Karta WiFi Planet WL-3600

  • 4 Odpowiedzi
  • 3391 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
Karta WiFi Planet WL-3600
« dnia: Listopad 25, 2003, 18:10:24 »
Coprawda nie lubię tej firmy (Planet) ale ... kupiłem an próbe za całe 290 pln netto. W zestawie jest przejscówka na PCMCIA z etui oraz instrukcja po polsku i CD z oprogramowaniem. Zainstalowałem sobie tą karte w moim Looxie i lecę dziś na Rynek w Krakowie zeby to to przetestować. Ciekawe jak się będzie zachowywać.
Jesli chodzi o specyfikację techniczną to ... mam cały zakres czestotliwości dla Europy USA i Japonii. To co najważniejsze:
TX consumption: 300mA (Max)
RX consumption: 200mA (Max)
Sleep Mode: 50mA

dla porównania D-LINK DCF-660W
TX consumption: 350mA (Max)
RX consumption: 250mA (Max)
Sleep Mode: 80mA

tyle teoria. Zobaczymy jaka bedzie praktyka. Szkoda że nie mam tego D-Linka żeby porównać ich zasięg.

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Karta WiFi Planet WL-3600
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2003, 19:04:52 »
Ja ma Dlink-a i dokumentacji napisano :
Sleep Mode power consumption 17 mA.
Ciekawy jestem jakie w WL3600  jest oprogramowanie nasluchiwania , wyszukiwania Access Pointow albo punktow typu Adhoc. Bo w DCF660 jest dosyc uproszczone, a to sie przydaje. Jednak np. w W-wie jest na kilku ulicach sygnal wi-fi co kilkaset metrow.
(bez komentarza)

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
Karta WiFi Planet WL-3600
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2003, 22:46:11 »
Ja wziołem dane z oficjalnej strony Planeta i D-Linka ...
Oprogramowanie jest nie takie złe.
Na Rynku Gł. w Krakowie namierzył mi łącznie 4 sieci: 2 Access pointy "Rynkowe" oraz era i jakąś sieć hotelowa, zabezpieczoną.
Program do karty ma łącznie 4 zakładki:
- Link
- Configuration
- Encryption
- Site Survay
na zakładce Link jest możliwoąś zobaczenia State, Link quality, link strength, current channel, throughput tx/rx w bytes/sec, current channel oraz current Tx rate

zakładka Config to: Profil name, network name, networy type (access point, peer to peer), wybór kanału, wybór transmite rate

zakładka encryption : hasła i klucze do kodowania

Zakłada Site Survay to okienko z "widzianymi" sieciami oraz ich opis: network name, BSSID, Channel, NeetworkType, WEP Encryption, Signal Level
tyle
a wogóle to karta się zgłasza jako PRISM 11Mpbs Wirless LAN PC Card



[Dodano: 2003-11-25 22:49:50]
Jeszcze jedno,
z jakiś powodów nie udało się zestawić połączenia między moją karta a WLan Toshiby kolegi Rosulka. Nie wiem czemu ale mimo że urzadzenia były o 30 cm od siebie nie widziały się. Ja widziałem moja karta skanopwała otoczenie i ... nic nie znajdowała. :worried:

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Karta WiFi Planet WL-3600
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2003, 10:00:53 »
Czy to oprogramowanie jest takie same gdy odpalasz na PDA i notebooku ? Pytam bo takie mozliwosci jakie opisales ma karta DLINK
D-650 (pcmcia) a DCF660W czyli w CF,  niema Site Survay.

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
Karta WiFi Planet WL-3600
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2003, 11:38:55 »
Nie próbowałem odpalać go na notebooku, ani na PC. To co opisałem jest w PDA.