HP Ipaq h2200 series + GPS Hicom HI-203e - ustawienie tego razem

  • 6 Odpowiedzi
  • 1749 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Bucus

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
Mam dwa problemy z w/w zestawem:
Przy GPSie kabel który jest jet połączony z końcówką rozgałęziającą na GPS i łądowanie z zapalniczki, i ktoś był taki mądry i obciął wtyk od zapalniczki, chcę teraz to przylutować tylko mam problem jak, ponieważ kabel jest 3 żyłowy (żółta, czerwona, i czarna żyła), a na wyjściu wtyku zapalniczki są dwie żyły. Jak to teraz połączyć?

Rozkręciłem kostkę do której wchodzą te kabelki i odczytałem że czarny to GND, czerwony do VCC, a żółty do FB. I gdzie ma być to FB podłączone?

Oraz drugi problem jak skonfigurować palma pod tego GPSa, tzn, co trzeba i gdzie poustawiać żeby on był wykrywany, żeby jakoś działał?

 
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2007, 16:05:25 wysłana przez Bucus »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: HP Ipaq h2200 series + GPS Hicom HI-203e - ustawienie tego razem
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2007, 09:35:29 »
Mam dwa problemy z w/w zestawem:
Przy GPSie kabel który jest jet połączony z końcówką rozgałęziającą na GPS i łądowanie z zapalniczki, i ktoś był taki mądry i obciął wtyk od zapalniczki, chcę teraz to przylutować tylko mam problem jak, ponieważ kabel jest 3 żyłowy (żółta, czerwona, i czarna żyła), a na wyjściu wtyku zapalniczki są dwie żyły. Jak to teraz połączyć?
Rozkręciłem kostkę do której wchodzą te kabelki i odczytałem że czarny to GND, czerwony do VCC, a żółty do FB. I gdzie ma być to FB podłączone?
Oraz drugi problem jak skonfigurować palma pod tego GPSa, tzn, co trzeba i gdzie poustawiać żeby on był wykrywany, żeby jakoś działał?
Zapewne projektant przejściówki rozdzielił zasilania, czyli dał osobną żyłę do ładowania akumulatora w PPC, a osobną zasilającą odbiornik GPS. Musisz zatem podpiąć FB i VCC do żyły +5 V z zapalniczki. Coś podobnego widziałem w odbiorniku GPS RGM-2000. W przypadku kablowych odbiorników GPS cała "instalacja i konfiguracja" sprowadza się do ustawienia odpowiedniego portu i baudrate w programach nawigacyjnych. Część programów (np. Automapa) robi to samodzielnie. 

*

Offline Bucus

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HP Ipaq h2200 series + GPS Hicom HI-203e - ustawienie tego razem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2007, 10:27:51 »
... Musisz zatem podpiąć FB i VCC do żyły +5 V z zapalniczki. ...
Jakie +5V jak w zapalniczce jest 12 V??

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: HP Ipaq h2200 series + GPS Hicom HI-203e - ustawienie tego razem
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2007, 14:07:29 »
Jakie +5V jak w zapalniczce jest 12 V??
Skrót myślowy - chodzi oczywiście o wyjście z ładowarki samochodowej (takiej podłączanej do gniazda zapalniczki, o której pisałeś). Taka ładowarka ma na wyjściu 5 - 5,5 V .

*

Offline Bucus

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HP Ipaq h2200 series + GPS Hicom HI-203e - ustawienie tego razem
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2007, 14:10:53 »
A co się może stać jak podłącze + 12, padnie bezpieczniki, czy coś więcej?

*

Offline GrimReaper

  • *****
  • 1177
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ♠ HTC Topaz   ♥ Lark FreeBird 43.1
Odp: HP Ipaq h2200 series + GPS Hicom HI-203e - ustawienie tego razem
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2007, 14:13:24 »
A co się może stać jak podłącze + 12, padnie bezpieczniki, czy coś więcej?

>12 V -> spalisz sprzęt.
Grimi & - Zobacz mnie na GoldenLine

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: HP Ipaq h2200 series + GPS Hicom HI-203e - ustawienie tego razem
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2007, 14:38:39 »
>12 V -> spalisz sprzęt.
Dokładnie tak :) Z doświadczenia - odbiorniki GPS wytrzymują zazwyczaj 7 - 8 V bez uszkodzenia (często nie chcą się włączyć przy takim napięciu, ale się nie uszkadzają). Powyżej tych wartości zazwyczaj pali się stabilizator napięcia. Palmtopy w zależności od modelu znoszą 6 - 7 V, wyższego napięcia zalecam unikać.