QTEK 9600 - modem UMTS

  • 10 Odpowiedzi
  • 1564 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Robee

  • *
  • 74
QTEK 9600 - modem UMTS
« dnia: Sierpień 13, 2006, 22:29:09 »
Witam

Zamierzam kupić w najbliższym czasie QTEKa 9600 - jak tylko wejdzie na rynek z WM5.0 w j. polskim.
Dlatego też mam pyanie dotyczące tego urządzenia:
1. czy ma modem UMTSowy - obsługuje UMTS i dlatego też najprawdopodobniej ma, ale wole sie upewnić, bo jest to dla mnie niezbędne.
2. Czy warto czekać do polskiej wersji WM5,0, czy można kupić teraz i tylko zainstalować sobie polską wercję?
2. Czy juz ktoś uzywa tego sprzętu i  czy ma jakieś uwagi.

Będę wdzięczny za informacje

Pozdrawiam

*

Offline evad

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Avatars are for wimps
    • http://adl.pl
  • Sprzęt: Nokia N900, E72 i kilka innych...
Re: QTEK 9600 - modem UMTS
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2006, 01:24:29 »
Cytat: "Robee"
1. czy ma modem UMTSowy - obsługuje UMTS i dlatego też najprawdopodobniej ma, ale wole sie upewnić, bo jest to dla mnie niezbędne.


tak, ma UMTS i HSDPA. może pracować jako modem. praktycznie jak to działa, to nie powiem, bo jeszcze tego modelu nie mam.

Cytat: "Robee"
2. Czy warto czekać do polskiej wersji WM5,0, czy można kupić teraz i tylko zainstalować sobie polską wercję?


zanim którykolwiek z polskich operatorów zaoferuje HTC Hermesa, to sądzę, że jeszcze spooro wody w Wiśle upłynie, więc ja bym nie czekał...

Cytat: "Robee"
2. Czy juz ktoś uzywa tego sprzętu i  czy ma jakieś uwagi.


na tutejszym forum był już ten temat poruszany, ponadto polecam forum xda-developers, gdzie już zostało utworzone osobne podforum poświęcone temu modelowi (TyTN), tam szukaj wrażeń użytkowników.

ja miałem okazję pobawić się dłuższą chwilę modelem VPA Compact III, czyli mutacją HTC Hermesa / TyTN od operatora Vodafone UK. ogólne wrażenie pozytywne, ale rozczarowała mnie wysuwana klawiatura, której niektóre klawisze trzeba było mocno dociskać, żeby zaskoczyły. podobno to przypadłość tylko niektórych egzemplarzy, urządzenia z numerem seryjnym rozpoczynającym się od HT630 ponoć już są lepiej pod tym względem dopracowane. poza tym nie podoba mi personalizacja software'u prze Vodafone (wywalone standardowe pluginy Today - kalendarz, todo, owner info), ale jak sądzę niebawem będzie możliwość samodzielnego modyfikowania softu - tak jak było w przypadku Wizarda.

póki co czekam na pojawienie się MDA Vario II od T-Mobile (na dniach), choć rozważam też zdradę Windows Mobile na rzecz Symbiana pod postacią Nokii E61. ;)

*

Offline Robee

  • *
  • 74
Re: QTEK 9600 - modem UMTS
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2006, 18:51:49 »
Dzięki za odpowiedź

Cytuj
tak, ma UMTS i HSDPA. może pracować jako modem. praktycznie jak to działa, to nie powiem, bo jeszcze tego modelu nie mam.

To super. Z tego co wycztałem, to za pośrednictwem HSDPA można transmitowac dane z prędkością chyba do 12Mb/s!!

Cytuj
zanim którykolwiek z polskich operatorów zaoferuje HTC Hermesa, to sądzę, że jeszcze spooro wody w Wiśle upłynie, więc ja bym nie czekał...

Ja myslę o zakupie poza operatorami GSM. Firma TECHMEX handluje czyms taki i maja juz w sprzedaży za ok. 3000zł, ale jeszcze tylko z j. angielskim. Powiedzieli mi, że ok. połowy września mają wyjść z fabryki z polska wersją WM5.0

Cytuj
poza tym nie podoba mi personalizacja software'u prze Vodafone (wywalone standardowe pluginy Today - kalendarz, todo, owner info), ale jak sądzę niebawem będzie możliwość samodzielnego modyfikowania softu - tak jak było w przypadku Wizarda.

Mam nadziję, ze jeśli kupię poza siecią GSM, to bedzie miał pełna wersje oprogramowania - idzie prosto z fabryki.

Początkuję w temacie palmtopów i dlatego mam jeszcze jedno pytanie.
Czy mogę samemu zainstalować i odinstalować Win Mobile i inne programy w ROMie? Wyczytałem gdzieś, że ROM jest niedostępny dla użytkownika.
Pytam dlatego, że chcę wiedzieć, czy jeśli kupie to urządzenie z WM5,0 w j. angielskim, to będę mógł przeinstalować sobie na WM5,0 w j. polskim, jeśli wejdzie na rynek

pozdrawiam

*

Offline P10TR3K

  • ***
  • 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lumia 800 / GT-S5360 / A810
QTEK 9600 - modem UMTS
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2006, 19:00:47 »
Tak,jeśli ściągniesz sobie polską wersje ROMu to bez problemu będziesz mógł sam zmienić system z pol na eng...

*

Offline Robee

  • *
  • 74
QTEK 9600 - modem UMTS
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2006, 19:15:15 »
Cytat: "P10TR3K"
Tak,jeśli ściągniesz sobie polską wersje ROMu to bez problemu będziesz mógł sam zmienić system z pol na eng...


Dzięki
A czy to nie będzie płatne (chodzi o wersję legalną)? Bo wiem, że w zestawie jest płytka z licencją.
Czy z fabryki palmtop wychodzi z wgranym juz systemem WM, czy tak jak w przypadku nowokupionego kompa wgrac trzeba sobie samemu?

*

Offline bern

  • *****
  • 1156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eee 1201N. htc Desire
QTEK 9600 - modem UMTS
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2006, 19:36:49 »
Robee
wgrywac systemu nie musisz (a nawet nie mozesz)

legalnie spolonizowac to tylko nakladka (spowolniajace i problematyczne)

wiec raczej nie bedzie oficjalnego sposobu spolszczenia - chyba ze w serwisie gwarancyjnym za oplate to zrobia.

mam wrazenie ze lepiej siasc z angielskim i szybko nauczyc sie podstaw (jesli sie nie umie) bo raczej polskie beda zawsze rzadziej aktualizowane i gorzej dopracowane. nie wspominajac o pozbawieniu rozpoznawania pisma odrecznego - chyba wszystkie "polskie" wm5.0 to maja.

w przypadku wizarda np pojawily sie w sumie 3 polskie romy - dwa stadardowe 1.x (ery i orange) i jeden orange 2.x ale nie jako upgrade ale tylko w serwisie wymieniali przy awaruiach i do nowych. wiec jesli wybierzesz polska wersje mozesz pozbawic sie mozliwosci orginalnych updateow.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
QTEK 9600 - modem UMTS
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2006, 19:56:32 »
Robee

Polskiej wersji systemu do TyTN'a jeszcze nie ma i nie bedzie dopuki ktorys z operatorow nie wrzuci go do swojej oferty ale to i tak nie koniecznie musza wrzucic z polska wersja...

Nie sluchaj berna bo jak na razie nie ma mozliwosci zmieniania ROMow w TyTN, a serwis nawet za oplata nie wgra Ci polskiego ROMu bo Qtek takowego nigdy nie wypuscil i nie wypusci, a jezeli on sie pojawi u ktoregos z operatorow po polsku to legalnie tez Ci tego nie moga zrobic...

A w ogole w PDA nie ma czegos takiego jak wgrywanie systemu bo nie da sie go zainstalowac w klasyczny sposob, system jest na stale i ew. mozna przeflashowac na nowsza wersje ale nic poza tym.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Robee

  • *
  • 74
QTEK 9600 - modem UMTS
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2006, 22:32:30 »
A właśnie przecztałem na tym portalu w "dziale dla poczatkujacych":
"W dużym skrócie pamięć typu flash daje możliwość zmiany swojej zawartości, gdzie non-flash na to nie pozwala. Dla przeciętnego użytkownika palmtopa znaczy to, iż gdy jego urządzenie posiada pamięć typu flash może on instalować poprawki do systemu operacyjnego bezpośrednio do pamięci ROM, może także liczyć na zmianę systemu operacyjnego na nowszą wersję gdy producent PDA udostępni odpowiedni obraz pamięci ROM. Wszystkie palmtopy posiadające system operacyjny Pocket PC 2002 lub wyższy posiadają pamięć typu flash ROM"

Wynika z tego, ze w TyTn mozna doinstalowywac rózne poprawki.
Pytanie powstaje takie: na czym polegac ma ta fabryczna wersja polskiej wersji WM5.0? Jesli na tym samym co doinstalowanie poprawek, to nie warto czekać na polska wersję WM5.0.
TyTn posiada, z tego co wiem, Pcket PC 2003.

Robee

QTEK 9600 - modem UMTS
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 14, 2006, 22:37:57 »
Zdecydowanie ma WM 5.0

*

Offline evad

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Avatars are for wimps
    • http://adl.pl
  • Sprzęt: Nokia N900, E72 i kilka innych...
Re: QTEK 9600 - modem UMTS
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2006, 01:12:48 »
Cytat: "Robee"
Cytuj
tak, ma UMTS i HSDPA. może pracować jako modem. praktycznie jak to działa, to nie powiem, bo jeszcze tego modelu nie mam.

To super. Z tego co wycztałem, to za pośrednictwem HSDPA można transmitowac dane z prędkością chyba do 12Mb/s!!


teoretycznie może tak (nie jestem pewien), praktycznie ok. 1-1.8 MBit/s.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
QTEK 9600 - modem UMTS
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 15, 2006, 01:14:12 »
Robee

TyTN ma WM5, doinstalowanie poprawek = flashowanie telefonu pod warunkiem, ze producent wypusci takie poprawki, Qtek NIE WYPUSCIŁ do żadnego modelu polskiej wersji i nigdy nie wypusci, polskie wersje WM5 sa tylko w urzadzeniach brandowanych dla konkretnych polskich operatorow (era  orange) ale tez nie zawsze.

Poza tym poprawki do TyTNa jak wyjda to za kilka miesięcy najwcześniej i nie bedzie w nich nic POLSKIEGO. zapomnij o j. polskim na TyTN na razie. chwilowo nie ma takiej mozliwosci.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.