Niedziałająca wibracja --> Hard reset - czy przywrócą się jakieś blokady?

  • 9 Odpowiedzi
  • 2637 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam.
Kilka dni temu zakupiłem na Allegro MDA VARIO II sprowadzonego z Niemiec. Palmfon miał ściąganego simlocka (wcześniej posiadał go na sieć T-Mobile) oraz został mu wgrany WM 6.1 PL.
Niestety, obecnie nie działa mi w nim wibracja (o czym nie raczył poinformować mnie przed kupnem sprzedawca).

Chciałbym zrobić hard reset, gdyż może to jakimś cudem rozwiąże mój problem.
Moje pytanie brzmi:
czy po twardym resecie może się przywrócić blokada sim-lock lub na przykład poprzednia wersja systemu? Czy reset ten wyczyści tylko urządzenie nie wracając do starego oprogramowania i nie zakładająć spowrotem simlock? Przeszukiwałem forum, jednak nie odnalazłem precyzyjnej odpowiedzi.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2010, 17:05:28 wysłana przez kravi »

*

szeset

System na pewno zostanie ten sam :ok:  Czy simlock się znowu nie nałoży (że tak to ujmę), to pewności nie mam, ale raczej nie powinien. Ja mam rom 6,0 Ery i po HR,  Plus dalej działa  :ok:  A ciekawe jest też to, że na telefonie mam logo orange, taki 3w1 :mrgreen:

*

Offline IronWolf

  • ****
  • 893
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5s, iPad mini
Hard Reset przywraca System do pierwotnej postaci, nie założy ci simlocka ani nic podobnego

Dziękuję za odpowiedzi.
Niestety, wibra nadal nie wibrzy. Orientujecie się może ile mniej więcej wyniesie założenie nowego silniczka?

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
samemu za darmo, wystarczy swoj torx 6 plus instrukcja serwisowa z działu HTC jeśliś zielony w temacie. koszt wibracji tez nieduży, nawet taka leży u mnie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2010, 15:13:33 wysłana przez Antej »

*

Offline hacz

  • 24
  • Sprzęt: Hermes+8 Gb
Odp: Niedziałająca wibracja --> Hard reset - czy przywrócą się jakieś blokady?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2010, 23:01:13 »
Silniczki sie nie psują , trzeba rozkręcić obudowę i wyczyścić styki silniczka,na 100% zaśniedziały styki u mnie tak się zdarzyło.

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Niedziałająca wibracja --> Hard reset - czy przywrócą się jakieś blokady?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2010, 10:24:01 »
wyobraz sobie ze jednak czasem ulegaja awarii,sam wymienialem w hermesie vibre...pasuje np.od se k500/700 i jest nawet nieco mocniejsza...
mogl tez dostac sie jakis paproch i unieruchomic silnik...troche telefonow juz mialem w czesciach i i rozne byly przypadki...
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2010, 10:26:31 wysłana przez WaFel1985 »

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niedziałająca wibracja --> Hard reset - czy przywrócą się jakieś blokady?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2010, 10:29:46 »
dokładnie, jak gość jest taki mądrala to mam trzy wibracje które na pewno zmarły.
Ciekawe czy ma jakiś cudowny płyn do czyszczenia który je naprawi.

Odp: Niedziałająca wibracja --> Hard reset - czy przywrócą się jakieś blokady?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2010, 13:29:26 »
pasuje np.od se k500/700 i jest nawet nieco mocniejsza...

O dobrze wiedzieć, akurat mam takiego padaka na stole (k700) i zaraz próbuję przemianki...

Ok już zmieniłem i nie wiem czy to kwestia podświadomości czy faktycznie, ale wydaję się troszkę mocniejsza ;)

A macie pomysł na podmiankę głośnika ? :D

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Niedziałająca wibracja --> Hard reset - czy przywrócą się jakieś blokady?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 08, 2010, 18:22:03 »
nie probowalem,dla mnie herm gra zadowalająco :ok:moze kiedys powalcze... :wink: