HP 2210 nie włącza sie

  • 9 Odpowiedzi
  • 1551 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HP 2210 nie włącza sie
« dnia: Styczeń 22, 2007, 18:36:40 »
Witam . Jest to mój pierwszy post na tym forum i w tym licznym gronie użytkowników PDA , tak więc HELLO  :)  dla wszystkich forumowiczów .  Problem mój związany jest z HP H2210 , a objawia sie tym , że urządzenie sie nie chce włączyć . Awaria ta nastąpiła po rozładowaniu baterii , teraz gdy go chce włączyć to nic sie nie dzieje , hard reset - też nic sie nie dzieje , soft reset - tez nic . Ładowanie hapeka - tez nic sie nie dzieje . Pożyczyłem od kolegi taki sam model i przełożyłem baterie z mojego do kolegi - 0% , totalnie rozładowana , a naładowaną baterie ( w 84%) od kolegi ipaqa przełożyłem do mojego . Efekt mizerny z jednym wyjątkiem - przy wduszeniu soft resetu mrugnął na ułamek sekundy ekran ( na biało ) i mrugneły dwie diody informujące  ( pomarańczowa i niebieska ) u góry urządzenia nad wyświetlaczem , przy ponownym soft resecie ekran juz nie mruga , tylko te dwie diody i tak jest za kazdym razem , natomiast po hard resecie i przy włożeniu wtyczki od peceta ( ładowanie + synchronizacja ) razem z diodami mrugnie ekran białym kolorem . Spróbowałem podłaczyc hapeka do PC kablem usb i ipaq o dziwo sie uruchomił ale bez ekranu  ( cały czas jest czarny ) active sync skomunikował sie i połączył , wszystkie foldery ( karte SD również ) mam widoczne na kompie , jednak ekran ipaqa nadal nie swieci . Moja wiedza na tym sie skończyła moje podejrzenia padły na wyswietlacz LCD lub soft urządzenia . Teraz pozostało mi czekać na Wasze sugestie i pomysły jak uzdrowić mojego h2210 . Bede bardzo wdzięczny za każdą pomoc .  Pozdrawiam .

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: HP 2210 nie włącza sie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2007, 07:03:23 »
Witam. Kolega ma prawie identyczny problem. Też po rozładowaniu baterii do końca ipaq 2210 nie chce się uruchomić. Przy ładowaniu migną obie diody i wsio, nic poza tym nie pomaga. W żadne sposób nie można go uruchomić. Może to rozładowana wewnętrzna bateria jest?
Ma ktoś może jakieś pomysły?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: HP 2210 nie włącza sie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2007, 08:17:58 »
zostaw w ładowarce (ale koniecznie sieciowej, mam nadzieję, że ładowarka jest oryginalna od tego modelu?) na całą dobę

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: HP 2210 nie włącza sie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2007, 08:24:44 »
zostaw w ładowarce (ale koniecznie sieciowej, mam nadzieję, że ładowarka jest oryginalna od tego modelu?) na całą dobę
tak ładowarka jest oryginalna razem z cardle itp,
nie wiem czy kolega tak zrobił ale też mu to proponowałem
wiem że przez usb próbował ładować tylko

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: HP 2210 nie włącza sie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2007, 23:46:32 »
nic nie dało niestety :(

Odp: HP 2210 nie włącza sie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 25, 2007, 08:06:04 »
kolego miał podobny problem al w mio wystarczyło tylko przełonczyć przełonczkik ON OF pozdrawiam i pomogło

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: HP 2210 nie włącza sie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2007, 08:10:19 »
tu raczej oprócz wł głównego nic nie ma poza tym, żadne resety itp nie pomagają, najgorsze to że jeżeli to nie bateria to tylko gorzej może być

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HP 2210 nie włącza sie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 25, 2007, 09:28:34 »
miałem podobny przypadek z Wizardem, po wyładowaniu aku przestał działać...jest na to sposób, ale polecam go na własną odpowiedzialność. Można próbować ładować aku bezpośrednio  poprzez połączenie przewodów ładowarki i styków, lub też wpiąć gołe przewody z ładowarki pomiędzy baterie a styki w urządzeniu. Wymaga to jednak rozcięcia izolacji przewodu ładowarki, ale jest duże prawdopodobieństwo, że pda powstanie.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: HP 2210 nie włącza sie
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2007, 09:30:48 »
miałem podobny przypadek z Wizardem, po wyładowaniu aku przestał działać...jest na to sposób, ale polecam go na własną odpowiedzialność. Można próbować ładować aku bezpośrednio  poprzez połączenie przewodów ładowarki i styków, lub też wpiąć gołe przewody z ładowarki pomiędzy baterie a styki w urządzeniu. Wymaga to jednak rozcięcia izolacji przewodu ładowarki, ale jest duże prawdopodobieństwo, że pda powstanie.
ale przy normalnym ładowaniu chyba też prąd dopływa do styków więc to jest jakby takie same podłączenie, przynajmniej mi się tak zdaje
czym różni się takie podłączenie?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HP 2210 nie włącza sie
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 25, 2007, 10:10:08 »
różni się tym, że ładowarka ładuje większym prądem. Przeważnie przy podłączeniu pda do ładowarki masz układ stabilizatorów oraz zabezpieczenie nadmiarowo prądowe. Korzystając z mojego połączenia omijasz to ostatnie, ale tak jak mówię, coś kosztem  czegoś. Albo masz taką ładowarkę, której Ci nie szkoda, albo kup sobie nowy aku.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...