Bateria - co zrobić, żeby trzymała dłużej

  • 12 Odpowiedzi
  • 20123 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bateria - co zrobić, żeby trzymała dłużej
« dnia: Sierpień 04, 2011, 19:28:43 »
Witam serdecznie,

mógłby ktoś przybliżyć albo skleić jakieś kompendium wiedzy co zrobić z naszym i9100 w celu zmaksymalizowania czasu pracy na baterii.
Mój tel. użytkowany bardziej sporadycznie niż intensywnie musi być ładowany prawie codziennie. Jakieś ustawienia ekranu, dzikie węże?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Bateria - co zrobić, żeby trzymała dłużej
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2011, 20:52:00 »
Ale tu nie ma żadnych magicznych sztuczek. Jeśli pada Ci tak szybko bateria, to albo masz coś uszkodzone sprzętowo (raczej mało prawdopodobne), albo jakaś aplikacja wysysa Ci akumulator (zdecydowaniem bardziej możliwe). Moja propozycja to backup telefonu i pełny wipe, żeby się przekonać co do softu. Jeśli będzie lepiej to masz odpowiedź.

Bateria w SGS2 nie jest zbyt dobra, ale też sama nie powinna znikać w dobę. Ja dzisiaj odpiąłem ją od ładowarki ok. 8.30 rano, przegadałem jakieś 40-50 minut, wysłałem 2 MMSy, "podłubałem" w telefonie kilkanaście minut i mam obecnie 72%.

*

dorsz85

Odp: Bateria - co zrobić, żeby trzymała dłużej
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2011, 21:55:09 »
Może nie od razu wipe, ale przejrzyj task killerem jakie programy masz w tle, wyłącz nie potrzebne i pogrzeb w ustawieniach żeby się nie włączały. Sprawdź jak często masz synchronizację z mailem, pogodę, etc. bo to najwięcej pożera. Push mailowy wysysa baterię. Jeżeli ekran pracuje na pełnej jasności przyciemnij.
I najważniejsze to ROM. Na stockowych telefony zwykle trzymają zdecydowanie dłużej, więc jeżeli masz customa to powinieneś go zmienić.

*

Offline Harisma

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mr.Pain
  • Sprzęt: HTC Leo's > SII > S4 > Note 3 (SM-N 9005)
Odp: Bateria - co zrobić, żeby trzymała dłużej
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2011, 15:41:20 »
Nie wiem czy to pomaga ale u mnie zdali egzamin

Wyłączyłem automatyczne aktualizacje i inne ustawienia które są zbędne i bateria po 12 h normalnego użytkowania trzyma na poziomie 85 %
Wcześniej zanim do tego doszedłem bateria po 6 h od setki miała 78 % a po kolejnych 6 spadła do 48 % wiec szybko ....automatyczne podświetlenie wystarczające a dużo można zaoszczędzić i co chyba ważne ....wcześniej tez ładowałem co chwila bateria a teraz pozwoliłem jej sie całkowicie rozładować i po  trzyma tez dłużej (format baterii)

Obecnie jestem zadowolony bo uważam że czas baterii wydłużył się dwukrotnie....najlepiej wyłączyć usługi lub je nawet odinstalować jeśli nie będziemy ich używać.
___________________________________________

Living Innovation

Odp: Bateria - co zrobić, żeby trzymała dłużej
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2011, 16:05:59 »
Czy trzeba formatować baterię w sgsII, bo właśnie stałem się jego użytkownikiem.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Bateria - co zrobić, żeby trzymała dłużej
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2011, 16:24:59 »
A co to jest formatowanie baterii?

*

Offline D A R I O

  • 33
  • Sprzęt: SGS 2
Odp: Bateria - co zrobić, żeby trzymała dłużej
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2011, 16:38:23 »
A co to jest formatowanie baterii?

naładowanie na full i rozładowanie do zera i tak powtórzyć ze 3 razy ; )

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: Bateria - co zrobić, żeby trzymała dłużej
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2011, 16:42:51 »
Czy trzeba formatować baterię w sgsII, bo właśnie stałem się jego użytkownikiem.
juz od dluuuuuuuuuzszego czasu nie formujemy baterii
nie ma takiej potrzeby
nawet jesli w dokumentacji telefonu pisza by to robic ;-)
(pozostalosci z ubieglych lat)

@DARIO ------> baterii nie formatujemy ;-) to nie dysk ;-)
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

*

Offline D A R I O

  • 33
  • Sprzęt: SGS 2
Odp: Bateria - co zrobić, żeby trzymała dłużej
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2011, 17:52:49 »
jak sobie dobrze wszystko poustawiacie i dobrze sformatujecie to dlugo trzyma bateria; ) mi juz drugi dzien trzymie i mam ponad 40% jeszcze a duzo smsow bylo troche rozmow jakies gierki itd ; )

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Bateria - co zrobić, żeby trzymała dłużej
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 18, 2011, 20:51:10 »
Normalnie chyba zacznę warny dawać za pisanie o "formatowaniu" baterii.
Baterie się formowało a nie formatowało, i to robiło się to ze starymi ogniwami wodorkowymi.
Baterię Li-ion i Li-polimer nie lubią i nie powinny być rozładowywane do zera. I się ich nie formuje.

*

Offline andmobil

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS-N560 Samsung-I600 Toshiba-G900
Odp: Bateria - co zrobić, żeby trzymała dłużej
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 18, 2011, 21:06:36 »
Vonski napisal: "Baterię Li-ion i Li-polimer nie lubią i nie powinny być rozładowywane do zera. I się ich nie formuje." Nie da się w urządzeniu rozładować do zera, elektronika urządzenia usypia je przy rozładowaniu ogniwa do napięcia zalecanego przez Producenta (najczęściej  dla ogniw 3,7 V jeżeli dobrze pamiętam jest tu próg 2,2..2,4V). Ale od czasu do czasu podczas użytkowania rozładowanie  3x do momentu wyłączenia przez elektronikę i pełnego naładowania pomaga. Ogniwo uzyskuje trochę pojemności z uwagi na pewne procesy chemiczne zachodządze kolo elektrod ogniwa. Z pewnością jest to wartość do uchwycenia podczas eksploatacji.

*

Offline D A R I O

  • 33
  • Sprzęt: SGS 2
Odp: Bateria - co zrobić, żeby trzymała dłużej
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 18, 2011, 22:21:35 »
Cytat: kk.2000
Co do Li-Ion:
Baterie te NIE MAJĄ efektu pamięci więc nie potrzebują formatowania. Co więcej...



Jeśli taka bateria jest na siłę rozładowywana przy pierwszych cyklach to następuje jej NIEODWRACALNE USZKODZENIE i nie da się jej już naprawić!


Jeśli juz NAPRAWDĘ musisz sobie formatować baterię Li-Ion to zrób tak:

1. Po wyjęciu baterii z pudełka naładuj ją do pełna
2. Nie dopuść do rozładowania w pierwszych kilku cyklach tylko ładuj POMIMO, że urządzenie się jeszcze tego nie domaga (np. po rozładowaniu do 30%)
3. Postępuj tak 3 razy bo więcej nie ma ŻADNEGO sensu.


_____________________

Dla aku. Li-Ion szkodliwe jest:
- rozładowywanie do końca w pierwszych kilku cyklach (natychmiastowe uszkodzenie)
- przeładowywanie nowego aku. (niektóre ładowarki nie sprawdzają poziomu naładowania i ładują cały czas)
- ładowanie w wysokich temperaturach (np. 50*C)
- zamrażanie na dłuższy czas (uszkodzenie nieodwracalne jeśli dojdzie do całkowitego rozładowania)
- pozostawianie na długie miesiące w pełni naładowanego aku.

_____________________

Wyjaśnienia końcowe:
- naprawić (sformatować) aku. Li-Ion używanego by odzyskał swoją pojemność NIE DA SIĘ
- aku. Li-Ion najszybciej się zużywają gdy są w pełni naładowane a najwolniej się zużywają gdy są mało naładowane ALE nie można zostawić aku. rozładowanego całkowicie bo się uszkadza nieodwracalnie (dlatego właśnie producenci ładują aku. do poziomu 30%, by nie uległy zniszczeniu podczas czekania na klienta)
- aku. Li-Ion najszybciej się zużywają w wysokich temperaturach a najmniej w niskich ALE obniżenie temperatury na dłuższy czas spowoduje rozładowanie całkowite czyli uszkodzenie nieodwracalne

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Bateria - co zrobić, żeby trzymała dłużej
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 18, 2011, 22:50:16 »
Co tu dużo czarować... SetCPU, profile, ninphetamine kernel, undevoltage. Wczoraj w końcu poustawiałem profile w SetCPU i dziś bateria mi zeszła z 80% na 60% przez dzień przy normalnym użytkowaniu (trochę gadania, trochę przeglądania stron). Chcę zobaczyć ile wytrzyma na profilach bez ładowania.