HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady

  • 18 Odpowiedzi
  • 3347 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady
« dnia: Październik 22, 2010, 12:04:57 »
Witam, od dzis jestem szczesliwym posiadaczem HP iPAQ 914c.
Posiadam w nim WM 6.1 Professional w wersji ENG.
Z tego co sie zorientowalem juz nie, nie ma wersji PL.
Chcialbym sie dowiedziec co daje wgranie ROMu WM do wersji 6.5 oraz czy jest oplacalne w tym HP.
Oraz chcialbym wysluchac jakis ogolnych porad na temat w/w HP
Typu np. czy ktos moze wyslac mp3 do mnie przez bluetooth bo na razie nie moge dojsc do tego.
Pozdrawiam gacekp
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2010, 12:40:13 wysłana przez gacekp »

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2010, 23:33:11 »
Witam, od dzis jestem szczesliwym posiadaczem HP iPAQ 914c.
Posiadam w nim WM 6.1 Professional w wersji ENG.
Z tego co sie zorientowalem juz nie, nie ma wersji PL.
Chcialbym sie dowiedziec co daje wgranie ROMu WM do wersji 6.5 oraz czy jest oplacalne w tym HP.
Oraz chcialbym wysluchac jakis ogolnych porad na temat w/w HP
Typu np. czy ktos moze wyslac mp3 do mnie przez bluetooth bo na razie nie moge dojsc do tego.
Pozdrawiam gacekp

my nie dajemy ogólnych porad. po ogólną poradę idzie się do lekarza rodzinnego. Konkretne pytanie konkretna odpowiedź. Lub brak odpowiedzi.  Proponuję rozpocząć od lektury wątków odnoszących się do samego WM 6.5 a potem do WM 6.5 dla tego iPAQa.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2010, 09:16:42 »
Znalazlem cos takiego:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=664276
Co o tym sadzicie?
PS jakie macie Wy softy w waszych 914c oraz czy sa one spolszczone.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2010, 22:32:02 wysłana przez gacekp »

*

Offline owocowy89

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc One S Z520e
Odp: HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2010, 18:00:10 »
Osobiście wgrałem ROM 6.5.3 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=527251 z tego wątku.
Wszystko działa dobrze. Jakie nie prawidłowości zauważyłem, to po lewej stronie naciskając przycisk od dyktafonu wyskakuje, że problem  z otworzeniem skrótu, ale mi to obojętne, bo nie potrzebne, dlatego się nie bawię w rozwiązanie problemu. No i drugi problem, to to, że Automapa 5.5.3 się nie włącza. może się ładować i ładować i się nie uruchomi- a to ciekawe, bo czasem działa normalnie, ale rzadko. Więc nie wiem co z tym też nie tak. Reszta ogólnie w porządku. System ten na pewno jest ładniejszy graficznie i bardziej przystosowany do palca, niż poprzednia wersja. Co do polskiej wersji systemu, to chyba z tego linku co wyżej umieściłeś pobrałem, ale nie wgrywałem jak na razie. Ogólnie rzecz biorąc, to zastanawiam się, czy to oby na pewno wersja 6.5, a nie 6.1 modyfikowana... przy startowaniu urządzenia wyświetla się ten sam numer  FW jaki był z wm6.1.
Na sam koniec dodam, że już mi się znudziło to urządzenie-potrzebuję czegoś prostszego jednak. Korzystam dużo częściej z nokii 1616, niż z tego HP.

Odp: HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2010, 12:25:08 »
Obecnie posidam wersje WM6.5.3 spolszczone przez Norax - posiada pare bledow, lecz chlop powiedzial ze jak znajdzie chwile czasu to naprawie zglaszane bledy.
Posiadalem w/w wersje przez Ciebie, najnowsza AutoMapa 6.6.1 rowniez nie dzialal.
Posiadam pytanie, podczas rozmowy jak dostane sms'a w glosniku slysze dzwiek sms'a co troche uniemozliwia rozmowe.
Czy mozna zmienic aby zamiast dzwonka bylo tlko np bip, czy trzeba zmieniac dzwiek dzwonka?
Pozdrawiam

*

Offline owocowy89

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc One S Z520e
Odp: HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2010, 16:27:40 »
On zrobił kilka wersji i poprawiał je, tą ostateczną posiadasz? co do dzwonka, to szczerze mówiąc nie wiem, nie miałem z tym problemów. chyba nie dostałem smsa na tym urządzeniu jeszcze w trakcie rozmowy. Nie widziałem takiej opcji jaka by CIę interesowała.. może są od tego odpowiednie programy dodatkowe..

Odp: HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2010, 18:58:30 »
Tak, ostatnia.
Problemy sa nastepujace : podczas kazdego wlaczenia telefonu musisz ustawic dotyk telefonu. Brak mozliwosci regulowania podswietlenia - na to znalezli juz rozwiazanie.
No nic, najwyzej podczas rozmowy bede mowil poczekaj 20s az mi przestanie grac hehe ;)
Pozdrawiam

*

Offline owocowy89

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc One S Z520e
Odp: HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2010, 21:59:13 »
To przerzuć się na angielską wersję, mi tam problemów nie sprawia. Ostatnio coś zainstalowałem, już nie pamiętam co, ale trochę się chome zmienił oczywiście pozytywnie, na ładniejszy. Co do pogody.. Jeśli będziesz miał accu weather(titanium weather) to tam trzeba link pewien zmienić w jednym pliku,żeby to działało. miałem problem właśnie z tym, że nie działała pogoda, ale sobie poradziłem, więc jakby co, to pomogę.
mój aktualny wygląd chome:

Brakuje jeszcze tylko plugina do chome'a, który by pokazywał otwarte aplikacje, bo tak klikanie do menu i szukanie aplikacji za to odpowiadającej jest zbyt nie poręczne.. ogólnie jak dla mnie to niezbyt poręczne urządzenie to się okazało.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2010, 07:10:31 »
podrzućcie link do tego romu
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline owocowy89

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc One S Z520e
Odp: HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2010, 15:20:11 »
podrzućcie link do tego romu

Którego dokładnie? bo o kilku mowa?;>

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 02, 2010, 18:13:47 »
eng, ten z najmniejszą liczbą błędów, ten o którym Ty pisałeś w ostatnim poście
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline owocowy89

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc One S Z520e
Odp: HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 03, 2010, 10:18:56 »
No to umieściłem wyżej link do tematu z tym romem. http://uploading.com/files/9m4fmc36/6.5%2B28011.rar/ dokładnie to ten odnośnik do romu. Ja z nim problemów nie mam. A i co do urządzenia, to z wyłączonym telefonem(funkcją telefonu) widzę, że bateria dużo dłużej trzyma:)

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 03, 2010, 10:47:28 »
sciagne i obadam
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline owocowy89

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc One S Z520e
Odp: HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 28, 2010, 11:44:16 »
sciagne i obadam
No i jak tam z tym softem? I jeszcze mam pytanie, czy jest jakiś fix, który rozwiąże problem z połączeniami? jak ktoś do mnie dzwoni, to mija cały sygnał, zanim telefon w ogóle zacznie dzwonić. A jak odbiorę, to przez chwilę jest totalna cisza...

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 28, 2010, 11:50:13 »
sciagne i obadam
No i jak tam z tym softem? I jeszcze mam pytanie, czy jest jakiś fix, który rozwiąże problem z połączeniami? jak ktoś do mnie dzwoni, to mija cały sygnał, zanim telefon w ogóle zacznie dzwonić. A jak odbiorę, to przez chwilę jest totalna cisza...

niestety, w iPAQu poleciało gniazdo ładowania i sprzedałem to urządzenie.

Połączone: Grudzień 28, 2010, 11:50:56
Cytuj
jak ktoś do mnie dzwoni, to mija cały sygnał, zanim telefon w ogóle zacznie dzwonić. A jak odbiorę, to przez chwilę jest totalna cisza...

niestety w WM to normalka... lagi na każdym miejscu
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline owocowy89

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc One S Z520e
Odp: HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 28, 2010, 12:04:14 »
Więc też musiałbym się tego pozbyć i zastanawiam się nad HTC Wildfire. Opinie są pozytywne na temat androida i być może szybszy jest.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 28, 2010, 12:34:48 »
Więc też musiałbym się tego pozbyć i zastanawiam się nad HTC Wildfire. Opinie są pozytywne na temat androida i być może szybszy jest.

miałem to urządzenie, pisałem recenzję. Nie polecam, w tej cenie lepiej kupić np samsunga spica - normalna rozdzielczość = wiecej gier, szybszy procek itp.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline owocowy89

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc One S Z520e
Odp: HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 28, 2010, 17:48:46 »
Wybacz, że piszę to tutaj, totalny offtop, ale widzę, że nie czytasz PW.. Samsungi mnie jakoś nie zachwycają.. A  możesz powiedzieć co w dzikim ogniu jest nie tak? no wiem, że ma małą rozdzielczość, ale słyszałem, że dość płynnie działa. Na aparacie mi nie zależy, bo mam aparat przeznaczony do robienia zdjęć.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HP iPAQ 914c nowy uzytkownik - porady
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 28, 2010, 18:41:57 »
Wybacz, że piszę to tutaj, totalny offtop, ale widzę, że nie czytasz PW.. Samsungi mnie jakoś nie zachwycają.. A  możesz powiedzieć co w dzikim ogniu jest nie tak? no wiem, że ma małą rozdzielczość, ale słyszałem, że dość płynnie działa. Na aparacie mi nie zależy, bo mam aparat przeznaczony do robienia zdjęć.

pw nie czytam, ale maile tak, nie róbmy OT - załóż nowy wątek w dziale zakupów
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...