OC, warto? Ogólna dyskusja

  • 3 Odpowiedzi
  • 2197 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
OC, warto? Ogólna dyskusja
« dnia: Marzec 11, 2011, 23:54:33 »
Witam,
pytanie do ogółu, czy jest sens w ogóle podkręcać SGS? Czy te dodatkowe 200mhz (ponoć 1200mhz to w miarę stabilna wartość) daje jakieś zauważalne różnice? Jaki to ma wpływ na baterię i stabilność? Zapraszam do dyskusji, ja nigdy nie podkręcałem SGS i raczej nie mam zamiaru, ale jestem ciekaw waszych opinii :)

Pozdrawiam

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: OC, warto? Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2011, 08:44:35 »
Też myślałem o założeniu takiego tematu, dyskuowaliśmu już trochę o tym w innym wątku. A więc żeby podkręcić procesor to najpierw trzeba wgrać kernel, który obsługuje podkręcani (speedmod nie ma możliwości) a potem użyć programu np. SetCPU.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: OC, warto? Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2011, 09:54:00 »
Ale jakie daje to pozytywne skutki i czy są negatywne, oraz czy przy tym można uszkodzić sgs?
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline maslak

  • **
  • 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: OC, warto? Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2011, 11:12:28 »
Mając kernel DamianGTO Ultimate, nie zaleca się używania żadnych dodatkowych aplikacji do OC/UV. Wszystkie te zabiegi wykonuje się z poziomu recovery.

Przy podkręceniu do 1200 nie zauważyłem jako takiego zwiększenia zużycia baterii. Nie ma też ryzyka uszkodzenia sprzętu. Trzeba pamiętać, iż procesor skaluje się automatycznie i maksymalne taktowanie wykorzystywane jest przy bardzo wymagających zadaniach.

Wzrost wydajności jest zauważalny np w takiej grze jak Dungeon Defenders.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2011, 11:14:42 wysłana przez maslak »