zużycie RAMu

  • 4 Odpowiedzi
  • 2156 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline darulez

  • *
  • 54
  • i780PDXHL2 WM 6.1
zużycie RAMu
« dnia: Wrzesień 25, 2010, 00:01:07 »
witam,

jestem po swiezej przesiadce z WM 6.1 wiec dopiero ucze sie androida i Galaxa..

Pytanie do Was o zuzycie ramu w waszych SGSach. U mnie zaraz po starcie w defaultowym Task menagerze ( zakładak aPodsumowanie ) wyskakuje zuzycie ok 170 MB / na 326 MB

po paru odpaleniach różnych aplikacji z marketu i ich prawidlowym zamkniecu, zuzycie menager juz wskazuje mi na ok 250 MB / 326 MB, mimo ze nic nie pracuje w tle.
 Uzywam Watch Doga jako task menagera, i zabijam wszytko, co nie zwiazane z procesami systemowymi ale i tak ciezko mi wyczyscic zluzycie ponizej 200 MB

Czy to jest normalne? czy te defaultowe wskazania  są jakies przekłamane ?

rom I9000XXJM1 ( brandowany ery )

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: zużycie RAMu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2010, 00:12:23 »
Android ma inna architekture systemu, tu nie ma potrzeby "zabijania aplikacji". Wyrzuc w diably taskillery, bedziesz szczesliwszy.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline darulez

  • *
  • 54
  • i780PDXHL2 WM 6.1
Odp: zużycie RAMu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2010, 13:43:39 »
to moze mi ktos napisac ile u niego jest zajetego ramu tuz po starcie urzadzenia? ..w ramach czystych statystyk

*

Offline mike100

  • ****
  • 596
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9780, BB Playbook
Odp: zużycie RAMu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2010, 13:45:36 »
Android ma inna architekture systemu, tu nie ma potrzeby "zabijania aplikacji". Wyrzuc w diably taskillery, bedziesz szczesliwszy.
a ja mam cały czas nawyk zabijania procesów i robię to kilka razy dziennie... muszę poczytać więcej a androidzie :D
High Tech Crap
BB 9780, Clarion Map790
Dell Vostro 3300, BB Playbook w drodze :)

*

Offline xarr

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: zużycie RAMu
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2010, 19:24:41 »
Jeszcze możesz włączyć kontakty (oryginalne z softu) wcisnąć Home (nie cofnij) wejść do menadżera i zamknąć kontakty. Nastąpi przeładowanie TW i trochę pamięci przybędzie. Możesz też zabić "Sieć" to też przeładuje TW i następne parę MB odpuści.
Polecam też zainstalowanie nowej wersji Menadżera w wersji 1.5.1. Ma dodatkową zakładkę gdzie sam może wyłączać procesy nie tylko otwarte aplikacje (okna).
Samsung Galaxy S 8GB
PDA: XXJPX + CF Root 1.3 + ClockworkMod Recovery + TouchWizGTG Launcher + Deodex by Ja :D
PHONE: XXJPX
CSC: XAJPX