[SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.

  • 277 Odpowiedzi
  • 124812 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #210 dnia: Kwiecień 16, 2012, 22:20:33 »
Masz rację,jak zwał tak zwał,ekran czy matryca,efekt ten sam.....Co mi po dobrym ekranie jak matryca za 2k do bani.

*

Offline MaŁy_RaDeK

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • Forum Avensis
  • Sprzęt: SGS2 ICS
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #211 dnia: Kwiecień 17, 2012, 19:05:47 »
Matryca - aparat, ekran - wyświetlacz  czyli dwie różne rzeczy - ale i tak do d_upy  :evil:
Dzwoniłem do serwisu odnośnie tej "różowej plamy", ale usłyszałem tylko "proszę dostarczyć telefon do ekspertyzy".
Nie miałem telefonu przez miesiąc po jego zakupie (walka z MM i wymiana wyświetlacza). Jak pomyślę o kolejnym tygodniu, to mnie szlag trafia !

Gdyby kogoś interesowało, to wymieniono mi już:

1203-006801 - IC-DC/DC converter
1205-004195 - IC-Transciever
GH59-10935A - Module-RCV+MOT+MIC+E/JACK FPCB
GH59-10949A - ASSY ETC-SUB FPCB
GH97-12625A - MEA front-OCTA LCD ASSY (-CAM) - zam. GH97-12175A

I to ma być super telefon za 2kpln ?
Śmiechu warte !

P.S. Czy Wam też tak strasznie grzeje się telefon podczas ładowania ?
Jak bateria jest prawie "pusta", to osiąga ponad 50 stopni C !
Ąż boję się, że coś znów może się uszkodzić...

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 17, 2012, 19:27:03 »
[...]
I to ma być super telefon za 2kpln ?
Śmiechu warte !
[...]
ochlon, ochlon, ochlon
zdarza sie i.......tyle
a ze telefon za 2000 zl....to nie ma nic do rzeczy
pomysl sobie ze samochod za 168.000 euro tez potrafi miec wade fabryczna, a wlasciciel moze popylac po serwisach tak jak i ty
i to nie jest smiechu warte ;(
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #213 dnia: Kwiecień 17, 2012, 19:28:40 »
Nic mi sie nie grzeje, ekran nie ma zadnych plam, na ICS bateria dziala tak samo jak na GB.
Telefon z pierwszej partii, kupiony w dniu premiery, bez brandu.

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #214 dnia: Kwiecień 19, 2012, 11:35:17 »
Pierwsze SGS2 były bez wad, dopiero potem Samsung olał kontrolę jakości. Ja na temat swojego mógłbym elaborat napisać, prawie dwa miesiące w serwisach. Obecnie jestem na etapie złożenia oficjalnej skargi bezpośrednio do Samsunga gdyż mam już dość olewania przez serwisy... W małym skrócie:

- na wstępie dodam że za każdym razem reklamowałem też zielonkawą poświatę na wyświetlaczu
- wyłączył się i złapał bootloopa, nic nie pomagało - wgrywali softa przez prawie dwa tygodnie, po powrocie oczywiście nadal bootloop
- kolejne dwa tygodnie wymieniali płytę główną - działa, ekran nie zrobiony
- kolejne oddanie do serwisu, usterki nie stwierdzono, kolejne dwa tygodnie stracone - napisana reklamacja
- oddany po raz kolejny, w Poznaniu usterka stwierdzona, poleciał do Warszawy, tam usterki nie stwierdzono - kontakt z Samsungiem

No i teraz czekam aż do mnie wróci i skarga idzie do Samsunga, wraz ze wszystkimi dokumentami z serwisów. Nie wiem jak to się skończy, jest to ostatnia deska ratunku, najwyżej sprzedam go i dołożę do HTC X One bo Samsunga już mam dość... Można by jeszcze spróbowac z rzecznikiem praw konsumenta, ale nie chce mi się już z tym bawić, ile można....

*

Offline mamutek

  • **
  • 102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE P990i -> HTC TP2 -> SGS II
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #215 dnia: Kwiecień 19, 2012, 20:41:35 »
Pierwsze SGS2 były bez wad, dopiero potem Samsung olał kontrolę jakości. Ja na temat swojego mógłbym elaborat napisać, prawie dwa miesiące w serwisach. Obecnie jestem na etapie złożenia oficjalnej skargi bezpośrednio do Samsunga gdyż mam już dość olewania przez serwisy... W małym skrócie:

- na wstępie dodam że za każdym razem reklamowałem też zielonkawą poświatę na wyświetlaczu
- wyłączył się i złapał bootloopa, nic nie pomagało - wgrywali softa przez prawie dwa tygodnie, po powrocie oczywiście nadal bootloop
- kolejne dwa tygodnie wymieniali płytę główną - działa, ekran nie zrobiony
- kolejne oddanie do serwisu, usterki nie stwierdzono, kolejne dwa tygodnie stracone - napisana reklamacja
- oddany po raz kolejny, w Poznaniu usterka stwierdzona, poleciał do Warszawy, tam usterki nie stwierdzono - kontakt z Samsungiem

No i teraz czekam aż do mnie wróci i skarga idzie do Samsunga, wraz ze wszystkimi dokumentami z serwisów. Nie wiem jak to się skończy, jest to ostatnia deska ratunku, najwyżej sprzedam go i dołożę do HTC X One bo Samsunga już mam dość... Można by jeszcze spróbowac z rzecznikiem praw konsumenta, ale nie chce mi się już z tym bawić, ile można....

nie goraczkuj sie lepiej. gdzies mi sie nidawno przewinelo, ze poleciala juz partia one x z wadliwymi wyswietlaczami. chodzi o okolice gornej belki. wiec i htc nie jest swiete. amoledy niestety bywaja klopotliwe. ja mam poswiate w lewym gornym rogu, z tym ze niebieskawa. zauwazylem to dopiero ostatnio podczas czytania e-booka. w zasadzie mi to w ogole nie przeszkadza, wiec nie bede dymil. ciekaw jestem jak ta wada u ciebie wyglada ze az tak cie to denerwuje

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #216 dnia: Kwiecień 20, 2012, 10:06:22 »
Jak kupuję telefon to chcę aby działał tak jak powinien, zwłaszcza jak jest to flagowy model, reklamowany jako urządzenie z ekstra wyświetlaczem. A tu od nowości zielonkawa poświata i co chwilę się resetował, po czym złapał bootloopa. Tak więc więc wybacz że nie jestem zadowolony z tego telefonu, jak i obsługi serwisowej.


*

Offline mamutek

  • **
  • 102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE P990i -> HTC TP2 -> SGS II
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #217 dnia: Kwiecień 20, 2012, 15:18:00 »
chodzilo mi o to, ze aktualny flagowiec htc tez od wad nie jest wolny. i to akurat wlasnie m.in. od wad wyswietlacza. jak dziala serwis, szajsunga nie mam pojecia, bo na szczescie jeszcze nic nie musialem serwisowac. a ty na jakis okropnie felerny egzemplarz trafiles.
co do wad wyswietlacza, to ja sie sam uswiadomilem juz na stoisku promocyjnym samsunga, kiedy to pozwolono mi porownac biale tlo na sgs2, sgs i galaxytab chyba. kazdy mial inny odcien bieli. ale jak juz pisalem, mnie to akurat nie przeszkadza w niczym.
tak czy siak powodzonka zycze w szukaniu nastepcy

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #218 dnia: Kwiecień 20, 2012, 19:44:37 »
jak dziala serwis, szajsunga nie mam pojecia, bo na szczescie jeszcze nic nie musialem serwisowac. a ty na jakis okropnie felerny egzemplarz trafiles.
Jak działa? Dużo lepiej niż np. HTC: wystarczy poczytać wątek na forum w dziale Serwisowanie, z którego wynika, że HTC to dopiero gwarantuje przygody... Z moich doświadczeń wynika, że serwis Samsunga nieźle daje radę. SGS2 to mój trzeci Samsung z kolei. Każdy był na gwarancji. W przypadku i600 była to jakaś losowa usterka, w przypadku Omni 2 i SGS2 - dobrze znane wady fabryczne (kurz pod ekranem i zielona poświata). W wszystkich trzech przypadkach rozłąka z telefonem trwała ok tygodnia. Omnia 2 lądowała w serwisie 2 razy (w odstępie roku), i600 i SGS2 naprawili raz a dobrze.
Też uważam, że trafił Ci się jakiś pechowy egzemplarz, co zresztą widać po forach. Dominują zadowoleni użytkownicy ;)
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #219 dnia: Kwiecień 21, 2012, 11:53:08 »
Wiem że mam strasznego pecha, ale co zrobić ;) Telefon może i felerny i jest sporo zadowolonych userów, ale prawda jest też taka że większości nie przeszkadza poświata ekranu. Mnie to strasznie wnerwiało, zwłaszcza po przesiadce z SGS z idealnym ekranem.

Wracając na chwilę do One X, jest co prawda problem z ekranem, ale jest to wina softu i wraz z nowym wszystko działa tak jak powinno :)

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #220 dnia: Kwiecień 25, 2012, 13:37:16 »
Odebrałem dzisiaj S2 z serwisu, w protokole wpisane że nie stwierdzono usterki, profilaktycznie wgrano nowy FV i poprawiono ustawienia. Jednak co widzę po wyjęciu z pudła? Nowy, oklejony wyświetlacz  :ok: Brak poświaty, kolory takie jak powinny być :D Tylko czemu się nie przyznali?

*

Offline komar121

  • 29
  • Sprzęt: HTC sensation XE/Samsung galaxy s2
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #221 dnia: Kwiecień 26, 2012, 20:36:24 »
Mam htc sensation xe i sgs2,htc bije samsunga i to ciężki nokaut

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #222 dnia: Kwiecień 26, 2012, 21:20:06 »
Mam SGS2 i Sanesation XE, Samsung bije HTC i to ciężko. Udowodnij, że nie mam racji.

*

Offline komar121

  • 29
  • Sprzęt: HTC sensation XE/Samsung galaxy s2
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #223 dnia: Kwiecień 27, 2012, 06:39:11 »
Porównaj ICSa w htc i w sgs2 to zobaczysz dlaczego htc bije samsunga

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #224 dnia: Kwiecień 27, 2012, 08:23:29 »
Porównałem, nic nie widzę. Jeśli masz na myśli Sense, to nie jestem jego fanem. TouchWiz Samsunga jest o niebo gorszy, ale ICSa używam takiego, jak wymyślił Google, bez nakładek producentów.

*

Offline komar121

  • 29
  • Sprzęt: HTC sensation XE/Samsung galaxy s2
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #225 dnia: Kwiecień 27, 2012, 10:01:02 »
Zdjęcia w kontaktach po prostu super

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #226 dnia: Kwiecień 27, 2012, 10:53:54 »
aha  :) masz rację "ciężki nokaut"
a reszta? czy chodzi tylko o zdjęcia w kontaktach? (za które notabene nie odpowiada Samsung tylko Google i kuleje to od pierwszego wydania Androida na wszystkich słuchawkach)

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #227 dnia: Kwiecień 27, 2012, 10:54:51 »
Dla mnie jest jeden temat: ekran. I pozamiatane.

*

Offline komar121

  • 29
  • Sprzęt: HTC sensation XE/Samsung galaxy s2
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #228 dnia: Kwiecień 27, 2012, 11:14:30 »
Ekran faktycznie na +,ale już rozdzielczość,muzyka,duże ikony,zasięg wifi i dolna belka bez możliwości zmian to porażka

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #229 dnia: Kwiecień 27, 2012, 11:26:05 »
O sofcie nie dyskutuje, przecież wszystko można wgrać i zmienić. Po tym co mam teraz wgrane nie poznałbyś, że to Samsung ;)
Z zasięgiem WiFi się zgodzę, jest kiepski. Muzycznie też nie uważam, by Samsung przegrywał, a Beats Audio to dla mnie sieka basów nie mająca nic wspólnego z porządną jakością muzyki.
Aparat też jest o niebo lepszy w SGS2.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #230 dnia: Kwiecień 27, 2012, 11:29:53 »
co do zasięgu WiFi to też sie zgodzę, aczkolwiek dramatu nie ma,
natomiast dużym plusem w SGS2 jest praktycznie zerowy drenaż baterii na WiFi
w innych modelach jakie posiadałem (z Androidem) HTC Magic, Milestone, Spica, HTC HD2, HTC Desire HD - WiFi wyraźnie drenowało baterię

*

Offline komar121

  • 29
  • Sprzęt: HTC sensation XE/Samsung galaxy s2
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #231 dnia: Kwiecień 27, 2012, 11:43:36 »
Nie pisze że sgs2 jest zły czy coś ale moim zdaniem htc sensation xe jest aparatem dużo lepszym,może już stary jestem ale denerwują mnie te "za kolorowe"ikony i dolna belka bez możliwości modyfikacji no i wsparcie dla htc też jest chyba lepsze

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #232 dnia: Kwiecień 27, 2012, 11:46:04 »
Co kto lubi. Ja miałem XE kilka dni i na pewno bym go nie zamienił na mojego SGS2.

*

Offline komar121

  • 29
  • Sprzęt: HTC sensation XE/Samsung galaxy s2
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #233 dnia: Kwiecień 27, 2012, 11:50:13 »
A jeśli chodzi o zdjęcia w kontaktach na sensation xe było i jest ok więc nie wiem czy to tylko wina ics

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #234 dnia: Kwiecień 27, 2012, 14:55:29 »
dolna belka bez możliwości modyfikacji
Przecież to w Sense 3.x nie można modyfikować dolnej belki. W TouchWiz jest to banalnie proste, a jedyny problem jest taki, że na urządzeniach mniejszych niż Note nie można ustawić pięciu ikon tylko cztery.

no i wsparcie dla htc też jest chyba lepsze
Mówimy o porównaniu XE z SGS2? To XE nie ma szans. Na xda jest tyle wątków poświęconych modyfikacjom SGS2, że ciężko za tym wszystkim nadążyć. To przecież jeden z najaktywniejszych działów poświęconych konkretnym urządzeniom.
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline komar121

  • 29
  • Sprzęt: HTC sensation XE/Samsung galaxy s2
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #235 dnia: Kwiecień 27, 2012, 15:21:54 »
Dolną belke w HTC sensation XE ICS 4.0.3 można modyfikować,na xda większe wsparcie ma HTC,zanim coś palniesz to najpierw sprawdź
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2012, 15:35:42 wysłana przez komar121 »

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #236 dnia: Kwiecień 27, 2012, 15:59:38 »
na xda większe wsparcie ma HTC,zanim coś palniesz to najpierw sprawdź

No nie wiem...



Zresztą bezsensu ta dyskusja...

*

Offline komar121

  • 29
  • Sprzęt: HTC sensation XE/Samsung galaxy s2

*

Offline mamutek

  • **
  • 102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE P990i -> HTC TP2 -> SGS II
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #238 dnia: Kwiecień 28, 2012, 16:55:32 »
@komar121:
zerknalem sobie ta jalowa dyskusje i to do ciebie mam najgoretsza prosbe. jesli chcesz cos napisac o sgs2 to skup sie na hardware bo software jest do wymiany "od reki" zarowno na szajsungu jak i htc. jak sam sobie udowodniles powyzszym postem, nawet twoje kochane sense da sie przeportowac. niektorym go brakuje, innym nie. po tp2 wole zdecydowanie tw szajsunga i tylko widget zegarka mam podobny do tego z sense. a p!@#$nie o tym, ze ikonki masz fajniejsze (subiektywnie) i mozesz sobie inaczej cos kliknac... prosze cie, to nie jest porownanie dwoch modeli telefonow...

*

Offline komar121

  • 29
  • Sprzęt: HTC sensation XE/Samsung galaxy s2
Odp: [SGS2] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #239 dnia: Kwiecień 28, 2012, 20:18:55 »
Fanboy?