MDA II - problem z baterią i forum ;)

  • 0 Odpowiedzi
  • 499 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MDA II - problem z baterią i forum ;)
« dnia: Maj 07, 2006, 19:21:37 »
Sam już nie wiem co jest wiekszym problemem. Macie przepotężne forum (to zaleta) w którym macie ogromną ilość onformacji (+) porad (+) odpowiedzi na trudne, łątwe i głupie pytania (+++).
Ale od dwóch dni szukam informacji na moją bolączkę i nie mogę znaleźć. A nawet jak coś znajdę to zwykle nie rozumiem użytego słownictwa :/

Mam MDA II (era) w "spadku" po Ojcu. Ma już swoje miesiące ten PDA i bateria nie jest za najlepsza.

Trzymała krótko ale nawet jak się wyładowała to miałem jeszcze beckupbattery.
W weekend majowy wyjechałem na podróż pociągiem po polsce i tak wyszło że nie miałem gdzie się podłączyć do gniazdka przez ponad dzień. no i widomo zapasowej baterii nie starczyło. Straciłem kontakty, sms'y, save'y UFO, dane z kalendarza itd.
Problem polega na tym że chyba z tego powodu coś się popsuło z zapasową baterią i BARDZO szybko się rozładowywuje (parę minut).


1. Jak mogę polepszyć zasilanie w moim PDA? Jakie Baterie kupić? Gdzie? Wiem że moge kupić baterię główną ale czy moge wymienić baterię zapasową?

2. Jak stracę danę w taki sposób chciałbym mieć możliwość odzyskania wszystkiego z komputera. Wszystkiego to znaczy nie tylko kontakty i kalendarz z outlooka ale i zainstalowane programy, savey, sms'y

3. jak mogę przekonać moje PDA do tego aby w większym stopniu korzystało z karty SD. jak robię zdjęcia to chciałbym aby tam zapisywał, jak tworze nowe pliki worda, exela... A nawet jak instaluje program (np do odtwarzania flimów lub grę) czy jest możliwość aby odpalić ją z pamięci flash

4. czy jest jakiś program do odzyskiwania danych ze shardresetowanego PDA


PS: nie wiem czy moja skromna osoba jest godna składać sugestę administratorom ale podfora by się przydały. A do tego może ktoś by opracował słownik, może w formie artykułu: słownik fachowych określeń związanych z PDA oraz słownik grypsów

-----------DOPISANO po paru 2h poszukiwań ;)---------------

chyba znam odpowiedź na pytanie nr2. I wydaje się dość proste. Wystarczy zrobić "pełny" beckup za pomocą programu XBeckup. Na karcie SD pojawi się plik z becupem tak? I jak mi wszystko "zniknie" z powodu rozładowania to mogę "wszystko" odratować i wrócić do punktu ostatniego becjupowania. Czy tak?