Problem z rootem i9000 z ERY

  • 30 Odpowiedzi
  • 5388 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z rootem i9000 z ERY
« dnia: Sierpień 27, 2010, 21:08:44 »
Nabyłem parę dni temu i9000 w salonie ERY i mam problem z rootem. Próbowałem przez kombinację klawiszy wcześniej kopiując plik update.zip do wewnętrznej pamięci, którą i9000 wyświetla jako SD. Sprzęt pięknie wchodzi w tryb Recovery jednak gdy wybiorę apply sdcard:update zip to na koniec operacji, na czerwono pojawia się komunikat: E:Cant open/sdcard/update.zip (No such file or directory) Instalation aborted. Zmieniłem nawet nazwę katalogu SD na SDCARD jednak nie pomogło. Kombinowałem też z programem GalaxyS_I9000_One-Click_Root jednak pomimo zainstalowania netframework 4 i sterowników samsunga na win7 program się nie uruchamia (wywala błąd). Nie mam więcej pomysłów. Każda pomoc mile widziana  :) O androidzie mam mgliste pojęcie ponieważ wcześniej używałem HTC na windzie.

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2010, 22:31:54 »
ee, jak to zmieniłeś nazwę, jak od początku nazywa się ona SDCARD :D

Wgraj update.zip do GŁÓWNEGO katalogu, tego co otworzy się w "mój komputer" i sprawdź jeszcze raz.

Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2010, 23:34:29 »
No to już głupi całkiem jestem. Czy nazwa SDCARD dotyczy włożonej karty microsd, czy wewnętrznej pamięci i9000. Dodatkowej karty nie mam, a jedyna nazwa jaka istnieje w urządzeniu to SD. Od początku nie miałem katalogu o nazwie SDCARD. A komp nie widzi mi wewnętrznej pamięci w ogóle. Jak podłączam i9000 jako pamięć masową to kicha, komp w ogóle jej nie widzi. Nie wiem z czego to wynika, może jest to partycja linuksowa.

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2010, 10:42:37 »
Co ty porobiłeś  :E

Jak podłączysz do kompa galaxy (ofcoz masz w ustawieniach>o telefonie>tryb usb jako masowa) i przejdziesz do nowo wykrytego dysku to po wejściu do niego jesteś już w /SDCARD !
Tam ładujesz te pliki od roota, odrazu.

Na wew, 7gb pamięci (nazwana tu sdcard) odrazu też jest folder sd, nie wiadomo czemu :)


Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2010, 11:36:31 »
Dokładnie tak wszystko robiłem. Podłączam i9000 jako pamięć masową. Komp pięknie wszystko instaluje wydaje fajny dźwięk o podłączeniu nowegon urządzenia i kicha w mój komputer nie mam żadnego dodatkowego dysku. Pre razy pojawił się dysk wymienny F ale zerowy (nie można do niego wejść) a wcześniej plik update.zip skopiowałem z laptopa na i9000 przez bluetooth. Nie mam już żadnego pomysłu na tego roota :mysli:

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2010, 11:43:16 »
To użyj programu *na telefonie) moje pliki i przenieś .zip'a do głównego katalogu. Update.zip po przeniesieniu przez BT jest w folderze Bluetooth.

Oczywiście po podłączeniu do kompa, zsuwasz pasek na dół, i potem wybierasz i WŁĄCZASZ pamięć masową? :0

Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2010, 11:59:22 »
No teraz to żeś mnie rozwalił. W życiu bym nie pomyślał o górnym pasku (i9000 mam trzy dni i zero pojęcia o androidzie). Teraz faktycznie działa  :ok: Mam w kompie dysk wymienny G: Rozumie że update.zip mam bezpośrednio skopiować na ten dysk, a nie w żaden podkatalog.

Połączone: Sierpień 28, 2010, 12:08:23
No i poszło pięknie. Kombinacja klawiszy + plik update.zip w odpowiednim miejscu i chyba sukces  :ok: Jak sprawdzić czy rootowanie udało się?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2010, 12:08:23 wysłana przez burbon »

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2010, 12:15:43 »
Hm, w menu będziesz miał aplikacjęsuperuser z takim ninja. Albo ściągnij np. drocap2 i go włącz. Daj start i po chwili coś tam wyskoczy o prawa dostępu. Daj allow i zrób screenshota. JAk się uda to jest root

Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2010, 14:48:41 »
No i gicio. Jest ikonka super user. Już mnie korci żeby pokombinować z romami jak w starym HTC ale troszkę się boję. Można go uktaualnić do wersji 2.2? Bardzo to skomplikowane?

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2010, 14:53:14 »
Niee, ot pobierasz paczkę, pity i upgradujesz z narzędziami samsunga.
Ja jednak poczekałbym na oficjalne frożo. Będzie ono pod koniec września, choć juz teraz jest beta3 ale to jeszcze nie to froyo na które czekamy.

Pozdrawuam

Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2010, 15:23:02 »
Dzięki za pomoc. Nie wiem o czym do mnie mówisz w kwestii romów, niewiem nawet co to jest ROM Froyo. Ale wszystko przedemną. Szkoda że nikt nie dopiął na stałe wątku z kompedium wiedzy na temat i9000 i z instrukcją flashowania, rootowania i.t.p. Ale może kiedyś coś takiego się pojawi.
Pozdrawiam wodzu  :ok:

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 28, 2010, 22:18:12 »
Froyo to nie ROM, a właśnie wersja 2.2 Androida ;)
What we do in life echoes in eternity...

Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 29, 2010, 11:14:03 »
Dzięki za wyjaśnienie. Moja przygoda z androidem sie dopiero zaczyna i po przesiadce z windy muszę na nowo wszystko odkrywać pewnie troszkę to potrwa. A czy są modyfikowane wersje androida na i9000 jak było to w przypadku WM. Czy można np. zmienić radio ROM i.t.p.

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 29, 2010, 11:37:00 »
Tak

Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 29, 2010, 11:46:43 »
Może głupie pytanie ale gdzie tego wszystkiego szukać i czy warto się bawić w wersje modyfikowane i radioromy. Może lepiej poczekać na wersje oficjalne. Dużo szukałem w necie ale jakoś nic mi się nie napatoczyło, no może na stronach angielskojęzycznych, ale niestety nie spikam po engliszu  :)

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 29, 2010, 12:56:11 »
Według mnie - nie warto.
Obecnie mam stary rom JF3, który był wydany wieki temu i... nic. Działa szybko, po lagfixie nie ma czarnych ekranów czy innych bolączek. BT, WiFi, GPS działa, benchmarki też jak w nowszych romach :) Więc po co zmieniać?
Tym bardziej że frożo wychodzi już we wrześniu.

Taka moja opinia.

Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 29, 2010, 15:46:04 »
No właśnie denerwują mnie te czarne ekrany. Powiedz gdzie znajdę tego lagfixa bo jak rozumie on usuwa tą dolegliwość. Skoro tak radzisz to też poczekam na froyo.

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 29, 2010, 15:51:47 »
Ano znajdziesz go w markecie jak i na kopalni wiedzy - xda-developers. Ja użyłem tego -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=765820 ale są też inne jakby nie działały, jak np starszy http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=760571.

A jak chcesz zmienić to zmieniaj. Wkońcu twoja decyzja, a to że ja nie mam zamiaru konigurować wszystkiego od nowa, to nie znaczy że ty nie możesz ;)

Pozdrawiam

Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 29, 2010, 17:00:14 »
Pozdrawiam i dzięki za cierpliwość i odpowiedzi na moje pytania. W razie problemów mogę cię jeszcze pmęczyć?  :wink:

Połączone: Sierpień 29, 2010, 17:21:19
No i znów zagwostka. Zainstalowałem tego lagfixa i w dalszej części instalacji nie wiem czy wybrać ext2 czy ext4 czy może jest to bez różnicy?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 17:21:19 wysłana przez burbon »

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 29, 2010, 17:27:50 »
W sumie nie powinno być. Ext4 jest lepszy ale nei działa na Froyo. Jak chcesz użyj 2 sposobu - tam tylko instalujesz 1 aplikację i wszystko sama robi.

*

Offline komoornik

  • **
  • 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Szajsung Galaxy S, Asus Eee 901, Viliv S5 3G
Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 29, 2010, 18:05:40 »
ecyzja, a to że ja nie mam zamiaru konigurować wszystkiego od nowa, to nie znaczy że ty nie możesz ;)

Pozdrawiam

A od czego mamy zaawansowanego backupa Clockword Mod'a ? Można przecież zrobić backup, zmienić ROM i przywrócić tylko data i cache  :wink:

Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 29, 2010, 18:51:47 »
Wszystko zagrało jak siemasz. Już nie ma czarnych ekranów. Mam  jeszce pytanie. Po użyciu kodu *#1234# otrzymuje następujące informacje:
PDA:I9000XWJM2
PHONE:I9000XXJM1
CSC:I9000ERAJM1
Powiedzcie co oznaczają te symbole. Najbardziej chodzi mi o to, który symbol wskazuje wersję romu. Bo z tego co wyczytałem to wersja JM1 jest najbardziej aktualna.
Przepraszam, że ciągle pytam, ale jestem żądny wiedzy na temat softu tego sprzętu  :)

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 29, 2010, 20:33:37 »
ecyzja, a to że ja nie mam zamiaru konigurować wszystkiego od nowa, to nie znaczy że ty nie możesz ;)

Pozdrawiam

A od czego mamy zaawansowanego backupa Clockword Mod'a ? Można przecież zrobić backup, zmienić ROM i przywrócić tylko data i cache  :wink:

Z mojego dotychczasowego korzystania wiem, że nie zawsze efekt jest ten sam  więc wolę od początku





Wersję romu najlepiej sprawdź w ustawienia>o telefonie i tam jest wersja czy coś takiego.

Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 29, 2010, 20:48:05 »
No i pięknie. Zabawa się zakończyła trgedią! Mój i9000 nie uruchamia się. Zatrzymuje się na logo samsunga i koniec. Podkusiło mnie żeby sobie zapodać okrągły wskażnik baterii, podmieniłem w systemie root explorerem plik framework-res.apk i całkowita kapota. JESTEN SILNIE WYSTRASZONY!!!. Do tego nie mogę znaleźć żadnego działającego linka do romu XXJM1 to co udało mi się zassać jest w uszkodzonym archiwum. Da się ten telefon postawić na nogi w domowych warunkach.

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 29, 2010, 22:09:54 »
Noi koniec. Nie da się.


Żartuję :D Da się oczywiście. Pobierz jakiś inny rom i poprostu przeflashuj. Ew użyj w kiesie aktualizacji.

Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 30, 2010, 09:57:16 »
Jednak zasada jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz zadziałała rewelacyjnie  :D. Szybciutko zdobyłem wiedzę na temat flashowania. Posiedziałem do 2 w nocy ale sprzęt śmiga jak ta lala  :D

*

Offline JacekSziN

  • 49
  • Sprzęt: Galaxy S
Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 31, 2010, 18:21:33 »
Dzięki za pomoc. Nie wiem o czym do mnie mówisz w kwestii romów, niewiem nawet co to jest ROM Froyo. Ale wszystko przedemną. Szkoda że nikt nie dopiął na stałe wątku z kompedium wiedzy na temat i9000 i z instrukcją flashowania, rootowania i.t.p. Ale może kiedyś coś takiego się pojawi.
Pozdrawiam wodzu  :ok:

Popieram pomysł z podpięciem tematu dotyczącego rootowania, wgrywania nowych ROMów, itp.
Ja również przeszedłem z WM na Androida i jak na razie jestem zielony. Na WM bawiłem się różnymi ROMami i Radiami, dzięki takiemu wątkowi http://pdaclub.pl/forum/diamond/faq-htc-diamondmda-compact-iv-htc-victor-rom-hardspl-rekonstrukcja-itd/ 
Na necie są informacje na ten temat, ale strasznie porozrzucane i nie wiem czy tak do końca wiarygodne. Zachęcam bardziej kumatych użytkowników do stworzenia takiego wątku  :wink:
Pozdrawiam!

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 31, 2010, 18:23:42 »
ok to stworzę takie coś na wasze życzenie :)

*

Offline JacekSziN

  • 49
  • Sprzęt: Galaxy S
Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 31, 2010, 18:43:43 »
ok to stworzę takie coś na wasze życzenie :)
:)

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Problem z rootem i9000 z ERY
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 31, 2010, 18:49:01 »
Damianoo jak potrzebujesz pomocy to pisz na PW.

Połączone: [time]Sierpień 31, 2010, 18:52:31[/time]
Ogólnie można za pomocą KIES lub tak jak spica Odinem. Jest już podobno do pobrania wersja beta froyo za pomocą KIES.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2010, 18:52:53 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G