Zawiesza się/restartuje w różnych momentach na custom romach.

  • 5 Odpowiedzi
  • 2761 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zawiesza się/restartuje w różnych momentach na custom romach.
« dnia: Kwiecień 23, 2013, 14:28:22 »
Witam.

Zrootowałem sobie SGS2 i wgrałem do niego rom Paranoid Android w wersji 4.2.2. Telefon działał ok - zużycie baterii w normie, jednak miał dziwne odchyły i potrafił się zawiesić. Zwyczajnie np podczas otwierania jakiejś aplikacji ekran się zacinał i koniec.
Tylko wyjęcie baterii pomagało.
Stwierdziłem że to wina Romu i zmieniłem go na podobno jeden z lepszych Rerurrection Remix - rom faktycznie niczego sobie, jednak znowuż ten egzemplarz miał wnerwiającą tendencję do restartowania się w różnych momentach - oprócz tego też zawieszał się od czasu do czasu.
Dalej był ReVolt i sytuacja jak wyżej. Próbowałem też wgrać Omega ROM a ten znowuż wcale nie chce się zainstalować - (boot loop) nie wiem o co chodzi.

Czy podczas doboru romu należy się kierować jakimiś specjalnymi parametrami telefonu aby one działały poprawnie ? Przy szukaniu romów na HD2 (poprzedni tel) trzeba było zmieniać różne opcje aby dostosować sie do romu, może tutaj coś mi umyka i to z tego tytułu mam problemy ?

Proszę o odpowiedzć kompetentniejszych kolegów w temacie a niżeli ja.
Nie podaje żadnych danych tel. bo nie wiem czy coś wam jest potrzebne

*

mariusz-jagi

Odp: Zawiesza się/restartuje w różnych momentach na custom romach.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2013, 14:50:47 »
a wipe robiłeś każdorazowo przed wgraniem nowego Romu?

Odp: Zawiesza się/restartuje w różnych momentach na custom romach.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2013, 15:01:03 »
Tak, robiłem Wipe, Wipe dalvick Cache za każdym razem - przed i po wgraniu romów.
 Dowiedziałem się też - dzieki apce eMMC że mam bickogenny chip - ale nie wiem jakie to może mieć znaczenie dla moich zawieszających się romów ...

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Zawiesza się/restartuje w różnych momentach na custom romach.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2013, 10:26:21 »
Miałem identyczną sytuację z nowym S2. Pomogła jedynie wymiana płyty głównej...

*

Offline iznenadjenje

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS 2
Odp: Zawiesza się/restartuje w różnych momentach na custom romach.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2013, 23:27:23 »
mam to samo, obecnie uzywam pac rom i jest nieznosny wiesza sie co chwile, gdy uzywalem wczesniej CM 10.1 a nawet AOSP, bylo o niebo lepiej. Mialem moze z jedna powarzniejsza zwieche. Moze ktos ma jeszcze jakies pomysly, bo pan nade mną troche mnie wystraszył, myslalem ze to kwestia softwarowa

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Zawiesza się/restartuje w różnych momentach na custom romach.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2013, 10:06:43 »
Jak Tobie wiesza się tylko na PAC to może jest to jego problem? Wgraj inny i zobacz jak będzie.