Rysowanie mapek i wyliczanie pola.

  • 4 Odpowiedzi
  • 4389 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Ja-Bo

  • 23
Rysowanie mapek i wyliczanie pola.
« dnia: Maj 10, 2009, 22:53:46 »
Witam! Mam kilka dzialek i PPC Mio 168. Czy istnieje jakis dobry, dokladny program ktory wyrysowalby mi mapki tych dzialek i policzyl ich powierzchenie z dokladnoscia powiedzmy do 2m?(oczywiscie jakbym je obszedl)

*

Offline barek74

  • ***
  • 384
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie to bywało, obecnieBB BOLD9900 i Galaxy SIII
Odp: Rysowanie mapek i wyliczanie pola.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2009, 23:00:55 »
Po co się męczyć?
:-)
Zobacz sobie mapy na witrynie www.geoportal.gov.pl tam mapy i/lub zdjęcia satelitarne i możesz na nich mierzyć odległości punktów lub powierzchnie dowolnych kształtów.
barek ;-)

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Rysowanie mapek i wyliczanie pola.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2009, 06:44:59 »
Ja-Bo
Dwa lata temu wysłałeś identyczny post.  :mysli:
Co do dokładności - przeczytaj to:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=62135.msg433615#msg433615

Odp: Rysowanie mapek i wyliczanie pola.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2009, 13:10:20 »
Czy istnieje jakis dobry, dokladny program ktory wyrysowalby mi mapki tych dzialek i policzyl ich powierzchenie z dokladnoscia powiedzmy do 2m?(oczywiscie jakbym je obszedl)

A sprawdzałeś program GRUNT ze strony http://www.numerus.net.pl/ . Z opisu wynika, że może być b.przydatny, ma nawet możliwość konfigurowania Sirfa. Ale z tym wymogiem dokładności to chyba żartujesz posiadając Pocketa, a nie profesjonalny sprzęt geodezyjny.

Pozdrawiam

Odp: Rysowanie mapek i wyliczanie pola.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2009, 14:04:40 »
Ale z tym wymogiem dokładności to chyba żartujesz posiadając Pocketa, a nie profesjonalny sprzęt geodezyjny.

Chyba, że wymóg 2 metrów to nie są metry kwadratowe tylko we współrzędnych. Wtedy przy dobrej antenie, dobrym HDOP i przy uśrednieniu pomiaru na każdym mierzonym załamaniu granicy działki, to może da się wydusić coś korespondującego z tą dokładnością.