tak ci się nie podobają reguły naszego języka to po co go używasz? Może przerzuć się na jakiś bez polskich literek? Wtedy i forma i treść bedzie się zgadzać. Według mnie jest to zwykłe lenistwo i lekceważenie swojego rozmówcy i tyle.
 Co do ograniczeń sprzętowych wyżej wspomnianych to oczywiście racja. Jednak gdy takowych już nie ma na pc to użycie tego tłumaczenia jest niezbyt uzasadnione.

*

Offline corona

  • ***
  • 251
Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 19, 2004, 19:43:52 »
Admin KP zmień lepiej portal, bo tu bzdury piszesz, wiecej rozwagi w hasłach. Może to ty jesteś bezsensem. Pilnuj tego co na tej stronie jest konieczne aby pomóc osobom to czytającym.
Zresztą nie chce mi się z tobą gadać po jesteś płytki, skoro po paru słowach oceniasz swoich rozmówców. ABC dobrego wychowania by ci sie przydało i tyle. Swoją drogą co w opisie Abbath666 jest niezrozumiałe. Co do tego ma lenistwo, jedni piszą poprawnie, inni nie. Portal jest dla wszystkich. Jeśli myślisz inaczej to go zmień. Poczytaj wszystkie swoje poprzednie posty i sprawdź swoją pisownie, swoje wstawki itp. Jako admin powinieneś tu świecić przykładem a nie płytkością wypowiedzi. Być może po prostu do tego nie dorosłeś. Następnym razem zastanów się zanim rzucisz epitet na inną osobę.

*

Offline przygod

  • ***
  • 370
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.przygod.eu
  • Sprzęt: za często się to zmienia:)
Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 19, 2004, 20:27:20 »
Lenistwem jest to że przed opublikowaniem wypowiedzi nie chce ci się poświęcić chwili na jej sprawdzenie. Nie ma czegoś takiego że ktoś po prostu pisze z błędami. Oczywiście że są ludzie z dysortografią i sam należę do takich.  Jednocześnie wiem, na swoim przypadku, ile to pracy wymaga, żeby jednak pisać poprawnie. Każdemu zdarza się pomylić i wcale tego nie neguje. Jednak uważam że samo pochwalanie pisania z błędami jest jak najbardziej złe. Spójrz na to z innej perspektywy. Corona jestem ciekaw, czy byś protestował gdyby zamówione przez ciebie wizytówki zawierały błąd w nazwisku a adres był np. bez polskich liter? Chocaż pewnie nie bo nawet w swoim profilu napisałeś z błędem.
Co do mojej zaś oceny to być może i była pochopna ale napewno nie płytka bo wiem że polski język to spory dorobek i nazywanie go bezsensem jest tym bardziej bezsensowne. Na koniec polecam samemu poczytać ABC wychowania gdzie zapewnie się dowiesz że wychowania  osoba zwraca się poprawnie do swojego rozmówcy.


*

Offline corona

  • ***
  • 251
Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 19, 2004, 21:40:17 »
W tym momencie to już poprostu bijesz pianę. Nie potrafisz rozróżnić kilku spraw.
Swoją drogą "chociaż" nie pisze się chocaż, napewno pisze się osobno, a zapewnie to pewnie chodziło ci o zapewne.
Czy ty też lekceważysz osoby to czytające?
Odpuszczam bo nie jestem osoba konfliktową.
Rozpisujesz się, wywodzisz zupełnie bez sensu. Tu powinieneś się odnieść jedynie do problemu jaki opisał Abbath666, a nie ganić gościa za formę.
Sugeruję skasować nasze wpisy, bo są bezsensu,

Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 19, 2004, 23:36:48 »
CORONA wiesz - komputer podłączony do sieci to fajny wynalazek, ma niestety jedną wadę jest ogólnodostępny i każdy, komu się wydaje że ma coś do powiedzenia, to choćby był głąb największy to tę rzecz "mówi", a dokładniej pisze. No i właśnie tu jest problem: pisze, a moim zdaniem jak chce pisać, to niech się przedtem nauczy, a jak nie, to niech zasięga porad przez telefon.
Co do błędów: tzw. "palcówki" to jedno. Ba nawet pojedyńcze błedy wynikające powiedzmy z niepełnegego wykształcenia też są do przyjęcia. Nikt tu do nikogo nie będzie za to strzelał. Ale co innego robić sobie pośmiewisko z ojczystego języka. Z tym będę walczył zawsze, bo chowanie głowy w piasek jest tylko ucieczką na chwilę. (Wiesz ile ofiar ponieśli ci którzy nie chcieli umierać, za Gdańsk i uważali że to nie ich sprawa). Mam po prostu nadzieję, że moje ataki (dzięki Krzysztof za wstawiennictwo) jeśli nawet nie zmniejszą ilości chłamu w serwisie to przynajmniej spowodują że nie będzie go coraz więcej.
To że na takim forum treść jest ważniejsza od formy to się zgadza. Ale minimum poziomu też należy zachować. Zresztą jeżeli uważasz że forma zupełnie nie ma znaczenie to mam małe pytanko: Czy pisząc w Wordzie używasz "czarnego atramentu" na "białym papierze" ? No bo jeśli forma nie ma znaczenia to używaj "białego atramentu" - oczywiście na "białym papierze". To że nic nie widać nie ma znaczenia. W końcu forma to pikuś, ważne że treść jest OK, a poza tym podczas wydruku ile zaoszczędzisz tuszu !!!!

I to by było na tyle.

*

Offline przygod

  • ***
  • 370
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.przygod.eu
  • Sprzęt: za często się to zmienia:)
Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 20, 2004, 00:01:33 »
Tak jak mówiłem wcześniej, też się mylę. Jednak wiem że to mój błąd i na pewno nie chwalę się za to że tak pisze.  Innych tez nie zamierzam jak ty to robisz. Mógłbym powiedzieć przecież że ortografia jest bez sensu i zlekceważyć twoje wytykanie moich błędów ale czy to nie było by pójście na łatwiznę?

*

Offline corona

  • ***
  • 251
Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 20, 2004, 00:10:57 »
GPS maniak
Bzdura bzdura bzdura.
Ze skrajności w skrajność. Zastanów sie o co Ci chodzi.
Możemy sobie tak popisać, i robić wielkie halo z niczego. Dołączmy do tego jeszcze  3 powstawnia, włączmy też kościół, i samoobrone
Ja pisze tak jak ja uważam, a Abbath666 jak on uważa, to sie nazywa tolerancja. Za chwile bedziesz roździelał kolory skóry i sposób ubrania, a myślących inaczej palił na stosie. To wszystko już było. Z czasem każdy język się rozwija. Jeszcze niedawno mówiło sie tylko postaci, teraz postacie też są wyrazem poprawnym. Do tego dochodzą różne skróty językowe, oraz naleciałości z j. obcych. Skoro jesteś taki patriotą lokalnym dlaczego piszesz komputer a nie maszyna obliczeniowa czy coś tam. Przykład z białym atramentem???? O co ci chodzi? Ja nie mam problemów, jeśli ty je masz to je opisz a chętnie pomogę. Cały ten post dotyczy jednej wypowiedzi jednego gościa na którym to wszyscy usiedli z powodu sposobu pisania (błedy ortograficzne itp.) Kurcze to nie jest forum do takich tłumaczeń.
Nie pisałem że forma nie ma zupełnie znaczenia, nie może ona poprostu przerastać samą treść. Dla mnie wypowiedź Abbath666 jest zrozumiała.
Chłamem jest to co ty piszesz o bzykaniu. To jest brak szacunku dla innych. Co to za porównanie??? Każdy sądzi względem siebie.  To właśnie powinieneś napisać tym biały atramentem. Nic więcej tu nie dodam. Swoją drogą jak już dajesz jakiś przykład, to przemyśl go wcześniej zanim go tu wrzucisz. Jakie chowanie głowy w piasek??
To teraz na tyle.
Bez odbioru

*

Offline MarcinW.

  • ****
  • 716
  • Płeć: Mężczyzna
Czyzby sposub na tanszy software??
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 20, 2004, 00:14:37 »
Panowie - dyskusja z %#@#$^@$ o niczym - zastanówcie się czy wogóle warto sobie gitarę zawracać takimi dyskusjami....


Pozdrowienia Marcin/sq9bbf