Naprawa brickeda w galaxy s2 i9100

  • 7 Odpowiedzi
  • 2465 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Naprawa brickeda w galaxy s2 i9100
« dnia: Sierpień 15, 2012, 17:36:28 »
Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym się zapytać czy kupienie tego galaxy s2 jest dobrym pomysłem. Czy da go w miarę za małe pieniądze naprawić? Wystarczy tylko na nowo wgrać cały system czy sprawa jest grubsza?? Proszę o odpowiedź. Rozchodzi się o ten samsung  http://allegro.pl/samsung-galaxy-s2-i9100-uszkodzony-bricked-i2564072238.html

*

Offline Flameman

  • *
  • 68
  • Sprzęt: Samsung Spica,Nokia E71,n810,HP iPAQ h1940
Odp: Naprawa brickeda w galaxy s2 i9100
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2012, 19:01:37 »
Skoro gość go sprzedaje, znaczy że po zabawie z custom romami itp. coś sknocił, czyli idąc tym tokiem myślenia musiał mieć pewną wiedzę techniczną pozwalającą to zrobić, tak więc na 99% nie odbrickujesz go.Ewentualnie poczytaj na xda-developers o odbrickowaniu S2 i oceń szanse takiej operacji.

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: Naprawa brickeda w galaxy s2 i9100
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2012, 09:27:39 »
obstawiam że jest zwalony na chipie przez brickbug - i na 90% pomoże tylko serwis i wymiana płyty głównej - w najbardziej optymistycznej wersji uda się go postawić kosztem 2gb pamięci wewnętrznej (o ile właściciel już nie próbował tej metody)
nie wierzę natomiast że wgrywając siyah kernela koleś nie umie Odinem załadować stockowego roma i odpalić telefon
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline Mishuggah

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • wino... kobiety... i śpiew
    • Mish@Facebook
  • Sprzęt: LG Nexus 5 (Android M rooted)
Odp: Naprawa brickeda w galaxy s2 i9100
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2012, 10:21:17 »
Dokonując zakupu przez internet przysługuje Ci prawo odstąpienia od umowy kupna i zwrot towaru w określonym terminie (7 dni chyba)... wprawdzie w stanie nienaruszonym, ale... ile czasu potrzebujesz, żeby spróbować odceglenia telefonu?! :)
wino... kobiety... i śpiew

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: Naprawa brickeda w galaxy s2 i9100
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2012, 11:01:20 »
Dokonując zakupu przez internet przysługuje Ci prawo odstąpienia od umowy kupna i zwrot towaru w określonym terminie (7 dni chyba)... wprawdzie w stanie nienaruszonym, ale... ile czasu potrzebujesz, żeby spróbować odceglenia telefonu?! :)
ja nie wiesz to nie pisz - 10 dni jest na zwrot ze sklepów internetowych a nie na aukcjach to raz, a dwa że sprzedający może zastrzec sobie że że nie ma mowy o zwrocie(tak też zrobił) i możesz mu co najwyżej rękę uścisnąć na pożegnanie
ponieważ nie pisze nic o rachunku/paragonie to gwarancji nie ma - za to jest spore prawdopodobieństwo że telefon został skradziony/zgubiony i przyjdzie nam wezwanie na policje i trzeba będzie się tłumaczyć

nic tylko kupować :P
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline Mishuggah

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • wino... kobiety... i śpiew
    • Mish@Facebook
  • Sprzęt: LG Nexus 5 (Android M rooted)
Odp: Naprawa brickeda w galaxy s2 i9100
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2012, 11:17:25 »
Dokonując zakupu przez internet przysługuje Ci prawo odstąpienia od umowy kupna i zwrot towaru w określonym terminie (7 dni chyba)... wprawdzie w stanie nienaruszonym, ale... ile czasu potrzebujesz, żeby spróbować odceglenia telefonu?! :)
ja nie wiesz to nie pisz - 10 dni jest na zwrot ze sklepów internetowych a nie na aukcjach to raz, a dwa że sprzedający może zastrzec sobie że że nie ma mowy o zwrocie(tak też zrobił) i możesz mu co najwyżej rękę uścisnąć na pożegnanie
ponieważ nie pisze nic o rachunku/paragonie to gwarancji nie ma - za to jest spore prawdopodobieństwo że telefon został skradziony/zgubiony i przyjdzie nam wezwanie na policje i trzeba będzie się tłumaczyć

nic tylko kupować :P
ok, dzięki za doinformowanie :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2012, 11:21:47 wysłana przez Mishuggah »
wino... kobiety... i śpiew

*

Offline billyj80

  • Expert HTC Topaz
  • *****
  • 1939
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC D2 Topaz
Odp: Naprawa brickeda w galaxy s2 i9100
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2012, 13:31:35 »
nie kupuj, szkoda pieniedzy, faktycznie jezeli grzebal w telefonie, to na 100% probował odratowac go znanym sposobem z xda (pit+recovery), ja tez uwalilem telefon i nawet te wspomniane poswiecenie 2gb nie pomoglo, wiec ryzyko jest spore
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2012, 13:33:43 wysłana przez billyj80 »
TD1ROM TD2ROM  Nie masz zgody na paypal!

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Naprawa brickeda w galaxy s2 i9100
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2012, 08:48:24 »
Jeśli była by gwarancja to nie było by problemu , bo w serwisie zrobili by to za darmo. Tak było w mojej sytuacji jak koledze uwaliłem s2, wymianaq płyty głównej w serwisie bez kosztów czyli na gwarancji.
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać