GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...

  • 36 Odpowiedzi
  • 8020 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MarcinW.

  • ****
  • 716
  • Płeć: Mężczyzna
GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« dnia: Listopad 29, 2004, 13:36:28 »
Poszukuję kogoś kto zestawił już połączenie.. Jakoś mam z tym jajco i sam BOK nie bardzo potrafi mi pomóc - choć tu się nie dziwię...

Problem polega generalnie na tym, że pomimo wpisanych danych (APN, DNS-y, hasła itp) sesja GPRS nie jest zestawiana. Objawia się to tym, że na PDA otrzymuję komunikat, że zdalny modem rozłączył się a na laptopie, poprzez BT połaczenie jest zrywane przy "Rejestrowanie komputera w sieci" :( Czyli wychodzi na to, że w każdym przypadku do zestawienia sesji GPRS nie dochodzi. Wg BOK oczywiście mam wszystko wporzo na koncie,....


Czekam na jakieś info..

Pozdrowienia Marcin/sq9bbf/Katowice

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2004, 14:53:40 »
Tam jest taki fajny programik do autokonfiguracji polaczenia... on sam wszystko zestawia. Ja to zrobilem w 5 sekund nic nie konfigurujac. Jesli dobrze pamietam to on nawet sam wykrywa jakiego masz SIMa i automatycznie konfiguruje polaczenie bo ma baze danych europejskich operatorow.

*

Offline MarcinW.

  • ****
  • 716
  • Płeć: Mężczyzna
GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2004, 15:11:59 »
nie działa - chodzi Ci chyba o autodetect.. Mam dokłądnie identyczne komunikaty...:( Zgłosiłem problem do Idei i czekam na interwencję ich "inżynierów" - podejrzenie pada na kartę - myślą, że jest uwalona z leksza...

Problemy z GPRS-em miał też ktoś na spotkaniu - z tym samym modelem urządzenia. Jak poczyta to prosiłbym o kontakt..Może u niego coś już się wyjaśniło...

Pozdrowienia Marcin/sq9bbf/Katowice

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2004, 15:21:10 »
Ja tego PDA skonfigurowalem bez problemu pod Ere.

*

Offline MarcinW.

  • ****
  • 716
  • Płeć: Mężczyzna
GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2004, 15:12:40 »
Pod ERĄ to chodzi od strzału. Nawet nie trzeba nic robić - własnie dostałem info od "speców" z ideii - nie mają pojęcia co się dzieje....Szlag mnie trafi...


EDIT:: wiadomość z ostatniej chwili - promocja IDEA Licencja GPRS z h6340 to mały niewypał. Okazuje sie bowiem, że GPRS w tej konfiguracji pracował nie będzie... Wiadomość pochodzi z salonu firmowego IDEA w Warszawie, ul. Pańska 57/61... Osoba kontaktowa w salonie pozostaje narazie anonimowa... Podobno problem niekompatybilności karty SIM i h6340 zostanie rozwiązany ale nie wiadomo kiedy... :(


Pozdrowienia Marcin/sq9bbf/Katowice

*

Offline skibi

  • **
  • 136
GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2004, 00:21:52 »
Potwierdzam wypowiedź Jakuba.

Po wsadzeniu SIM IDEI z licencja "GPRS no limit" zakupioną z SE GC75e i kliknięciu na symbol G obok skaźnika sygnału, nastepnie connect GPRS, wszystko odbywa się automatycznie bez mojej ingerencji.Nawet mi się to nie podoba, ponieważ nie lubię gdy coś się dzieje w tle bez mojej kontroli.
Identycznie wygląda sytuacja po instalacjikarty SIM ERY.
Z tym że wtedy w zakładce settings/connections/My ISP/Manage existing connections nie ma już sladu po IDEA GPRS.Widnieje tylko:
Auto pick,WAP Era,ERA GPRS.I dopiero tam mozna edytować to połączenie.

Oczywiście musi być włączony modół telefoniczny w iPAQ Wireless.(skrajna prawa ikona w dolnym pasku)
pozdr

[Dodano: 2004-12-01 00:47:46]
Cytat: MarcinW.
EDIT:: wiadomość z ostatniej chwili - promocja IDEA Licencja GPRS z h6340 to mały niewypał. Okazuje sie bowiem, że GPRS w tej konfiguracji pracował nie będzie... Wiadomość pochodzi z salonu firmowego IDEA w Warszawie, ul. Pańska 57/61... Osoba kontaktowa w salonie pozostaje narazie anonimowa... Podobno problem niekompatybilności karty SIM i h6340 zostanie rozwiązany ale nie wiadomo kiedy... :(


Pozdrowienia Marcin/sq9bbf/Katowice

No to niech ta osoba kontaktowa pozostanie anonimowa, poniewaz ja na swoim 6340 nie widzę najmniejszego problemu.Jak napisałem powyżej, wszystko poszło za łatwo.Dużo za łatwo.No ale wszystko idzie w tym kierunku.
Szwagier kupił sobie kamere sony z "AV in" i na moje przykładowe pytanie w jakim formacie jego cudo zapisuje obraz DV czy mpeg, zapytał mnie się co to za szyfry.
Każdy kto próbował zgrać obraz z magnetowidu przez kartę graficzna wie jaka to była jazda.
Teraz nie potrzeba tego nawet wiedziec.Kabelek,mała płytka DVD w kamerze i wystarczy.

Podobnie jest w naszych zabaweczkach.

 
 

GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2004, 01:30:25 »
jeżeli by to nie działało to by nie było promocji
czy myślicie, że i w HP i w Centertleu pracują same barany? :) (ponoć się nie powinno zadawać pytań na które sie nie chce dostać odpowiedzi, heeh)

wszystko jest sprawdzone i działa
polecam twardy reset jako rozwiązanie i gwarancję, że będzie działać

*

Offline jmi

  • 10
GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2004, 14:45:25 »
Ok, Ok, Ok...
Ja w sumie teraz tez mysle o kupnie tego urządzenie, i w sumie juz od tygodnia probuje umowic sie z konsultantami w Vobisie. Jak na razie, to albo nie moga, nie maja karty do testowania lub sa w miejscu gdzie ponoc nie ma zasiegu(przez metalowy dach supermarketu nic nie dziala).

Wiec chcialbym sie zapytac, kogos kto juz ma, i uzywa:
- GPRS, czy rzeczywiscie wystarczajaco szybko, czy sie nie rozlacza, i w ogole jaka jest jakos uslugi...
- GPS - jak jest z automapa, bo ponoc wymagania to procesor > 200, a ten ma tylko 168. Wiem, ze to jest zupelnie inna technologia/architektura procesora, ale czy da sobie rade (bede uzywal glownie w samochodzie)
- DivX - niektorzy mowia ze bez problemu niektorzy ze wolno ??? Jak to jest

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2004, 15:46:04 »
DivX wolniej... widac to szczegolnie jak polozysz jeden PDA obok drugiego i zapuscisz filmik. Po prostu h6340 gubi niektore klatki. Automapa w trybie offline (sprawdzalem tylko bez podlaczonego GPSa) chodzi ok - wyszukiwanie czy planowanie trasy na pewno trwa dluzej.

GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 01, 2004, 16:05:52 »
AutoMapa chodzi zdecydowanie szybciej niż na modelach z 400 MHz prockiem intela (porównywałem z iPAQ H3970)
co do oglądania filmów się nie wypowiem, bo nie używam ipaka do oglądania filmów (sic!)
GPSR działa. W testach wychodzi stabilnie i bezproblemowo.
W którym Vobisie nie są w stanie Cię obsłużyć?

*

Offline jmi

  • 10
GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 01, 2004, 16:06:56 »
ok,ale czy da rade jak na przyklad jade samochodem... albo jak pomylilem sie na trasie i musi cos tam przliczyc - czy moze sie zawiesic wtedy ??

a jak z tym gprs. Jaka jest jakosc uslugi ???

GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 01, 2004, 16:11:48 »
no to przecież piszę, że AM działa dobrze i stabilnie i do tego sprawnie
moduł GSM/GPRS to typowy moduł class B, class 10 z tym, że akurat ten aparat jet wyjątkowy w porównaniu z innymi palmtopami z wbudowanym telefonem, że modem jest fizycznie zainstalowany (hardware) a nie emulowany (softmodem) - co teoretycznie ma płynąć na jakość rozmów i transmisji danych

*

Offline jmi

  • 10
GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 01, 2004, 16:15:08 »
w sumie to zapytalem sie o ten filmy, bbo to jak by nie bylo dobry wyznacznik czy sam komputerek jest szybki. Ja tez nie mam zamiaru na min ogladac. Mam telewizor w domu :)

Dzieki za te info odnosnie mapy, jedno juz na pewno mam za soba i wiem ze dobrze chodzi. Rozumiem ze ty masz takiego ipaqa i sprawdziles sam ???

Odnosnie GPRS --> to w sumie chcialbym zeby dawal rady VPN + TS, i w sumie jak to chodzi tak samo jak na normalnym modemie 56k to bede 'more than happy' ... Uzywales takiego czegos, a jak tak to jaka jest predkosc....

Odnosnie Vobisu, to nie chce na nich jechac, bo sa w porzadku,  ale w sumie to oni powinni wykazac troche wieksze zainteresowanie (w koncu jestem klientem)...W reducie powiedzieli ze maja dach z metalu i nic nie dziala (nawet mi urzadzenia nie pokazali tylko od razu chcieli gdzies odeslac)...

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 01, 2004, 19:56:52 »
To ty nie masz telefonu komorkowego zeby sprawdzic czy tam faktycznie "nic nie dziala"? Jak bedzie niezly sygnal GSM to i GPRS bedzie dzialal. Co do predkosci pracy to Cawmook nie dodal ze chodzi lepiej niz 400MHz ale Intel X-Scale PXA250. W przypadku PXA255 - czyli wszystkich nowszych CPU 400MHz jest juz wieksza roznica.

GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2004, 22:56:02 »
Do Marcina Wójcika: Jak wygląda sprawa GPRS bo ja mam taki sam problem iPAQ działa z inną kartą IDEA z GPRS bez problemowo, a z aktywowaną z licencją GPRS nie działa Panie z info lini nie maja pojęcia o co chodzi jeżeli któryś z was sobie poradził to proszę o info, ja jestem zupełnie zielony w dziedzinie Pocket PC h6340 jest moim pierwszym Więc sorry że wam zawracam głowę.


*

Offline yarekmonter

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 03, 2004, 01:16:29 »
Mialem podobny problem z GPRSem. W Vobisie uslyszalem podobna diagnoze. Podjechalem do salonu firmowego Idei wymienic karte SIM. Na miejscu, u pani na biureczku, po podaniu numeru phona GPRS ruszył od strzalu i dziala. Okazuje sie ze problem lezy nie po stronie Hardware'u a samej uslugi Idei. Niektore karty nie maja polaczenia z GPRS jakby usluga byla nieaktywna lub traca ja na pewien czas. Winna jest temu sama Idea gdyz dostosowuja system do zwiekszonego obciazenia transmisji danych, wylaczajac usluge czesci klientow. Zrobili promocje nie bedac chyba do konca przygotowanym technicznie. Nie przyznaja sie do tego oficjalnie gdyz mieliby szerg reklamacji na niedzialajaca usluge za ktora klienci jednak placa...
Daltoniści mówią: Życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne...

GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 03, 2004, 04:10:52 »
Hi,
Podobny problem choc... probuje polaczyc sie z netem z mojego peceta poprzez bluetooph i modem gprs w ipaqu 6340 (z licencja gprs w idei). niestety po nawiazaniu polaczenia na ipaqu pojawia sie komunikat ze polaczenie zostalo zerwane. natomiast nie ma problemu z polaczeniem sie z samego ipaqa - gprs chodzi wtedy ok. czy ktos wie co jest grane? probowalem juz roznych rozwiazan ale kicha. z gory dzieki za pomoc!

GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 03, 2004, 09:55:13 »
sprawdź ustawienia
na PeCku w konfiguracji modemu ustaw właśnie iPAQ jako modem
to oczywiście wymaga sparowania
spróbuj nawiązać połączenie z Internetem z PCta i zobacz, czy jest nawiązywane połączenie przez Bluetooth, czy iPAQ "budzi się" i łączy z siecią za pomocą swojego modemu GPRSowego

GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 03, 2004, 15:55:06 »
Problem nie lezy w bluetoophie jak sadze bo same urzadzenia ze soba wspolpracuja (np. wymiana plikow). W vobisie dostalem nowa dane do konfiguracji, nr *99***1#
string: +cgdcont=1,"ip","www.idea.pl"
ale tez zrywa polaczenie tzn. jak zostawiam sam nr to sie dodzwania ale w trakcie logowania zrywa polaczenie a wraz ze stringiem to nawet nie chce otworzyc portu modemu... ktos ma jeszcze jakies pomysly... mnie tylko zastanawia jak mozna sprzedawac niedopracowany produkt...? welcome to the real world...  ;)

[Dodano: 2004-12-03 16:02:47]
pytanie do yarekmonter
a po tej wizycie w idei udalo Ci sie nawiazac polaczenie z netem z peceta przez ipaqa? z gory dzieki za info :)

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 03, 2004, 16:03:56 »
To nie jest niedopracowany produkt, tylko zazwyczaj bywa tak ze u kazdego konfiguracja jest nieco inna, inny Windows inaczej ustawiony... i sa problemy.

Sprawdz numer *99# i stringa tego co masz podanego. Czasem trzeba jeszcze DNSy dodac.

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 03, 2004, 16:08:16 »
Probuj  to samo przez IRDA, by wykluczyc BT. Nie wiadomo czy problem produktu czy operatora ??
http://usenet.gazeta.pl/usenet/0,2.html?group=pl.comp.sys.palm&tid=1024688&pid=1024752
 

*

Offline yarekmonter

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 03, 2004, 17:10:35 »
przyznaje ze nie kombinowałem z udostępnianiem połączenia dla desktopa z iPAQa gdyż mam go podlaczony na drucie w swiat... laptopa nie uzywam wiec tym bardziej. a od cudownego uzdrowienia w salonie idei GPRS łaczy mnie coraz więcej...
Daltoniści mówią: Życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne...

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 03, 2004, 17:38:43 »
Myslalem bys sprobowal polaczenia Ipaq-irda do tel-irda. Po polaczeniu probuj polaczenia gprs do operatora. Irda w tym przypadku zastepuje BT.

GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 03, 2004, 20:59:41 »
Na razie nowe propozycje nie daja pozadanego rezultatu... Polaczenie z irda sprobuje pozniej, w koncu po cos ten BT kupowalem wiec chcialbym to uruchomic po bozemu;).
pozdr i dzieki wszystkim za pomoc!

GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 03, 2004, 22:38:15 »
Niestety nie mam dobrych wieści dla posiadaczy 6340 używających go jako modemu w połączeniu przez BT z laptopa. Spędziłem pare nocek nad tematem, bo podłączenie takie jest mi niezbędnie potrzebne do pracy. Niestety połączenie udaje się zestawić (używałem standardowej konfiguracji zarówno IDEI jak i ERY i nr *99# - taki musi być), ale po ok. 20 sekundach jest zrywane przez 6340, po tym zostaje już tylko reset. Na sieci znalazłem mnóstwo opisów wskazujących, że nie tylko ja mam taki problem i jako przyczynę podajacych walnięty firmware. Po prostu HP dał ciała i wypuścił na rynek model nieprzetestowany do końca. Wadliwe są wg opisów sterowniki blutetooth. Zainteresowanych zapraszam do dyskusji na: http://forums1.itrc.hp.com/service/forums/bizsupport/questionanswer.do?admit=716493758+1102109548364+28353475&threadId=740768

Jeszcze raz precyzuje, że problem dotyczy tylko konfiguracji PC->BT->6340. Ze zwykłym GPRSem używanym natywnie na ipaq nie mam najmniejszych problemów. Nie poddawałem się dlugo, zmieniałem karty bluetooth i sterowniki w laptopie, zmieniałem karty SIM (IDEA i ERA). Niestety konkluzja wskazuje na to, że to wina firmware. Zresztą ponoć HP już pracuje nad upgradem. Nie pozostało mi nic innego jak rozpoczynać dzień od wizyty na: http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/DriverDownload.jsp?pnameOID=414322&locale=en_US&taskId=135&prodSeriesId=435555&prodTypeId=215348 i czekać na update. Mam nadzieje, że sie mylę i ktoś znajdzie inny powód, ale na razie nic na to nie wskazuje. Pozdrawiam.

[Dodano: 2004-12-03 22:41:24]
Aha wszelkie testy robiłem na twardo zresetowanym 6340, bez żadnych wgranych aplikacji. Część opisów wskazuje na niekompatybilne z systemem aplikacje, jako źródło problemów, ale to nie to.

[Dodano: 2004-12-03 22:45:30]
Jedyna zauważone przeze mnie różnica między kartą sim IDEA, a ERA jest taka, że jak się zerwie połączenie z IDEA, to już tylko zostaje reset 6340, żeby połączyc się ponownie. W Erze mogę się połączyć ponownie bez resetu, ale też tylko na chwilę.

[Dodano: 2004-12-03 23:08:44]
Wciąż ten sam problem: http://www.ipaqhq.com/forums/archive/index.php/t-11453.html

GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 03, 2004, 23:57:23 »
do: tczubkowski
Dzieki za info, goraco polecam podane linki - choc nie napawaja optymizmem. Daj znac czy probowales zamienic BT na IRDE - moze w ten sposob modem bedzie dzialal?

do: Jakub Kańczugowski
jednak wydaje sie ze mozna wypuscic niedopracowany produkt na co wskazuja komentarze na przytoczonych linkach. Miejmy nadzieje ze hp szybko zalatwi problem - w moim przypadku jedna z podstaw podjecia decyzji o zakupie 6340 byla mozliwosc wykorzystania go jako modemu gprs....cha, cha..
pozdr,

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 04, 2004, 00:16:19 »
Trzeba by to jeszcze sprawdzic z Plusem. Trudno uwierzyc by ten model tel. mial taka wade by w ogole uniemozliwial polaczenie Gprs via BT.
Byc moze potrzebny bedzie jakis inny string inicjujacy modem, moze operator moze wymusic zmiane parametrow polaczenia dla tego modelu, moze .....

GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 04, 2004, 20:29:49 »
Szedłem tropem stringów inicjujących, nieststety nic nie znalazłem. Poza tym komentarze na listach wskazują na bluetooth. Próbowałem czegoś odszukać na www.widcomm.com i też nic. Mało tego ktoś ich przejął (Broadcom). Nawet rozmawiałem z asystentem HP przez chat, ale udawał idiotę. Nie próbowałem irdy, bo nie mam jej w laptopie. Ale zgadzam się, że test ten by jednocześnie wykazał, czy walnięty jest bluetooth. Swoją drogą to skandal, czekam na 63xx od roku. Mówili (HP), że opóźnienie jest spowodowane dbałością o wypuszczenie dopracowanego modelu i co... Bardzo bym chciał się pomylić i żeby wystarczyło jakieś AT..., ale nic o tym nie słychać. Szkoda, po bardzo lubię tego ipaqa.

GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 05, 2004, 02:56:58 »
Dalej brak dobrych wiadomosci, pobuszowalem troche po innych forach i komentarze wskazuja na podobne problemy(pod roznymi szerokosciami geograficznymi). Probuje z irda ale nie znajduje nigdzie driverow do ipaqa jako modemu typu irda (jak ktos cos wie na ten temat to niech da znac). Nie wspomne o tym ze w manualu jest mowa wylacznie o polaczeniu modemowym typu BT a to moze oznaczac ze jedyne mozliwe polaczenie modemowe (czyli BT) jest niedostepne.... istna kwadratura kola... Co do stosunku emocjonalnego do ipaqa... to po raz pierwszy zdecydowalem sie na tego typu rozwiazanie (wczesniej bylem uzytkownikiem psiona3c oraz communicatora9210i) wiec przyzwyczajenie sie do braku normalnej klawiatury jest dla mnie dodatkowym wyzwaniem a tu taki maly pasztet... Mam nadzieje ze szybko pojawi sie oficjalne stanowisko hp bo tez uwazalem te firme za powazna. Na razie wydaje sie ze chowaja glowe w piasek.
pozdr dla wszystkich niepocieszonych

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
GPRS w h6340 - licencja GPRS w Idei...
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 05, 2004, 06:40:37 »
Zadnych extra driverow do Irdy nie potrzeba.
Zakladasz nowy modem nazwany np gprs Irda, wybierasz typ modemu Generic Irda, wbijasz nr tel czyli *99# i powinno dzialac. Powodzenia.