ipaq 2210 i synchronizacja przez bluetooth

  • 7 Odpowiedzi
  • 2361 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ipaq 2210 i synchronizacja przez bluetooth
« dnia: Październik 11, 2003, 15:28:19 »
Witam!

Czy komuś udało się uruchomić synchronizację iPAQa 2210 z ActiveSync przez Bluetooth?
Ja posiadam dongle bluetooth BT009 firmy Bluetake i chociaż udaje mi się nawiązać połączenie pomiędzy iPAQiem a komputerem (są sparowane itd.), a także jest wykreowany wirtualny COM dla bluetooth, to ActiveSync (najpierw wersja 3.7, a dziś próbowałem też z tą nową 3.7.1) konsekwentnie nie widzi iPAQa.
Czy da się to w ogóle zrobić?
Pozdrawiam,
Mateusz

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
ipaq 2210 i synchronizacja przez bluetooth
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2003, 19:12:47 »
Spróbuj się połączyć nie przez Wirtualnego com-a ale przez wirtualną kartę sieciową. Poszukaj w starych postach na forum to napewno znajdziesz odpowiedź na pytanie jak to zrobic.
W dużym uproszczeniu(!!!) ... na Loox-e robi się to tak że do karty sieciowek BT na PC wpisuje się adres 192.168.0.1 na Loox-e do karty sieciowej BT wpisuję adres, np. 192.168.0.5, ustawian synch w AS przez sieć i działa. Aha jeśli masz do wyboru LAN i PAN to spróbuj na którym działa lepiej. U mnie lepiej działa przez PAN.
Ja mam dongla ACER BT-600 na chipie CSR i oprogramowanie Widcomm na PC

*

Offline MarC0

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.stacja-net.pl
ipaq 2210 i synchronizacja przez bluetooth
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2003, 20:00:28 »
Problem bardzo znany we wszystkich iPAQ'ach.

Problem moga rozwiazac nastepujace rozwiązania:
1. nowy Bluetooth Manager 1.3.1
2. nowe sterowniki BT dongle (min. to wersja 1.3.2.7).
3. artykuł pt. Internet przez bluetooth na stronie http://pda.pacanka.com
4. oczywiscie w ustawieniach AS trzeba ustawic nr COM'u jaki jest ustawiony w oprogramowaniu Bluetooth Manager

--
MarC0

ipaq 2210 i synchronizacja przez bluetooth
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2003, 21:42:18 »
Dzięki za informację, niechybnie spróbuję waszych propozycji :)
Pozdrawiam,
Mateusz


[Dodano: 2003-10-15 12:40:46]
Drobny problem, przeszukałem stronę www.bluetake.com i tam nie ma żadnych driverów do BT009, ani starszych ani nowszych... Skąd mogę ściągnąć te drivery?
Mateusz

*

Offline MarC0

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.stacja-net.pl
ipaq 2210 i synchronizacja przez bluetooth
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2003, 12:59:57 »
Ja znalazłem do swojego MSI na google ;)

ipaq 2210 i synchronizacja przez bluetooth
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2003, 13:13:29 »
MarC0 napisał:

Ja znalazłem do swojego MSI na google ;)



Prawda jest prozaiczna. Nie ma driverów na angielskojęzycznej stronie bluetake.
Natomiast znalazłem (wersja 1.3.2.7) na ... hiszpańskiej wersji strony! Jeszcze nie wiem czy są to drivery wyłącznie w wersji hiszpańskiej, ale tak czy inaczej trochę dziwna sytuacja. Tym bardziej że jestem niemal pewien, że kiedyś były dostępne bez problemu na www.bluetake.com...
Pozdrawiam,
Mateusz

ipaq 2210 i synchronizacja przez bluetooth
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2003, 16:51:36 »
Te mexykanskie drivery dzialaja zupelnie dobrze (dzis wlasnei to instalowalem po padnieciu twardego) Bluetake ma taka ku*** polityke  ze kazdorazowo by dostac driver musisz napisac maila z numerem seryjnym swojego urzadzenia do supportu i czekac 2 dni (pewnie weryfikuja w ABW czy mozesz napewno dastac ten sterownik)


Sprawa jest prozaiczna trzeba robic dokaldnie to co jest napisane na ekranie pcta i palmtopa

-wlaczonego palmtopa wstawiasz do podstawki podlaczonej przez usb
-instalujesz AS3.7.1 i powinno sie wykryc
-konfigurujesz i odlaczasz palmtopa
- w  AS File/connection settings   odchaczasz  Allow serial connection na port COM4  
- jezeli jest to zaciemnione  rebootojesz maszyne - pomaga (jezeli niepodlaczysz sie najpierw przez usb ta pi#$%#$% funkcja zawsze bedzie zaciemniona- nie pytaj gdzie tu logika)

dalej z palmtopa w BT managarze idziesz przez wizarda "AS with PC with BT" i teraz powinno przejsc gladko i sie polaczyc

tak jest u mnie

ipaq 2210 i synchronizacja przez bluetooth
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2003, 20:44:48 »
Dzięki sherlock :)
mam nadzieję że i mnie wyjdzie, choć spróbować będę mógł chyba dopiero w weekend.
Dotąd jednak robiłem dokładnie tak jak piszesz i nie zadziałało. Z tym że oczywiście ze sporo starszymi wersjami driverów.
Pozdrawiam,
Mateusz