123internet

  • 19 Odpowiedzi
  • 5512 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
123internet
« dnia: Maj 28, 2005, 21:29:51 »
Byłem na rynku w Krakowie z dellem x50v i nałapał mi pełno AP między innymi 123internet. Próbowałem sie połaczyć ale nic z tego nie wyszło. To moje pierwsze próby z wifi. AP szukałem przy pomocy Hitchhikera i nie wiem czy tak ma być ze raz się pojawiały z 3 kreskami a za chwile znikały całkiem z listy. Czy jak się znajdzie darmowy hotspot to trzeba coś ustawiać przed połączeniem? Bardzo proszę o pomoc bo w tej dziedzinie jestem lewy.
Are you shpongled?

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
123internet
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2005, 23:09:47 »
Zwykle nic nie trzeba ustawiać (ja nie spotkałem się z tym, by dla free HS trzeba było cokolwiek zmieniać - przeczyłoby to idei dostępności).

Nie wiem jak to jest w Hitchhiker'ze, ale we Wlan Manager i w WiFiFoFum wystarczy zrobić "tap and hold" na konkretnym HotSpocie z listy i z menu kontekstowego wybrać Połącz (Connect).

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
123internet
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2005, 00:37:30 »
Właśnie tak robiłem ale jedyne co widziałem to napis connecting i tyle. Jaki musi być poziom sygnału żeby dało się połączyć? Czy nie przeszkadza to ze ap na chwile znika z listy... tzn znika tylko w Hitchhiker bo szybko odświarza. W menagerze WLAN Utility della wszystkie raczej były jako poor.
Are you shpongled?

123internet
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2005, 00:55:38 »
Bo to wifi na Rynku tak kiepsko działa - raz się łączy, raz nie... nie ma chyba reguły. Generalnie jeżeli uda Ci się już połączyć (najlepiej testować na połówce Rynku do strony Szewskiej) to odpal PIE i wejdź na jakąś stronę www - zostaniesz najpierw przeredirectowany na stronę z tokenem (obrazkiem), po wpisaniu kodu z tego obrazka będziesz mógł już koszystać z poczty, www, nntp, gadu...

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
123internet
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2005, 03:16:55 »
A gdzie jest dokładnie zamontowany ten hotspot? Jak próbowałem sie połaczyć siedząc pod ratuszem... więc w sumie zaraz przy Szewskiej.

We wtorek popróbuje na polibudzie. Ponoć jest na wydziale mechanicznym jakiś działający... jesli to prawda bedzie można go dodac do bazy hotspotów :D
Are you shpongled?

*

Offline Copperfield2000

  • **
  • 130
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
123internet
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2005, 08:48:20 »
Ja łączyłem się kilkakrotnie w Krakowie siedząc w Tribece czy też Arlekinie (oba niedaleko ratuszu). Nie było żadnych problemów, czasami tylko litery kodu na ekranie są niewyraźne. Przesył dobry.
DC

123internet
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2005, 09:40:15 »
Anteny są na Ratuszu. Mnie udawało się połączyć z: ławką pod ratuszem (naprzeciw Brackiej), cała połowa rynku od strony szewskiej, druga połowa rynku w miejscach, gdzie Sukiennice nie zasłaniają Ratusza, ulica Bracka (nawet na Franciszkańskiej!), Empik (tam gdzie są okna od strony Rynku) i generalnie większość kawiarenek wokół Rynku. Do stabilnego połączenia mój Loox musiał mieć przynajmniej dwie kreski zasięgu.

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
123internet
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2005, 13:36:56 »
hmm no to nie wiem. Ja raz miałem 3 a raz wogóle. Może dell ma kiepsie wifi w porównianiu do looxa?... albo robie coś źle
Are you shpongled?

*

Offline cassiopeia

  • ***
  • 293
  • Sprzęt: Xperia X1, HTC Touch, Toshiba Tecra M7 TabletPC (Vista Bussines)
123internet
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2005, 14:07:45 »
Ja tez mialem problemy z moim Loox. Bardzo czesto na rynku pisze mi ze nie moze otworzyc strony. Poza tym czasem widze kilka tych samych dostawcow i nie wiek ktorego wybrac.

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
123internet
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2005, 16:30:16 »
Koło mojego bloku udało się się złapac jakiś AP

[pic=http://img196.echo.cx/img196/9329/lan9aj.png]

ale nie udało mi się połączyć. Czy ten sygnał jest w miare dobry?

Drugi kawalek wykresu to było jak wracałem i znowu złapał AP.
Are you shpongled?

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
123internet
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2005, 15:16:49 »
Cytat: Krasnall
to odpal PIE i wejdź na jakąś stronę www - zostaniesz najpierw przeredirectowany na stronę z tokenem (obrazkiem),...
Podaj Ip tej strony, wtedy latwiej sie zalogowac. Tak bywa czesto
na PDA ze nie laduje się automatycznie strona providera
 i nie mozna sie nigdzie zalogowac.

*

Offline embe1

  • 29
123internet
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 20, 2005, 17:50:54 »
No właśnie-byłem dziś na Rynku zobaczyć jak śmiga hx4700 i WiFi, połączyłem się do 123internet lecz po otwarciu Explorera nie mogłem zadnej stronki oglądnąć. Więc pytanie-jeśli po połączeniu nie przekierowuje mnie na stronkę główną to co wstukać w IE w przypadku 123 internet na Rynku by mieć dostęp?? Aha-i czy da się gdzieś w opcjach ustawić by zawsze wskakiwała automatycznie stronka providera? :)

*

Offline embe1

  • 29
123internet
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 21, 2005, 16:25:56 »
manualnie udało mi się włączyć necik, opisałem to tu:

http://www.pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=14811

ale ponawiam pytanko-czy w opcjach Windowsa 2003se da się gdzieś włączyć by po zalogowaniu do sieci danego provider'a włączał od razu jego stronkę??

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
123internet
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 21, 2005, 18:44:05 »
Po wpisaniu dowolnego adresu w IE samoczynnie powinna sie taka strone otworzyc.

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
123internet
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 21, 2005, 19:17:22 »
raczej nie... tą operacje przekierowania musi wykonać serwer
Are you shpongled?

*

Offline embe1

  • 29
123internet
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 21, 2005, 20:30:27 »
aha-no szkoda ze nie ma takiej opcji. a co do tego przekierowania to wlasnie mi sie takowe nie włącza niestety (pojawia się tylko komunikat że nie może otworzyć danej strony) i nie wiem czemu - w przypadku 123wifi sprawę już obadałem i wiem na jaką stronę wejść, natomiast obawiam się,że jak wyjadę np. za granicę, to już się pogubię i nie wydumam jaką stronkę wstukać...  ale spróbuję jeszcze przed wyjazdem obadać jakiegoś innego providera-może tu stronka załąduje się automatycznie:) a jeszcze taka opcja mi przyszła do głowy-może to jest kwestia strony startowej? bo u mnie wyskakuje w hx4700 po otwarciu IE taki panel HP z adresem file://\windows\default.htm Po adresie sądzę,że to jest zapisane w windowsie a nie strona www z prawdziwego zdarzenia i może jak ustawię na startową jakąś inną (np. wwwpdaclub.pl :E  ) to bedzie mnie przekierowywało od razu po zalogowaniu do netu? :ohreally:

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
123internet
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 21, 2005, 20:32:53 »
Sprobuj z jakims platnych hotspotem Ery, Plusa lub Idei. Tam przekierowanie wystepuje automatycznie - ostatnio sprawdzalem. Nie musisz nic placic by to sprawdzic :)

*

Offline embe1

  • 29
123internet
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 21, 2005, 20:35:20 »
hehe-jak tylko będzie okazja, to spróbuję:) chociaż tyle dobrze,że próbowanie nie kosztuje :D

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
123internet
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 21, 2005, 20:36:28 »
To nie jest kwestia strony startowej w PIE. Po prostu wpisujesz obojetnie jaki adres strony internetowej w IE po zalogowaniu do hotspota i powinno przenosic. Co do ogladania PDAclub z PDA to polecam http://mobile.pdaclub.pl

*

Offline embe1

  • 29
123internet
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 21, 2005, 20:40:17 »
oki-super, dzięki za pomocne informacje :)  przy okazji wypadu w teren obadam wersję palmtopową witrynki pdaclub B)