614c temperatura krytyczna

  • 7 Odpowiedzi
  • 1973 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

614c temperatura krytyczna
« dnia: Lipiec 23, 2008, 22:38:01 »
witam
mam 614c przy kazdej probie wlaczenia pojawia sie komunikat o temperaturze krytycznej i auto wylaczeniu po 10 sekundach
co moze byc przyczyna i co z tym zrobic?
pozdrawiam

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: 614c temperatura krytyczna
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2008, 19:12:43 »
Wygląda to na przegrzanie iPAQa i teraz ten status jet cały czas...
Może pomoże wyjęcie baterii i odczekanie kilkunastu minut...
Jak nie to clean reset (jak to zrobić przyciskami było opisane na tym forum)

Powodzenia.

Odp: 614c temperatura krytyczna
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2008, 21:03:55 »
za kazdym razem gdy probuje go wlaczyc
bateria byla wyciagana
czekam juz 2 dni ::D
clean reset zrobiony

mozliwe ze to tylko bateria padla?

...

wlasnie go wlaczylem 1 raz dzisiaj   bateria pokazuje 0% i po niecalej minucie sie mamy komunikat i koniec zabawy

*

Offline Bigu1975

  • ***
  • 349
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: H 1910, H 2210, Hx2490b, HP 614c, Xperia X1 (na sprzedaż), Hx4700, HTC HD2
Odp: 614c temperatura krytyczna
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2008, 21:55:07 »
Spróbuj naładować baterię przy wyłączonym i potem go włączyć.

Gdzieś już widziałem ten problem, postaram się znaleźć i dam jeszcze znać. Ale spróbuj powyższego...


Napisane: Lipiec 25, 2008, 21:44:21
Hmm,

Znalazłem tylko takie coś:
http://forums12.itrc.hp.com/service/forums/bizsupport/questionanswer.do?admit=109447627+1217015050017+28353475&threadId=1235935

Wynika stąd, że to wszystko o czym pisaliśmy zostało już zrobione...

Stawiam na uszkodzoną baterię...
Jeśli masz szanse to spotkaj się z kimś kto ma 614c i zobacz czy jego bateria w Twoim iPAQu będzie działać i vice versa - będziesz miał wtedy 100% pewności i wtedy serwis.

A może można iPAQa podłączyć pod samo zasilanie z wyjętą baterią?!?

witam,

jak w temacie (moim i z tego co zauważyłem dwóch innych użytkowników tego forum) po odpaleniu Ipaq'a dostaję komunikat o krytycznej temperaturze baterii po czym urządzenie zostaje wyłączone... Mój problem wydaje się o tyle dziwny, że nie korzystałem w tym czasie z funkcji GPS'a oraz PDA nie był podłączony kablem USB do kompa... Poprostu leżał na biurku a gdy rano mnie nie obudził zobaczyłem, że jest wyłączony (dziwne bo wieczorem miał 70% naładowania baterii a ekran był wyłączony przez noc). Po odpaleniu po niespełna minucie pojawia się ww. komunikat.

Myślę, że jest to na 90% problem z baterią bo po odpaleniu tylko na zasilaczu sieciowym (przy wyciągniętej baterii) komunikat nie pojawia się i urządzenie działa. Czekam własnie na nową baterię - jak tylko ją dostanę dam Wam znać czy jest to problem Ipaq'a czy własnie tylko baterii... Kilka dni temu naładowałem go praktycznie od zera na full przy użyciu portu USB z laptop'a - może te HP'eki tego nie lubią? Nie mam pojecia ale widzę, że problem jest szerszy... na angielskich forach ludzie mają podobne problemy...


Ps. na tą chwilkę proponuje wszystkim aby ograniczyli ładowanie swoich 614'stek przez USB - wydaje mi się, że to tutaj coś nie gra...







Więc sprawę uważam za zamkniętą - uszkodzona była bateria... Po wymianie na nową wszystko wróciło do normy... Koledzy, którzy mieli podobny problem proponowali aby baterię rozładować do zera i spróbować naładować raz jeszcze.... niekiedy pomaga. Ale generalnie sprowadza się to do problemu z baterią... i przy takim załatwieniu sprawy zawsze istnieje ryzyko powtórnego uszkodzenia - zawsze w momencie gdy nasz PDA jest nam akurat niezbdny ;-))) Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2008, 20:12:25 wysłana przez pitsilesia »

siema a gdzie kupiłes baterie? bo ja chyba musze tez wymienic bo zauwazyłem ze coraz krócej mi trzyma nie wiem od czego moze tez przez to ze ładuje sie przez to usb hmm teraz nie wytrzymuje mi nawet jednego dnia masakra pozdro

*

Offline yarocz

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.mobilni.cba.pl
  • Sprzęt: HP 114,HOLUX 240,Goclever:T76 GPS TV i Phone 500
Miałem tan sam problem na 114. :-|
Po 2 wizytach w serwisie HP wymieniono baterię na nową.
Chyba baterie w nowych HP mają jakieś problemy.

Odp: 614c temperatura krytyczna
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2008, 15:33:57 »
musze powiedziec ze serwis hp dziala super
po 4 dniach po zgloszeniu problemu kurier przyniosl mi nowe urzedzenie ( teraz w wersji PL )
i na dniach musze odeslac stare do nich
dostalem samo urzedzenie i teraz chodzi z moja stara bateria ok
wiec to jednak wina urzarzenia