Problemz kartą - utrata danych

  • 5 Odpowiedzi
  • 2297 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MHD

  • 9
Problemz kartą - utrata danych
« dnia: Styczeń 31, 2013, 20:57:26 »
Witam. Mam pewien problem. chciałem zrzucić piosenki itd. z karty na PCta. wyskoczył mi błąd że nie może czytać pliku i każdy następny już nie był czytany po czym jak odłączyłem tel pokazuje mi że karta jest pusta i czy ma sformatować. Dodatkowo komputer jej nie widzi. zależy mi na odzyskaniu danych bo jest tam troche ważnych rzeczy. Czy po sformatowaniu da rade odzyskać dane  zapomocą Ashampoo Undeleter? z góry dzieki za pomoc

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Problemz kartą - utrata danych
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2013, 11:57:23 »
Niestety miałem kiedyś ten sam problem. Zawiesił się na przegrywaniu jednego pliku, po odłączeniu/podłączeniu pokazał pustą kartę :( Większość plików przywróciłem Reccuva
http://www.piriform.com/recuva

Próbowałem też innych programów do odzyskiwania danych i efekt za każdym razem był taki sam (w ilości odzyskanych plików).

Spróbuj najpierw bez formatowania, są opcje odzyskiwania utraconych partycji.

*

Offline MHD

  • 9
Odp: Problemz kartą - utrata danych
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2013, 12:07:33 »
właśnie w tym problem że ani telefon ani komputer nie widzi tej kart,nie można w programie jej wybrać bo wyskakuje,że dysk nie istnieje. Czytałem że dopóki się nie nadpisze danych to jest szansa na odzyskanie a odkąd się to stało nie robiłem nic i czekam na jakąś rade bo szkoda stracić tych rzeczy

*

Offline orzo

  • *****
  • 1042
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problemz kartą - utrata danych
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2013, 14:05:30 »
nie pocieszę Cię MHD, ale kiedyś też miałem taki przypadek, że coś w czasie zapisywania się zawiesiło. karta jest teraz niewykrywalna przez żaden czytnik (aparat, pc, telefon, tablet).  :( :-| do tego każda próba włożenia jej do pc kończy się tym, że system się zawiesza (zarówno Windows, jak i Ubuntu)
Mio P560 -> Toshiba G900 , iPod touch 2g -> Samsung Galaxy S2

*

Offline mamutek

  • **
  • 102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE P990i -> HTC TP2 -> SGS II
Odp: Problemz kartą - utrata danych
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2013, 18:19:45 »
Witam. Mam pewien problem. chciałem zrzucić piosenki itd. z karty na PCta. wyskoczył mi błąd że nie może czytać pliku i każdy następny już nie był czytany po czym jak odłączyłem tel pokazuje mi że karta jest pusta i czy ma sformatować. Dodatkowo komputer jej nie widzi. zależy mi na odzyskaniu danych bo jest tam troche ważnych rzeczy. Czy po sformatowaniu da rade odzyskać dane  zapomocą Ashampoo Undeleter? z góry dzieki za pomoc

Ontrack Easy Recovery Prof i skanowanie w trybie raw. to potrafi wydobyc z dyskow pliki o ktorych juz od lat nie pamietasz... urzadzenie mozna wskazac adresem fizycznym o ile pamietam, wiec nie musi byc widoczne przez system. poszukaj tego progsa i wyczesz karte tym.

*

Offline MHD

  • 9
Odp: Problemz kartą - utrata danych
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2013, 01:28:34 »
Dzięki za pomoc. Poradziłem sobie gorszym sposobem bo udało mi sie skopiować przed awarią najważniejsze (zdjęcia i dokumenty) i sformatowałem karte, filmy dzwonki muzyka - wszystko szlag trafił ale to nie problem, większość już nadrobiłęm a najważniejsze że dokumenty i zdjęcia są bo na nich mi zależało najbardziej.