iPaq 614c - nie działa rząd klawiszy

  • 5 Odpowiedzi
  • 2313 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline thawk

  • 5
  • Sprzęt: iPaq 614c
iPaq 614c - nie działa rząd klawiszy
« dnia: Październik 13, 2010, 10:04:07 »
Witam wszystkich :)
otóż od wczoraj przestał działać mi drugi rząd klawiszy na keypadzie ( klawisz start,4,5,6,C)
reszta klawiszy działa bez zarzutu. Próbowałem nawet zmiany systemu - nie pomogłó :(
czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być i jak to naprawić?
pozdrawiam

*

Offline Wallker

  • 31
  • Sprzęt: HTC Hermes / HP IPAQ 614c
Odp: iPaq 614c - nie działa rząd klawiszy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2010, 18:03:24 »
Ja wiem, JA!  Zepsuły się...   :E
Miałem ostatnio podobne objawy, nie działał mi jeden rząd właśnie, tylko że to było po rozebraniu klawiatury ;) rozebrałem ją żeby wyczyścić bo przycisk power mi już prawie nie działał i trzeba go było strasznie dusić żeby zaskoczył....
Po jego wyczyszczeniu złożyłem wszystko i właśnie ten jeden rząd wysiadł... rozebrałem więc znów klawiaturę, przeczyściłem znów styki i po złożeniu wszystko hula. Także jak masz jakieś zdolności manualne i jesteś sam w stanie to zrobić to łap za śrubokręt i do dzieła ;) no chyba że upadł Ci albo zamókł wtedy może być gorzej... ale to i tak trzeba rozebrać żeby sprawdzić ;) mogą nie stykać styki we wtyczce od klawiatury do płyty gł., styki w samej klawiaturze, mogła się naderwać taśma  (ale to już mało możliwe raczej). Jeśli się zdecydujesz na rozbieranie to delikatnie, samemu można sporo popsuć.

*

Offline thawk

  • 5
  • Sprzęt: iPaq 614c
Odp: iPaq 614c - nie działa rząd klawiszy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2010, 19:17:42 »
dzięki za szybką odpowiedź :)
otóż po rozebraniu go stwierdziłem, że wina tkwi w gnieździe na płycie głównej łączącym klawiaturę z płytą główną (niektóre styki są całe zaśniedziałe), bo sprawdzałem na 100% sprawnej klawiaturze i było to samo, czyli zostaje wyczyszczenie styków, pytanie tylko jaki preparat do tego polecasz? czytałem, że kontakt 60 nadaję się do tego typów styków, chyba że polecasz coś innego?
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2010, 19:19:32 wysłana przez thawk »

*

Offline Wallker

  • 31
  • Sprzęt: HTC Hermes / HP IPAQ 614c
Odp: iPaq 614c - nie działa rząd klawiszy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2010, 17:31:09 »
Nie polecę Ci niestety nic ponieważ nie używałem żadnego z takich preparatów :) użyj jakiegoś przeznaczonego raczej do elektroniki i może nie psikaj bezpośrednio z puszki żeby nie wniknął gdzieś gdzie nie potrzeba tylko np pędzelkiem go nałóż na styki tylko. Napisz czy to poskutkuje ;)

*

Offline thawk

  • 5
  • Sprzęt: iPaq 614c
Odp: iPaq 614c - nie działa rząd klawiszy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2010, 21:07:02 »
Dzięki za rade  :ok: jak tylko kupię ten spray, przetrę styki i  napiszę czy pomogło :)
jeszcze raz dzięki za odpowiedź
pozdrawiam

*

Offline thawk

  • 5
  • Sprzęt: iPaq 614c
Odp: iPaq 614c - nie działa rząd klawiszy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2010, 18:20:25 »
Niestety przeczyszczenie styków nic nie dało - telefon zaniosłem do serwisu i w piątek będzie ekspertyza co się stało i czy jej sens to naprawiać  :cry:

Ekspertyza wykazała, że został uszkodzony układ klawiatury - lekkie obłamanie układu w okolicach wtyczki klawiatury na płycie głównej i nie mają takowej części więc mogą jedynie wyjąc z innego i wlutować zamiast tego wiec gra nie warta świeczki... ale dzięki za rady i zainteresowanie :) pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2010, 22:25:28 wysłana przez thawk »