Qtek 9000 czy HTC Hermes ?

  • 22 Odpowiedzi
  • 2276 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« dnia: Sierpień 22, 2006, 15:45:11 »
Witam
Mam qtek 9000 i zastanawiam się na zmianą na HTC Hermesa. I mam takie pytanie czy jest sens ? Oraz czy jakość ekranu w Hermesie jest zdecydowanie gorsza niż w Universalu ?

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2006, 15:49:04 »
Sens jest tylko wtedy, gdy przeszkadza Tobie wielkosc i waga 9000, w innym przypadku moim zdaniem nie ma sensu. Oczywiscie, ze jest gorsza, nizsza rozdzielczosc, w PRO masz VGA 640x480, a Hermesie QVGA 320x240.

*

Offline evad

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Avatars are for wimps
    • http://adl.pl
  • Sprzęt: Nokia N900, E72 i kilka innych...
Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2006, 22:12:31 »
Cytat: horde
Sens jest tylko wtedy, gdy przeszkadza Tobie wielkosc i waga 9000, w innym przypadku moim zdaniem nie ma sensu. Oczywiscie, ze jest gorsza, nizsza rozdzielczosc, w PRO masz VGA 640x480, a Hermesie QVGA 320x240.


universala nigdy nie używałem, więc trudno mi się na jego temat wypowiadać, na pewno lepszą od Hermesa ma klawiaturę i ekran, co do reszty - po prostu trudno mi mówić. ja używałem przez parę miesięcy Wizarda, od dwóch dni mam Hermesa i powiem jedno - rewelacja! Universal jest może i fajny, ale te rozmiary... jako palmofon za duży, jako laptop za mały...

Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2006, 22:18:27 »
a co myślicie o SE P990i ?

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2006, 22:20:49 »
Cytat: "evad"
Cytat: "horde"
Sens jest tylko wtedy, gdy przeszkadza Tobie wielkosc i waga 9000, w innym przypadku moim zdaniem nie ma sensu. Oczywiscie, ze jest gorsza, nizsza rozdzielczosc, w PRO masz VGA 640x480, a Hermesie QVGA 320x240.


universala nigdy nie używałem, więc trudno mi się na jego temat wypowiadać, na pewno lepszą od Hermesa ma klawiaturę i ekran, co do reszty - po prostu trudno mi mówić. ja używałem przez parę miesięcy Wizarda, od dwóch dni mam Hermesa i powiem jedno - rewelacja! Universal jest może i fajny, ale te rozmiary... jako palmofon za duży, jako laptop za mały...

To znaczy w czym jest taka rewelacja?

Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2006, 22:23:23 »
Cytat: "evad"


universala nigdy nie używałem, więc trudno mi się na jego temat wypowiadać, na pewno lepszą od Hermesa ma klawiaturę...


sprzętowo to to samo rozwiązanie, to juz nie jest ta przepasc jak miedzy  Wizardem a Pro
SDTV team

*

Offline icemont

  • ****
  • 507
  • Sprzęt: HTC Touch Pro WM 6.5 WWE; HTC P3300 - WM 6.0 PL
Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2006, 10:58:09 »
witam,
zanim się zdecydujesz na zakup to koniecznie pomacaj uni-versalkę bo jest to kawał mebla i może nie przypaść ci do gustu.
max 4 linijki - Regulamin !!
Motorola A925 > MDA III (Blue Angel) > MDA Pro (HTC Universal) > HTC P3300 (HTC Artemis) & HTCTouch Pro (HTC Raphael)

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2006, 15:30:04 »
Cytat: "icemont"
witam,
zanim się zdecydujesz na zakup to koniecznie pomacaj uni-versalkę bo jest to kawał mebla i może nie przypaść ci do gustu.

Moglbys przeczytac dokladnie  ;)
Kolega pisze, ze ma Universala i zastanawia sie nad zamiana na Hermesa.

*

Offline icemont

  • ****
  • 507
  • Sprzęt: HTC Touch Pro WM 6.5 WWE; HTC P3300 - WM 6.0 PL
Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2006, 17:21:52 »
Cytat: "horde"
Cytat: "icemont"
witam,
zanim się zdecydujesz na zakup to koniecznie pomacaj uni-versalkę bo jest to kawał mebla i może nie przypaść ci do gustu.

Moglbys przeczytac dokladnie  ;)
Kolega pisze, ze ma Universala i zastanawia sie nad zamiana na Hermesa.


ooo sorrka :oops:  no to sami widzicie, że dla niektórych nawet ekran w uniwersału też jest za mały :mysli:
max 4 linijki - Regulamin !!
Motorola A925 > MDA III (Blue Angel) > MDA Pro (HTC Universal) > HTC P3300 (HTC Artemis) & HTCTouch Pro (HTC Raphael)

*

Offline evad

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Avatars are for wimps
    • http://adl.pl
  • Sprzęt: Nokia N900, E72 i kilka innych...
Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2006, 19:46:51 »
Cytat: "horde"
To znaczy w czym jest taka rewelacja?


Hermes to technologiczne rozwinięcie Wizarda, przewyższający pod pewnymi względami także Universala. obecnie jest to chyba najbardziej zaawansowane urządzenie typu PocketPC. ja jestem bardzo zadwolony ze zmiany Wizard -> Hermes, jak komuś przeszkadzają rozmiary Universala, to Hermes będzie najlepszą alternatywą.

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 24, 2006, 20:15:17 »
Cytat: "evad"
Cytat: "horde"
To znaczy w czym jest taka rewelacja?


Hermes to technologiczne rozwinięcie Wizarda, przewyższający pod pewnymi względami także Universala. obecnie jest to chyba najbardziej zaawansowane urządzenie typu PocketPC. ja jestem bardzo zadwolony ze zmiany Wizard -> Hermes, jak komuś przeszkadzają rozmiary Universala, to Hermes będzie najlepszą alternatywą.

Pod jakimi wzgledami przewyzsza Uniwersala, bo nie bardzo rozumiem?
Jedynie moze rozmiarowo, bo w reszcie to raczej nie bardzo, gorszy wyswietlacz, mniejsza rozdzielczosc, slabszy procek, a reszta podobna.
Ok jest to moze rozwiniecie Wizarda,ale bez przesady.Dolozono  obsluge UMTS, ktorego w chwili obecnej i pewnie jeszcze dlugo nie zobaczymy w pelni funkcjonalnego, a moze nawet w ogole, dodano ciut szybszy procek i to w zasadzie pelnia zmian.

*

Offline evad

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Avatars are for wimps
    • http://adl.pl
  • Sprzęt: Nokia N900, E72 i kilka innych...
Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 24, 2006, 20:29:17 »
Cytat: "horde"
UMTS, ktorego w chwili obecnej i pewnie jeszcze dlugo nie zobaczymy w pelni funkcjonalnego, a moze nawet w ogole, dodano ciut szybszy procek i to w zasadzie pelnia zmian.


hm, powiem tak, zbyt zmęczony jestem po pracy i nie chce mi się klepać, ale dopóki używałem Wizarda, to też myślałem, że Hermes to tylko lepszy procek i dodany UMTS/HSDPA... mam nadzieję, że Jakub opisze zmiany bardziej szczegółowo w teście Hermesa w najbliższych dniach.

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2006, 20:36:10 »
Cytat: "evad"
Cytat: "horde"
UMTS, ktorego w chwili obecnej i pewnie jeszcze dlugo nie zobaczymy w pelni funkcjonalnego, a moze nawet w ogole, dodano ciut szybszy procek i to w zasadzie pelnia zmian.


hm, powiem tak, zbyt zmęczony jestem po pracy i nie chce mi się klepać, ale dopóki używałem Wizarda, to też myślałem, że Hermes to tylko lepszy procek i dodany UMTS/HSDPA... mam nadzieję, że Jakub opisze zmiany bardziej szczegółowo w teście Hermesa w najbliższych dniach.

Ok, oczywiscie nikt nie zmusza Cie do klepania, zreszta przypuszczam, ze zmian nie jest tyle co te zdania, ktore napisales  :)
Kazdy ma swoje opinie, tez chetnie przeczytam test, bo ja jakos nie zauwazylem innych waznych zmian.

Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2006, 12:34:15 »
Osoby ktore wybieraja hemesa to ludzie maxymalnie mobilni i ogromnie wymagajacy. Universal jednak ogranicza ta mobilnosc napewno bardziej niz hermes. Niema EDGE w universalu co w przyapdku ograniczonego 3G zmusza nas do zabawy z samym GPRSem :/... no i co najwazniejsze 3,5G jest w Hermesie, a z tego co wiem to juz w niektorych miastach mozna sie zalapac na jego testy :) nieoficjalne ale transfer na poziomie choc jeszcze skromnym ponad 400 kb/s daje do myslenia i cieszy ryja  :))

Ekran VGA nie jest wg mnie wazna przeslanka, jak chce sobie pogladac failm to mam od tego 19 w kompie ewentualnie telewizor w salonie. Jesli ktos kupuje Hermesa to w 100% nie ma czasu na to aby ogladac filmy. TyTn ma zarabiac na nas a nie my na niego, to ma byc narzedzie pracy a nie droga zabawka ktora jest pasywem.

Co do klawiatory to do kazdej mozna sie przyzwyczaic, nawet do tej w Hermesie i pisac na niej odpowiednio szybko. Mialem wczesniej 9300 i powiem wam ze tam klawiatura nie jest duzo wieksza a pisanie doprowadzilem do perfekcji... Hermiego mam za krotko i nie ma okazji na duze pisanie, ale sadze ze tez sie przyzwyczaje.

DWA SLOWA: POLECAM HERMESA!

*

Offline solowiow

  • ***
  • 256
  • Płeć: Mężczyzna
Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2006, 14:43:11 »
Witam może ja coś poradzę bo mam jednego i drugiego pda :P i mogę na ten temat coś powiedzieć .Czyli jak nie przeszkadza ci wielkości uniwersala (a wiedze że go masz i używasz) i tam gdzie przebywasz masz umts to ja bym został przy uniwersalu bo pisanie tekstu na nim to czysta przyjemności czego nie powiem o hermesie bo na nim mogę napisać tylko sms 160 znaków jakoś idzie ,ale pisanie pracy magisterskiej :proud: stanowczo odradzam :O~

ale jak zależy ci na małym "telefonie" to bież hermesa bo ma wszytko a nawet więcej jak telefon  aa jak jesteś z wawy to możemy sie umówić i zobaczysz sobie jednego i drugiego pda.

*

Offline Michel

  • **
  • 183
  • HTC HD2
Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 09, 2006, 15:44:39 »
Osobiście polecam Hermesa. W UK osiągam ponad 1Mbps :) no ale w Polsce na to jeszcze trzeba poczekać. Klawiaturka jest świetna, miałem tutaj styczność z TyTn i MDA Vario II i mogę powiedzieć, ze w tym drugim jakby lepsza choć to ten sam sprzęt. Sprawa dla mnie wygląda następująco. Ja miałem wybór Universal i komórka (SPV C600), albo sam PDA, więc wybrałem Hermesa, bo da się przy nim zrezygnować z osobnego telefonu. Procek 300MHz też wystarczy, a jeśli wolisz szybciej to poczekaj na wersję z o2 ( jako jedyna ma 400MHz).
Aha i polecam się nie bać i kupić  na ebay.co.uk. Można kupić już za mniej niż 300 funtów, co daje jakieś 1750zł, na Allegro są po 2400zł.
HTC HD2
HTC Hero
TomTom Go 920T

Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 09, 2006, 17:40:16 »
Cytat: "Michel"
Procek 300MHz też wystarczy, a jeśli wolisz szybciej to poczekaj na wersję z o2 ( jako jedyna ma 400MHz).
Aha i polecam się nie bać i kupić  na ebay.co.uk. Można kupić już za mniej niż 300 funtów, co daje jakieś 1750zł, na Allegro są po 2400zł.


A gdzie takie bzdury wypisuja ze pod jedna marką jest 300 mhz a pod inna taktuja na 400 mhz? Skad masz te informacje?? Wszystko w srodku jest takie same, procesor, pamiec czy wyswietlacz, jedyna roznica to obudowa.

Hermes ma standardowo (HERM100 i HERM200) zamontowany procek Samsunga 300 mhz taktowany na 400 mhz, ale to taktowanie zawdzieczami bezposrednio firmie htc we wszystkich modelach.

*

Offline solowiow

  • ***
  • 256
  • Płeć: Mężczyzna
Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 09, 2006, 18:40:30 »
A MOZE TU http://pdaclub.pl/view.php?news_id=11614

"W zeszłym tygodniu niemiecki operator telefonii komórkowej O2 poinformował, że wprowadzi do sprzedaży własną wersję palmtopo-telefonu HTC Hermes, pod nazwą XDA Trion. Wkrótce potem podobną nowiną pochwalił się i-mate, który wypuści praktycznie ten sam palmtopo-telefon, oznaczony symbolem JASJAM. Dlaczego praktycznie? Ponieważ XDA Trion, w odróżnieniu od i-mate JASJAM i T-Mobile MDA Vario II - mimo że oparty będzie o referencyjną konstrukcję HTC Hermes, posiadać będzie o 100MHz szybszy procesor - przynajmniej tak wynika z opublikowanych przez operatora O2 informacji.

Ciekawe jaką wersję HTC Hermesa zaproponuje Qtek - z 300, czy też 400MHz CPU Samsunga? Poza tym urządzenie to posiada m.in. BT v2.0, WiFi 802.11g, aparat cyfrowy 2Mpix, moduł GSM/GPRS/EDGE/UMTS z opcją programowego upgrade'u do HSDPA oraz wysuwaną z boku klawiaturę. Poniższe zdjęcia pochodzą z witryny the::unwired"


a propo wyboru kupna to jest tak ile ludzi tyle gustów...

Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 09, 2006, 20:01:56 »
to info z maja, jeszcze z przed premiery, na rynku nie ma innych hermesow jak z BT 2.0,  prockiem 400 mhz i wifi b/g... wszystkie sa takie same, idenatyczne bebechy!!!

roznica to tylko obudowa i nazwa.

Zapraszam na www.htc.com , tam nie ma innych hermesow, jest tylko jeden hermes.

Stawiam skrzynke bowarow temu kto mi pokaze operatora ktory daje hermesa z prockiem 300 mhz, wifi b oraz BT 1.2 !!!!!!!!!!!!!!!!

 ]:>

*

Offline evad

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Avatars are for wimps
    • http://adl.pl
  • Sprzęt: Nokia N900, E72 i kilka innych...
Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 09, 2006, 20:52:19 »
Cytat: "syrakuz"
A gdzie takie bzdury wypisuja ze pod jedna marką jest 300 mhz a pod inna taktuja na 400 mhz? Skad masz te informacje?? Wszystko w srodku jest takie same, procesor, pamiec czy wyswietlacz, jedyna roznica to obudowa.

Hermes ma standardowo (HERM100 i HERM200) zamontowany procek Samsunga 300 mhz taktowany na 400 mhz, ale to taktowanie zawdzieczami bezposrednio firmie htc we wszystkich modelach.


potwierdzam - każda z odmian Hermesa (jest też HERM300 - ekskluzywnie dla T-Mobile jako MDA Vario II) ma procek 400 MHz. mam przysłać screenshot z mojego Vario II? ;PP

Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 09, 2006, 21:05:00 »
Cytat: "evad"
(jest też HERM300 - ekskluzywnie dla T-Mobile jako MDA Vario II)


o! tego nie wiedzialem... to jest ten z wytluszczana klawiatora numeryczna?

*

Offline evad

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Avatars are for wimps
    • http://adl.pl
  • Sprzęt: Nokia N900, E72 i kilka innych...
Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 09, 2006, 21:06:51 »
Cytat: "syrakuz"
Cytat: "evad"
(jest też HERM300 - ekskluzywnie dla T-Mobile jako MDA Vario II)


o! tego nie wiedzialem... to jest ten z wytluszczana klawiatora numeryczna?


http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Hermes_Versions

Qtek 9000 czy HTC Hermes ?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 09, 2006, 22:06:57 »
hehe, no w sumie fajny, ale najladniejszy jest chyba jednak HERM100.  :)

Ja niestety mam najbrzydszego HERM200 :(