Nie da się połączyć przez kabel z PC

  • 7 Odpowiedzi
  • 4000 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Nie da się połączyć przez kabel z PC
« dnia: Marzec 15, 2011, 18:46:00 »
Witam,
mam nie lada problem... Nie mogę w żaden sposób nie mogę podłączyć SGS z PC przez kabelek (oprócz odina). Próbowałem zmieniać rom, wipe, nawet usunąłem wszystko z karty pamięci i wyjąłem zewnętrzną kartę. Nic nie pomaga... Objawy:
- połączenie KIES - łaczy i połaczyć się nie może
- pamięć masowa - pokazuje 3 (!) dyski, żadnego nie może zamontować. Oczywiście klikam na SGS podłącz pamięć masową.

Przeinstalowałem stery i nic, format mi się nie uśmiechał więc podłączyłem pod lapka (czysty, nie wgrywałem tam nigdy KIES-a, na obu kompach Windows 7 HP 64bit) jako pamieć USB, to samo, wykrywa 3 dyski :|

Nie pomogło z powrotem przekonwertowanie systemu na rfs.
Macie jakiś pomysł, bo już sam nie wiem co zrobić poza odesłaniem na gwarancję... Chyba jedyne czego nie sprawdzałem to inny kabel, nie posiadam takiego, ale rom zmieniłem bez problemu przez odina

Co prawda aż tak mi nie zależy na połączeniu, i tak od dłuższego czasu wszystko przegrywam za pomocą dropboxa, no ale przydałoby się sprawne połączenie aby np. wgrać nowe mp3 (teraz radzę sobie wrzucając na dropboxa paczkę zip z kawałkami)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 18:56:29 wysłana przez Pieka »

*

Offline slako35

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS I9000
Odp: Nie da się połączyć przez kabel z PC
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2011, 19:39:57 »
w SGS ustawienia - komunikacja - ustawienia USB - Samsung Kies, i Ustawienia - Aplikacje - Programowanie - Debugowanie _odhaczyć. Możesz też użyć programu USBDeview http://www.nirsoft.net/utils/usbdeview-x64.zip dla systemów 64bit lub dla 32bit http://www.nirsoft.net/utils/usbdeview.zip i usunąć zainstalowane urządzenia USB, ja miałem problem ze swoim SGS, jak podłączyłem pod usb to się podłączał i rozłączał, problem był w tym że mam 2 usb z przodu obudowy i wszystko podłączałem pod te porty. W USBDeview jak zobaczyłem co ja wpinałem w te 2 porty przez rok to masakra. Usunąłem z 50 urządzeń, potem restart i wszystko małysz tzn. hula :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 19:57:52 wysłana przez slako35 »

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Nie da się połączyć przez kabel z PC
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2011, 21:25:07 »
Z debugowaniem próbowałem, co do drugiej propozycji, spróbuje, ale jak pisałem sprawdzałem na drugim "czystym" kompie.

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: Nie da się połączyć przez kabel z PC
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2011, 09:15:41 »
Ja problemów nie mam na XPku i Viście - może przyczyna siedzi w "siódemce"?
What we do in life echoes in eternity...

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Nie da się połączyć przez kabel z PC
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2011, 12:09:23 »
Sprawdzę dzisiaj jeszcze u kumpla na XP, ale wg mnie to nie tutaj jest problem, od października wszystko było ok na W7 HP... Chociaż z drugiej strony ostatnio wyszedł SP1, może on coś namieszał... Chociaż jakby tak było to problem wypłynąłby już na np. xda lub tutaj, a niestety nie znalazłem nikogo z takim problemem...

*

Offline slako35

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS I9000
Odp: Nie da się połączyć przez kabel z PC
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2011, 15:45:04 »
Przyczyn może być kilka, za długie (powyżej chyba 16 znaków) nazwy plików na karcie SD wewnętrznej, nie odpowiednia wersja kiesa, sterowników itp. poszukaj na modaco, tam parę osób miało też takie problemy. Spróbuj jeszcze uruchomić kiesa jako admin.

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Nie da się połączyć przez kabel z PC
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2011, 17:35:22 »
slako, przeczytaj proszę jeszcze raz uważnie mój pierwszy post...

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Nie da się połączyć przez kabel z PC
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2011, 00:08:04 »
W końcu udało mi się to naprawić :D
Wgrałem czysty JS5, potem Criskelo v72 i na koniec kernel Damiano RC 1.2 (criskelo zaleca stockowe jajko, ale chce mieć voodoo sound) i działa :)

Btw, polecam ten rom, śmiga jak marzenie, nawet ośmielę się napisać ze jest szybszy od Darky 9.3 ;)