udostępnianie internetu z kompa

  • 8 Odpowiedzi
  • 2961 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pynki

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
    • jama "sosny"
  • Sprzęt: SAMSUNG NOTE IV
udostępnianie internetu z kompa
« dnia: Lipiec 22, 2011, 20:03:57 »
Mam małe pytanko...przesiadłem się z HTC HD Leo na GALAXY-słuchawka spoko i jak do tej pory wszystko mi w niej pasuje,ale...jedyne z czym nie mogę sobie dać rady to internet.Tutaj pojawia się moje pytanie: czy jest możliwość uzyskania połączenia z netem poprze kabel usb,ale UWAGA! w odwrotną stronę  :mrgreen: czyli: w laptopie mam wbudowany modem GSM,podpinam pod niego GALAXY i mam na fonie dostęp do internetu-oczywiście ciągnąc go po kablu z laptopa.W win 6,5 było to możliwe i fajnie to działało a jak jest tutaj?
masz za swoje brzydki kablu..."z pamiętnika żelaznego karła"

Odp: udostępnianie internetu z kompa
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2011, 20:06:12 »
Nie da rady

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: udostępnianie internetu z kompa
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2011, 07:47:36 »
istnieje mozliwosc napewno, ale bodajze tylko przez BT, ja na leonie tak sie bawilem podczas egzaminow z C++ ;) (leon mial androida)
przez kabel nie próbowałem wiec nie potwierdze, proponuje przeszukac android market wpisujac odpowiednie frazy, byc moze cos znajdziesz. pozdrawiam

|(program jaki uzywalem wylecial z marketu i nawet nie pamietam nazwy) pozdro
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

Odp: udostępnianie internetu z kompa
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2011, 12:14:13 »
Nie udostępnisz połączenia z kompa nawet przez bluetooth, nie wiem jak się ma rzecz wykorzystania innego tel. jako modemu dla androida, nie próbowałem, ale może tędy droga?

*

Offline floyd5

  • 14
  • Sprzęt: SGS2
Odp: udostępnianie internetu z kompa
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2011, 13:11:26 »
Nie masz wifi w laptopie? Najłatwiej udostępnić połączenie właśnie przez wifi, a w przypadku Win7 IMO najlepiej postawić wirtualny hot spot przez program Connectify.

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: udostępnianie internetu z kompa
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2011, 13:29:27 »
Andreal co ty pierdzielisz... ;/ jak z kompa nie mozna udostepnic neta... człowieku ogarnij sie -.- a nie wprowadzasz ludzi w blad.
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

Odp: udostępnianie internetu z kompa
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2011, 14:19:21 »
Andreal co ty pierdzielisz... ;/ jak z kompa nie mozna udostepnic neta... człowieku ogarnij sie -.- a nie wprowadzasz ludzi w blad.

Po pierwsze - kultury trochę, po drugie, internet możesz udostępnić - jak najbardziej, ale tylko w połączeniu ad-hoc, którego android natywnie nie obsługuje.
Sam mam Galaxy S i sporo kombinowałem, żeby przez win XP udostępnić sieć, na Win7 sprawa jest prostsza (o czym wspomniał floyd5)

Także nikogo w błąd nie wprowadzam.

EDIT.
Na markecie jest coś takiego jak pdanet, ponoć można właśnie po kablu internet udotępnić, nie sprawdzałem, tylko do wiadomości podaję.

@Komandosik
Jeżeli uważasz, że coś takiego można zrobić, dlaczego nie napiszesz jak?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2011, 14:27:21 wysłana przez Andreal »

*

Offline pynki

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
    • jama "sosny"
  • Sprzęt: SAMSUNG NOTE IV
Odp: udostępnianie internetu z kompa
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 23, 2011, 14:58:52 »
Panowie więcej LUZU :mrgreen:faktem jest że w smartach z windozą nie było takich hoopek Microsoft Acive Sync załatwiał ten problem idealnie.Myślałem że w przypadku adnka jest tak samo i poprzez np kiesa też uzyskam internet w fonie.Wi-fi odpada z prostej przyczyny tam gdzie z niego będę korzystał nie ma Wi-Fi  :mrgreen: mam laptopa z wbudowanym modemem i tylko takie rozwiązanie mnie interesuje poprzez kabel-dlaczego?proste...jednocześnie mam internet w fonie synchronizacja+ ładowanie.I sprawa najważniejsza nie muszę uszczuplać swojego transferu z telefonu...PROSTE PRAWDA.Spróbuje tego programiku jeżeli się powiedzie dam znać,być może komuś udało się w taki sposób połączyć to oczywiście będę wdzięczny za opis  :mrgreen:
masz za swoje brzydki kablu..."z pamiętnika żelaznego karła"

*

Offline czmielo

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN2, HTC Daimond, HTC Touch HD, HTC HD2,SGS2
Odp: udostępnianie internetu z kompa
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2011, 15:36:31 »