Edycja ROMu

  • 12 Odpowiedzi
  • 2169 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Edycja ROMu
« dnia: Październik 01, 2007, 11:11:16 »
Bardzo podoba mi się WM6 POLOK 1.0 Lite jednak chciał bym go jeszcze troszeczkę zmodyfikować jeśli oczywiście autor qsqa na to pozwoli :P :P: tzn. chciał bym usunąć: Totalcmd, pBar, dźwięki standardowe i kilka innych np. temat Wmbe, a wrzucić jakiś swój, np.: Black :) i wogóle pobawił bym się w większe odchudzenie tego i tak super fajnego rom'u... i tu moje pytanie jest takie - czym mógł bym to zrobić???

Mam na myśli np. nbh -> nb i później edycja pliku "nb" np Rom Koch :) ale jak otwieram source *.nb to nie chce go załadować :(.. dostaje komunikat o błędzie.. :( (zatrzymuje się na budowaniu listy plików) wie ktoś co z tym zrobić???

Wolał bym edytować ROM niż gotować bo edycja daje więcej możliwości. Serdecznie pozdrawiam ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2007, 15:50:37 wysłana przez ..::eve::.. »

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
Odp: Edycja ROMu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2007, 16:01:37 »
W Kuchni POLOKa możesz się bawić również samym ROMem - wszystkie niezbędne pliki masz w katalogu SYS

ROM Koch to też kuchnia BTW  :D

Odp: Edycja ROMu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2007, 16:26:25 »
heh bardzo dziękuję :) nie chciał bym dublować tematów odnośnie co czym i jak, ale może jakaś mini instrukcja czym bo w folderze sys jest tego troszeczkę duużo :D jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :)

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
Odp: Edycja ROMu
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2007, 18:01:53 »
Manuala do tego co chcesz zrobić raczej nie dam rady zrobić - powód jest bardzo prozaiczny nie da się tego wszystkiego przelać na papier - tak naprawdę doświadczenie zdobywa się w czasie edycji ROMu. Na moim przykladzie - przez pierwszy tydzień do swojego HErmesa ładowałem ok 10 edycji swoich ROMów dziennie  :O ....

Odp: Edycja ROMu
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2007, 21:02:16 »
Właśnie tak robie :) od założenia tematu już 7 raz dziś robiłem upgrade :) w ogóle to dzięki za zainteresowanie się tematem, za pomoc i poświęcony mi czas :) (bez wazelinki :P) idzie mi całkiem nieźle :D nie mogę tylko wywalić SAPSettings i (to drobnostka ale...) chodzi o Player w Multimediach :P jest z małej Litery :P:P // edit - playera już poprawiłem :) Pozdrawiam :)

Aha i czy w razie czego mogę dalej pytać w tym temacie bo nie chcę głowy zawracać :P
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2007, 21:23:44 wysłana przez ..::eve::.. »

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
Odp: Edycja ROMu
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2007, 08:54:22 »
Pytać zawsze można   B)

Aby wywalić SAP Settings musisz nie tylko usunąć plik exe ale też odpowiednie wpisy w rejestrach

Odp: Edycja ROMu
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2007, 09:01:29 »
Mam pytanie odnośnie konwersji ROM jak najprościej przekonwertować plik "nb" na "bin" :P

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Edycja ROMu
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2007, 18:17:45 »
a po co chcesz na bin ????? bo chyba nie do edycji rom chyba ze czegos nie wiem
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

Odp: Edycja ROMu
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 12, 2007, 18:40:11 »
już sobie poradziłem :P a po to żeby zrobić "dump rom" :)
pogsem imgfs "chyba" sie nie da inaczej jak tylko z bina.. nie jestem expertem więc nie będę się upierał :)
Pozdrawiam ;)

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Edycja ROMu
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 12, 2007, 18:49:13 »
to brakuje ci perla ale jak zrobisz dump i edycje za pomoca tego to naprawde bede pod wrazeniem i jako pierwsz zapisuje sie na nauki
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

Odp: Edycja ROMu
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 12, 2007, 19:20:40 »
Zrobilem i mój ROM działa naprawdę super i jest bardzo stabilny.. :) pododawałem, pozmieniałem i pousuwałem niektóre progsy <lol>

A oto przykład jak to działa :)

RUU-signed.nbh ---(*NBHExtract)---> OS.nb ---(NBSplit)---> OS.nb.payload -->

(ImgfsFromNb)---> imgfs.bin ---(ImgfsToDump)---> 'dump' directory => i tu mamy rom w postaci "dump" :D

wydaje mi sie ze to trudna metoda bo wszystko trzeba uruchamiać z komend (każdy program włącznie z parametrami) :( ale po tylu próbach idzie mi całkiem szybko i sprawnie ;)

zestaw zabawek to: ImgFS Tools Version 2

P.S.
dasz namiary na tego perla :>? jestem "świeży" w te klocki to chciałbym popróbować wszystkiego ;)

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2007, 19:32:08 wysłana przez ..::eve::.. »

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Edycja ROMu
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 12, 2007, 19:50:39 »
to moze sprobuj core ma wbudowane wszystko doslownie fullwypas i jest bardziej przyjazny
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Norbe

  • **
  • 102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Tytn, Ipaq1915
Odp: Edycja ROMu
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 14, 2007, 14:21:31 »
Witam
Jestem początkującym użytkownikiem PDA i chciałbym się zorientować jakie są + i -  WM6. Głównie zależy mi na pamięci i funkcjonalności. Przy obecnej wersji 5.0 mam:
29mb wolnego z 54mb storage
27mb wolnego z 49mb program
Ile wolnej pamięci będę miał przy wgraniu wm6 i potrzebnych mi programów (tj. wyżej więcej mi nie potrzeba) oraz jakie nowości są w 6?