Aktualizacja - problem Kies/Win7 64b

  • 7 Odpowiedzi
  • 4428 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aktualizacja - problem Kies/Win7 64b
« dnia: Czerwiec 02, 2011, 23:51:48 »
Witam mam dziwny problem. Pierwszy raz połączyłem komputer z telefonem. Mam najnowszą wersje Kies. Chwile się oba łączyły. Pojawił sie komunikat że jest nowa wersja  oprogramowania systemu telefonu . Postanowiłem ją zainstalować . Początkowo wszystko poszło ok - pograł się jakiś plik z netu . Niestety podczas automatycznego odpalenia sie jakiejś aplikacji firmware update wywala się komunikat błędu  i kies wisi. System to win7 64b. Mam antywirusa kasperskiego którego wyłączyłem i nic to nie zmienia. Jakieś sugestie. Na szczecie nie wpłynęło to na telefon

*

Offline ronowacki

  • 33
  • Sprzęt: HTC Touch HD, SGS II, SGS III
Odp: Aktualizacja - problem Kies/Win7 64b
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2011, 10:32:18 »
Miałem podobnie - patrz kilka wątków poniżej.
Problem zniknął po zrobieniu fabrycznego resetu (przywrócenie ustawień fabrycznych) i powtórzeniu procedury uaktualniania. Oczywiście antywirusa też wyłączyłem na czas instalacji.
Sądzę, że po pierwszej próbie instalacji pozostają w systemie jakieś śmieci i dlatego nie pozwala na ponowną aktualizację. Dopiero usunięcie tych śmieci czyści system.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 11:00:14 wysłana przez ronowacki »
I don't want to achieve immortality through my work - I want to achieve immortality through not dying

*

Offline 1612mm

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HOX+, Asus Nexus7
Odp: Aktualizacja - problem Kies/Win7 64b
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2011, 11:19:41 »
wg Mnie dlaczego mam robić fabryczny reset, jest coś nie tak na Win7 64 bit bo u Mnie też nie idzie ale już na Xp-ku doskonale się aktualizuje bez FR

Odp: Aktualizacja - problem Kies/Win7 64b
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2011, 08:07:37 »
Problem się częściowo rozwiązał ;)
Jakiś problem z komputerem stacjonarnym. Instalacja przebiegłą bez problemu na laptopie z podobnym systemem - Win7 64b. Nie bardzo rozumiem gdzie błąd w stacjonarnym kompie. Tak myślę ze może wina taka ze podłączyłem komórkę przed instalacją Kies. Ew płyta główna ma opcje oszczedzania energii - i zapomniałęm włączyć na max wydajność. Sam juz nie wiem o co chodzi - ew jakis smieć konfiktuje. Sam juz nie wiem. Ale to nie wina Win7 64 jako takiego.
Odinstalowałem na razie na stacjonarnym  Kies-a i sterowniki samsunga - przejechałem rejest i przy nastepnej aktualizacji sprawdze czy cos to dało ;)

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: Aktualizacja - problem Kies/Win7 64b
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 25, 2011, 22:49:47 »
[...]
tez mam problem......krew mnie zalewa ( win7 x64)
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: Aktualizacja - problem Kies/Win7 64b
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2011, 08:13:51 »
Panowie, ja akurat takiego problemu nie mialem, wczoraj przyszedl do mnie SGS2, zainstalowalem najnowszego kiesa ze strony samsunga, podlaczylem, od razu wykryl wszystko, zainstalowal sterowniki, wykryl nowa wersje oprogramowania, zainstalowal ja... bez problemow. tez mam kasperskego internet security. Win 7 64b home ed Uk version na laptopie :)

aktualizacja trwalaa ok 15minut (razem z instalacja sterownikow)


Próbowaliscie odpalic jako admini kiesa? moze brakuje jeszcze jakichs sterow od kompa? dziwna sprawa wam powiem szczerze :D
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

Odp: Aktualizacja - problem Kies/Win7 64b
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2011, 16:18:15 »
Prawdopodobnie znowu jest problem z wersjami 64bitowymi, bo u mnie (zanim zmieniłem na wersję 32bitową) to po pobraniu składnik programu Kies odpowiedzialny za proces uaktualnienia telefonu wysypywał się i nie mogłem zrobić uaktualnienia. Cóż, 64bitowi użytkownicy nadal są dyskryminowani... :/

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: Aktualizacja - problem Kies/Win7 64b
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2011, 23:37:21 »
[...]
Próbowaliscie odpalic jako admini kiesa? moze brakuje jeszcze jakichs sterow od kompa? dziwna sprawa wam powiem szczerze :D
okazalo sie ze na szczescie do odpalenia Odin'a i SuperOneClick'a kies nie byl mi potrzebny i juz nie bedzie wcale........mial racji bytu ;-)
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-