h2210 niespodzianka przy flashowaniu = klapa

  • 3 Odpowiedzi
  • 1261 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

h2210 niespodzianka przy flashowaniu = klapa
« dnia: Marzec 26, 2008, 13:31:48 »
Witam, podczas wgrywania romu przydażyło mi się to co kiedyś przy formatowaniu dysku czyli restart kompa. Z dyskiem sobie jednak poradziłem natomiast z moim iPaq iem nie daje rady. Wyświetla mi  cały czas białą plansze z napisem po środku HP u góry USB lub SERIAL (zależnie od tego czy mam go podpiętego do kompa) no i na dole v 1.08. Reset, hard reset nic nie daje; próbowałem wgrać jeszcze raz rom ale program się łączy, łączy i nie może połączyć z palmtopem; naciskając kalendarz+email+reset włącza się czerwona plansza z ikonką karetki pogotowia (ale oni raczej nie pomogą) i niewiem co w tym trybie można zrobić - nic się nie dzieje i program z romem nie rusza dalej. Sugerując się postami na forum wyciągnąłem baterie na jakieś 30h i dalej nic; wypiołem także baterie podtrzymania pamięci na ok 30min i dalej to samo. Po prostu program z flashem niechce wgrać go  jeszcze raz no i co sięz tym wiąże wielka lipa. Wiem że można jakoś z karty sd odpalić obraz roma ale nie dysponuje takim i niemam od kogo wziąść. Czy idzie przez jakiś inny program go wgrać??? Uprzejmie proszę o pomoc i jakieś sugestie.
Napisane: Marzec 26, 2008, 12:51:07
ehhh, no i po krzyku - jak to przeważnie bywa najprostsze rozwiązanie jest z regóły prawidłowe - wystarczyło podłączyć do innego portu USB i poszło szybko i sprawnie. Swoją drogą niezle sie nastresowałem i to jest tak jak zaczynamy naprawiać telewizor nie sprawdziwszy kabla zasilającego :). Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia (spotkania) w innych wątkach. PROBLEM ROZWIĄZANY!!!

Do wszystkich co się zabierają za flash romu: radzę zwrócić uwagę do jakiego portu USB jest podłączona podstawka!!! Flashowanie musi być przez port bezpośredni czyli porty na płycie głównej (NIE PRZEZ HUBY ALBO CO BYŁO W MOIM PRZYPADKU Z PRZODU OBUDOWY) czyli najlepiej podstawkę podłączyć z tyłu kompa. Czasami występują zakłucenia przez rezerwacje portów (w przypadku kiedy mamy urządzenia bluetooth). W moim przypadku dobił mnie restart kompa ale i tak popełniłem błąd że nie podłączyłem kabla USB do portu bezpośredniego więc pewnie i tak flashowanie skończyło by się niepowodzeniem. Jedyne dobre z tego wszystkiego to to że po rozładowaniu baterii głównej i podtrzymującej troche je zregenerowałem i teraz trzymają zauważalnie dłużej :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2008, 16:08:27 wysłana przez nabuhodonozor »

Odp: h2210 niespodzianka przy flashowaniu = klapa
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2008, 16:04:01 »
witam ja też wgrywałem rom ale do 2200 i miałem takie same objawy,  zapala się pierwsza strona z napisem usb logo hp i v1.08 spróbowałem ze zmianą usb ale to tez nic niedaje MOZE MI KTOŚ POMOZE

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: h2210 niespodzianka przy flashowaniu = klapa
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2008, 16:22:42 »
może spróbuj zmienić kabel

Odp: h2210 niespodzianka przy flashowaniu = klapa
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2008, 20:47:48 »
kabel jest ok bo łączył się z kompem bez problemu

Mam pytanie czy są inne programy do wgrywania romu niż ten GWUpgradeUt  ze strony HP