Moje gry życia na PPC....:)

  • 1081 Odpowiedzi
  • 354874 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline DinthKSC

  • ****
  • 962
  • Płeć: Mężczyzna
    • Prywatny blog
  • Sprzęt: iPAQ h4150
Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #540 dnia: Czerwiec 12, 2007, 18:47:06 »
Mam pytanko do szanownych klubowiczów.  Zna ktoś może gierkę typu kurnikowe piłkarzyki??  ;D ;D ;D
To bardzo dobra gra na nudne lekcje biologii ;) ;)

A moze by tak klasycznie - na ostatnich stronach zeszytu zagrac ? :)

*

Offline barchom

  • *
  • 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Loox c550
Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #541 dnia: Czerwiec 12, 2007, 19:51:41 »
No się gra klasycznie ale ile można. Stron na notatki jakieś nie starczy  ;) ;). To jak znacie jakiś tytuł. Może być i nawet płatne. 

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #542 dnia: Czerwiec 12, 2007, 21:11:35 »
Przyłączam się do pytania. Tyle że na matmę :P

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #543 dnia: Czerwiec 12, 2007, 21:27:54 »
Hmm... Kiedyś napisałem piłkarzyki w ForwardPassie, ale z uwagi na szybkość tego interpretera (JavaScript ;D ) wyrzuciłem to, albo i za którymś hard resetem przepadło - nie pamiętam ;)
Jednak i tak takie piłkarzyki na PPC to jakieś takie mało praktyczne rozwiązanie. Nie lepiej kupić dodatkowy zeszyt? ;)

PS. Polecam pograć w tetrisa na kartce. Przez trzy lata liceum (odkąd wpadłem na ten genialny pomysł ;) ) nie znudziła mi się ;D

*

Offline barchom

  • *
  • 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Loox c550
Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #544 dnia: Czerwiec 12, 2007, 23:10:12 »
Jednak i tak takie piłkarzyki na PPC to jakieś takie mało praktyczne rozwiązanie. Nie lepiej kupić dodatkowy zeszyt? ;)

Mało praktyczne?? Przecież takie piłkarzyki na PDA to genialne rozwiązanie. Wiesz ile czasu traci się na rysowanie boiska ;D ;D  Jak Kajetan gra to może to potwierdzić :P :P

Pozdrawiam

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #545 dnia: Czerwiec 12, 2007, 23:24:31 »
rysowanie boiska ;D ;D  Jak Kajetan gra to może to potwierdzić :P :P
Patrz bo ja nie grałem :P Przecież to maksymalnie kilka sekund narysowanie boiska, taka kartka po upadku nie wylewa wyświetlacza... a zresztą co ja będę się tłumaczyć. IMO karta + długopis to najlepsze rozwiązanie na grę we dwóch graczy.

PS. A oprócz ww. tetrisa na kartce polecam też zanane wszystkim koło fortuny/wisielec. Gra jest wireless ;) Jeden gracz ma przy sobie kartkę z aktualnym stanem gry (hasło, punktacja), a drugi ma drugą kartkę z wymienianymi przez siebie literkami, więc nie trzeba wymieniać się żednymi kartkami, czy trzymać jedną na środku (co czasem jest bardzo niepożądane, szczególnie na lekcji :P ). Niby takie proste kartkowe gry, a miodnością przewyższają wiele wypaśnych pocketowych tytułów ;D

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #546 dnia: Czerwiec 12, 2007, 23:35:53 »
Poklik, jak się gra w tetrisa na kartce  ???

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #547 dnia: Czerwiec 12, 2007, 23:46:41 »
Killcabie: całkiem prosto ;) Rysujesz na kartce prostokąt np. 7x11 (chyba takie były wg. mnie "oficjalne" wymiary ;) ) i każdy gracz w swojej turze dorysowuje klocek 4-kratkowy wg. zasad znanych z tetrisa, czyli klocek ląduje albo na dnie, albo na innym klocku, oczywiście zwracając uwagę na drogę - nie ma przenikania przez inne klocki, więc np. kwadrat o szerokości 2-kratek nie może przecisnąć się przez szczelinę stworzoną z innych klocków o szerokości 1-kratki, pomimo, że na dole jest miejsce na tak duży klocek.
Punkty zdobywa ten, kto jako ostatni zakreśli poziomą, pełną linię utworzoną z klocków, wtedy po prawej stronie planszy wpisujemy swój inicjał (oznaczający nasz punkt).
Gra kończy się także jak w prawdziwym tetrisie, czyli w momencie, gdy już nie będzie miejsca na ułożenie jakiegokolwiek 4-kratkowego klocka (trzeba pamiętać, że nawet jednak karatka klocka nie może wyjść poza górną krawędź!). Oczywiście wygrywa ten, kto zdobędzie większą ilość punktów.

Uff... Ale się rozpisałem, i to jeszcze w sprawie OT. :P

PS. Były także kiedyś próby przeniesienia innych komputerowych gier na papier i o dziwo, znowu mi się udało się "przeportować" klasycznego wężyka  ;D Zasady trochę się zmieniły jednak ostatecznie wężyk został wężykiem. Była też ciekawa gra konikiem szachowym, jednak to myślę, że niektórzy powinni znać.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2007, 23:51:19 wysłana przez Poklik »

*

Soovek

Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #548 dnia: Czerwiec 13, 2007, 09:28:09 »
Panowie pytanko:
Taki jak tu bilardzik na PPC
http://www.tramsmail.se/tramsfiler/05/11/01/Billiards.swf

Wiem że jest bo grałem u kolegi - identyczny.
Pozdrawiam

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #549 dnia: Czerwiec 13, 2007, 09:34:10 »
Soovek moze TO

swf niestety mi sie nie otwiera

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #550 dnia: Czerwiec 13, 2007, 09:40:19 »
u mnie też się nie otwiera, ale dwie strony wcześniej jest dyskusja o bilardzie

*

Soovek

Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #551 dnia: Czerwiec 13, 2007, 09:47:27 »
Kurde dzisiaj też mi ten link nie działa a wczoraj działał.
Zaraz poszukam :)

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #552 dnia: Czerwiec 13, 2007, 09:49:03 »
czyli to nie virtual z mojego linka ?

*

Soovek

Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #553 dnia: Czerwiec 13, 2007, 09:54:23 »
Znalazłem
MicroPool 2007

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #554 dnia: Czerwiec 13, 2007, 10:02:02 »
Soovek: twój pierwszy link działał, wystarczyło po prostu pobrać to jakimś downloaderem. Co do samej gry to na PC działa bez problemu, na PPC także działa, jednak nie pytaj w jakiej szybkości.  :-\

*

Soovek

Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #555 dnia: Czerwiec 13, 2007, 10:19:19 »
Dzięki chłopaki za pomoc :)

*

Offline plusdd

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD 4GB
Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #556 dnia: Czerwiec 13, 2007, 17:36:50 »
Czy istnieje jakaś gra na ppc podobna do pc-towej wersji uplink czy bshack? Są to ciekawe i proste gry (kariera hakera od zera), a na ppc były by idealnym narzędziem do zabijania czasu.
WM6.5 blackSTONEhenge HyPer Co0kie wth Manila 2.5

*

nothin

Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #557 dnia: Czerwiec 13, 2007, 17:44:49 »
Czy istnieje jakaś gra na ppc podobna do pc-towej wersji uplink czy bshack? Są to ciekawe i proste gry (kariera hakera od zera), a na ppc były by idealnym narzędziem do zabijania czasu.


wiem, czym jest uplink, nie ma nic takiego na ppc, i TO JEST SKANDAL.
idea jest IDEALNA do tego, by zrobić HIT. ale oczywiście, lepiej klepać cholerne układanki...
ręce odpadają, od razu mówię, uplinka nie da się odpalic na ppc żadną metodą...tzn odpalić moze i bym dał radę...ale to bezsens...:(

niestety, wyobraźnia albo jest, albo jej nie ma.... u twórców gier na ppc chyba nie ma.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2007, 17:46:48 wysłana przez nothin »

*

Offline plusdd

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD 4GB
Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #558 dnia: Czerwiec 13, 2007, 17:48:35 »
Znalazłem NIBY mobilną wersje bs-hack http://www.hpc.ru/soft/software.phtml?id=8041 ale coś mi to śmierdzi... Może dla tego że nic nie rozumiem co pisze na tej stronie <lol>

Dla osób nieznających gry bshacker tu znajduje się parę screenów z gry http://images.google.pl/images?q=bshacker&ie=UTF-8&oe=UTF-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&sa=N&tab=wi

po prostu przez wpisywanie komend do konsoli łamiemy zabezpieczenie za nagrodę kupujemy lepszy sprzęt itd...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2007, 17:58:02 wysłana przez plusdd »
WM6.5 blackSTONEhenge HyPer Co0kie wth Manila 2.5

*

nothin

Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #559 dnia: Czerwiec 13, 2007, 18:15:20 »
nie chcę truć, ale 276 kb to trochę malo na silnik porządnego uplinka....szukałem opinii rosjan, i jest NIC, więc nie...chyba to nie to...
choć jest pewny tytuł, który jest......znośnym tytułem w temacie, jeśli chdzi o gry ppc...potem więcej...nie jest to uplink od razu mówię....

Jeszcze trochę rozczarowań i czas na petycję do twórców Superminers(WSPANIALI PROGRAMISCI z Polski)...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2007, 18:17:15 wysłana przez nothin »

*

Offline plusdd

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD 4GB
Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #560 dnia: Czerwiec 13, 2007, 18:40:35 »
No to zdradź ten tytuł! ;P Wspomniałeś wcześniej, że może by sie dało odpalić na ppc uplinka, co miałeś na myśli?
WM6.5 blackSTONEhenge HyPer Co0kie wth Manila 2.5

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #561 dnia: Czerwiec 13, 2007, 18:45:04 »
BS Hacker? Ohh, wielka porażka. Kiedyś już się napaliłem na UpLinka na PPC i za wszelką cenę szukałem info o tym BS Hackerze. Niestety, gra to bardziej... zręcznościówka, nie ma za wiele wspólnego z prawdziwym UL. Z tego co pamiętam to wybierało się przez jakie komputery mamy się łączyć i chyba czekamy. Im dłużej czekamy tym więcej mamy kasy. Musimy oczywiście rpzerwać w odpowiednim momencie. Jednym słowem nie zawracajcie sobie tym głowy.

*

nothin

Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #562 dnia: Czerwiec 13, 2007, 18:47:21 »
słowa Poklika, to słowa prawdy :) Zawsze.

Co do odpalania: słowo odpalanie oznacza, że zobaczymy każdy element gry, tylko czas jest nieokreslony, np.

Fallout 1 - zobaczymy, wszystko - tylko przesunięcie kursora trwa 45 sekund na POLE.
Uplinka też odpalę...rofl...
jasne?

Umiem odpalić pecetowego Fallouta na PPC na 2-3 sposoby - pełną grę, oczywiście......tylko pytanie jest jedno: czy to bolesne?

Tak, tak tak, bolesne, lol. Niezmierzalnie potworne, nawet. :)
Coby wyrazić obraz, próbowałem odpalać Uplinka na lapie, 48 mb mem, pI 133 mhz. Nie da rady.
A Fallout działał.

Za to piwo dla osoby, która jako pierwsza da mi status SYSTEM SHOCK'a na nowej maszynie qvga.
Bo to jest realne.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2007, 18:54:52 wysłana przez nothin »

*

Offline plusdd

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD 4GB
Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #563 dnia: Czerwiec 13, 2007, 19:06:28 »
No to chyba zrozumiałem, że w uplinka to sobie raczej nie pogram ;p Ciekawe czy jakaś szanowna firma wpadnie na pomysł stworzyć podobną gre na ppc.
WM6.5 blackSTONEhenge HyPer Co0kie wth Manila 2.5

*

nothin

Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #564 dnia: Czerwiec 13, 2007, 19:10:18 »
Przykro mi - tak doskonala idea niestety nie znalazła realizacji, lub chocby próby realizacji przez twórców pocketowego softu....a to tak realne(vide space trader, jako przykład minimalnego silnika).

*

Offline DinthKSC

  • ****
  • 962
  • Płeć: Mężczyzna
    • Prywatny blog
  • Sprzęt: iPAQ h4150
Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #565 dnia: Czerwiec 13, 2007, 19:16:32 »
A ja stawiam piwo, jak nie flaszke komus komu uda sie odpalic ToME 2.x lub Adoma na PDA :)

*

nothin

Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #566 dnia: Czerwiec 13, 2007, 19:31:51 »
A ja stawiam piwo, jak nie flaszke komus komu uda sie odpalic ToME 2.x lub Adoma na PDA :)

ADOMa odpaliłem na xscale,  na omap'ie za chiny nie mogę ;/ ....na dosboxie działą grywalnie...choc prędkosc  była porównywalna z a500(lol :) ), ale był stabilny jak skała, i powałał na kolana, jak zawsze, naprawdę grywalny... jak znajdę konfigi na których mi się udało z xscale(czyli i na 4150), to dam znać na PW.
Zakładam, że był to cvs build dosbox n0pa'a, nie ten z linka najnowszego dosboxa n0pa + mody ustawień xms,ems(na false bodaj).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2007, 19:33:59 wysłana przez nothin »

*

Offline DinthKSC

  • ****
  • 962
  • Płeć: Mężczyzna
    • Prywatny blog
  • Sprzęt: iPAQ h4150
Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #567 dnia: Czerwiec 13, 2007, 20:10:23 »
u mnie adom i tome wywala brak cwsdpmi.exe, jak go dogram to przy jego uruchamianiu PDA sie zwiesza
co do SS to u mnie lipa jak z falloutem. jakies na oko 1/4 FPS

*

Soovek

Odp: Moje gry życia na PPC....:)
« Odpowiedź #568 dnia: Czerwiec 14, 2007, 02:00:08 »
A jakieś dobre klasyczne pinball'e ???