hx4700 + wifi + neo + acitvesync

  • 3 Odpowiedzi
  • 1911 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline adamms

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
    • Laboratorium Techniki Budowlanej
  • Sprzęt: MIO P560, HTC TOUCH PRO2, NOKIA E90, NOKIA 6310i
hx4700 + wifi + neo + acitvesync
« dnia: Kwiecień 08, 2005, 00:58:12 »
Witam
Temat pewnie nudny. Ja jednak jestem początkujący i niemoge sobie poradzić.
Oczywiście przeszukiwałem forum i neta.
Mam dwa pytanka.
1. W jaki sposób można skorzystać z internetu gdy :
- mam latpopa podłączonego do modem sagem neostrada (usb), w laptopie jest wifi na wyposażeniu, jak to zrobić żeby w hx po wifi korzytsać z netu poprzez laptopa ?
2. Czy możliwa jest konfiguracja hx z laptopem tak aby można było robić synchronizacje danych poprzez wifi łącząc się z activesync w laptopie.

Walcze już drugi dzień. No ni cholery nie mogę tych dwóch spraw załatwić.
Jeśli ktoś ma linka do jakiegoś wątku lub strony jak to wszytko zrobić to pliiiss. Jeśli nie to proszę o instrukcje step by step.
W kompie mam WIN XP bez SP2, wersja angielska.

Proszę o pomoc i wyrozumiałość.
Pozdr
AdamMs

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
hx4700 + wifi + neo + acitvesync
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2005, 09:41:27 »
Wchodzisz do ustawien sieci w komputerze PC, do okna gdzie masz liste polaczen sieciowych (polaczenie modemowe z neo i polaczenie z siecia bezprzewodowa). Prawy guzik myszy na polaczeniu modemowym i wybierasz wlasciwosci, tam wlaczasz udostepnianie tego polaczenia tak by sygnal przekierowywany byl dla karty sieciowej WLAN. Jesli wszystko dobrze sie ustawi to praktycznie nic wiecej nie musisz robic. Wejdz tylko jeszcze do ustawien swoje sieci bezprzewodowej i zobacz jaka ma nazwe i na jakim kanale pracuje. Wtedy wlaczasz modul WLAN w PDA i on powinien wykryc ta siec. Jesli nie to wchodzisz do menu Settings -> zakladka Connections -> Connections -> zakladka Advanced -> Network Card -> Add New... -> wybierasz polaczenie ad-hoc a nie infrastructure i podajesz nazwe sieci oraz kanal taki sam jak na PC. Po czyms takim palmtop powinien polaczyc sie z PC i polaczenie powinno dzialac. Sprobuj wpisac jakis adres internetowy i zobaczyc czy strona sie otwiera.

[Dodano: 2005-04-08 09:42:46]
Jak to juz ustawisz to daj znac... jak nie bedzie dzialac to podam Ci co trzeba zrobic, a jak bedzie dzialac to powiem jak uruchomic synchronizacje.

*

Offline adamms

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
    • Laboratorium Techniki Budowlanej
  • Sprzęt: MIO P560, HTC TOUCH PRO2, NOKIA E90, NOKIA 6310i
hx4700 + wifi + neo + acitvesync
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2005, 11:38:07 »
Dzięki za odpowiedź. Nic kurcze nie chce działać. Problem chyna jest na poziomie mojego laptopa.
W połączeniu neostrady zaznaczyłe opcje - (mam XP ang.) w zakładce Advanced - Internet Conection Sharing - Alow ither network users to conect ...  - Wireless Network Connection.
Na połączeniu z z Neo jest rączka, czyli jakby pokazuje udostępnianie.
Nie wiem z kolei co dalej z tym wifi w kompie. Przycisk na laptopie "wireless lan" jest włączony. PDA nie widzi żadnej sieci.
Czy ustawienia sieci bezprzewodowej to - Network cocenction - ikonka z Wireless Network conection (zaznaczony jest na niej czerwony krzyżyk)? Tam się patrzy na jakim kanale pracuje.
Pozdr
Adamms
Już zgłupiałem, męczę się i nic nie wychodzi

[Dodano: 2005-04-08 12:55:44]
Settings -> zakladka Connections -> Connections -> zakladka Advanced -> Network Card -> Add New...

No i nie mam powyższej opcji w moim ipaczku. Może coś trzeba odchaczyć żeby to mieć "Network Card" ?

[Dodano: 2005-04-08 13:05:35]
Już znalazłem :), ale nie zmienia to fatku że mam nadal problem na poziomei kompa. Co robię źle lub czego niezrobiłem?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
hx4700 + wifi + neo + acitvesync
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2005, 18:39:07 »
Musisz sie upewnic ze masz wlaczona ta siec bezprzewodowa w laptopie. Moze ten modul gdzies trzeba wlaczyc? Zobacz. Jak sie wlaczy to sprawdz jakie on ma parametry (SSID - nazwa sieci i kanal).