6515 i problem WiFi

  • 7 Odpowiedzi
  • 2040 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

6515 i problem WiFi
« dnia: Grudzień 14, 2006, 19:01:48 »
Łączę się z domową siecią i przeglądam internet. Wszystko wygląda i śmiga bez zarzutu i nagle...pojawia się komunikat, że nie mogę zobaczyć żadnej strony bo nie mogę połączyć się z serwerem, czy coś. Poczta też przestaje działać. Sprawdzam ustawienia połączeń i widzę swoją sieć i że jestem podłączony. Wchodzę w ustawieni sieci w 6515 i tam w rubryce 802.1x widzę, że ta krateczka się sama odznaczyła i po jej ponownym   włączeniu problem znika.
To samo dzieje się z ustawieniem sieci, w miejscu gdzie zaznacza się do jakich urządzeń ma się łaczyć. Ustawiam na "All available" a za jakiś czas widzę, że jest "only computer-to-computer" i już z siecią się nie łączy.

Czy ktoś zna na to sposób?

Odp: 6515 i problem WiFi
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2007, 12:51:10 »
Witam
Mam podobny problem z tym że: HP widzi sieć domową (z WEP) i za dzwonka sie nie może połączyć (klucz WEP mam)... Ktoś jest w stanie pomóc? BTW - mam SDIO Spectec.
Pozdrawiam

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: 6515 i problem WiFi
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2008, 13:36:13 »
Witam
Mam podobny problem z tym że: HP widzi sieć domową (z WEP) i za dzwonka sie nie może połączyć (klucz WEP mam)... Ktoś jest w stanie pomóc? BTW - mam SDIO Spectec.
Pozdrawiam
A jak wyłączysz WEP połączenie jest bez problemu ?

Odp: 6515 i problem WiFi
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2008, 11:50:09 »
Bez WEP nie chciało się też łączyć...
Sam znalazłem prozaiczne rozwiązanie problemu - mając router Livebox, trzeba wcisnąc przycisk REG, czyli rejestracji nowego urządzenia. :E
Działa...

*

Offline marcars

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
    • webdesign
  • Sprzęt: mio A702
Odp: 6515 i problem WiFi
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2008, 23:16:08 »
ok udalo mi sie ustawic

popierwsze najnowsze sterowniki do karty realtel etl 8185L-opcjonalnie zaley kto jaka karte ma:)

podrugie ustawic karte jako Acces Point (AP)

internet hula ze az milo!!!

powodzenia

Odp: 6515 i problem WiFi
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2008, 11:20:51 »
a jakies szczeguly jak ustawic ja jako aces poiunt
mam 6525 i karte sandisk 256mb i nie chce ruszyc nie znam sie na tym i sie tylko zacina ;( juz nie wiem co zrobic.
Jak wgram sterowniki i wkladam karte to sie wiesza....

Odp: 6515 i problem WiFi
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2008, 12:06:13 »
u mni Problem wyglada tak ze mam ipaq hp 6515d z wgranym 2003SE WM
Dokupilem do niego karte na allegro sandisk wifi 256mb
Po zainstalowaniu sterownikow i wykrywa karte, ale kiedy chce dac na ustawienia to nic sie nie dzieje
kiedy w menu ustawienia daje na ikone karty to zazwyczaj pokazuje ze zle podlaczona, kiedy ja wyjme pokazuja sie dopiero polaczenia do wybrania i tak dalej. Czasem jest tak ze po wlozeniu wyskakuje polaczeni, tzn nazwa mojego routera i czy work czy internet daje net, ale nc dalej sie nie dzieje a kiedy chce klucz wap wpisac to sie wiesza smutny

Nie mam juz pojecia co zrobic :(

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: 6515 i problem WiFi
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2008, 19:43:04 »
Wylaczyc WEP. Sprobowac z DHCP.