Kilka słów o trybach Download i Recovery.

  • 2 Odpowiedzi
  • 2800 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kilka słów o trybach Download i Recovery.
« dnia: Październik 16, 2010, 17:17:22 »
Temat skierowany dla początkujących bardziej jako przestroga i nauka, ale oczywiście wypowiedzi specjalistów też będą mile widziane.

Witam, chciałbym napisać kilka słów o wyżej wymienionych trybach działania telefonu Samsung Galaxy S, oraz o moich "przygodach" z nimi właśnie.

Wszyscy wiemy do czego owe tryby służą, wiemy także jak owe tryby odpalić (kombinacja klawiszy na obudowie lub metody programowe). Co jednak w wypadku gdy są problemy z owymi trybami?

Opowiem więc moją przygodę z trybem Download i Recovery. Scenariusz standardowy, chęć wgrania nowego oprogramowania. Pierwszy zgrzyt nie działa odpalanie trybu Download przez kombinację klawiszy na obudowie. Więc jedziemy programowo - przez SDK Androida z poziomu PC. Kolejny zgrzyt po odpaleniu odina i wykryciu telefonu coś idzie nie tak i operacją się zawiesza. Teraz najgłupsza rzecz jaką można zrobić, a więc odpięcie telefonu od kompa. I właśnie... W normalnych warunkach problemu by nie było, resetujemy telefon wchodzimy do trybu Download i zaczynamy wszystko do nowa. U mnie to nie działa więc chcąc nie chcąc telefon ląduje w serwisie.

A teraz przejdę do meritum sprawy. To, że tryb Download się przez kombinację klawiszy nie uruchamia nie jest jakąś magiczną blokadą producenta czy operatora GSM (jak sugerowali niektórzy na tym forum) jest to zwyczajna wada fabryczna sprzętu (działa przecież tryb Download uruchomiony programowo), do weryfikacji na forum XDA (opisy kilku podobnych przypadków, wraz z weryfikacją kilku sztuk telefonów w sklepie przed ich kupieniem).

Finał sprawy. Telefon po 3 tyg wrócił z serwisu z wymienioną płytą główną, oczywiście usterka naprawiona w ramach gwarancji. Wszystkie sposoby wprowadzenia telefonu w tryb Download lub Recovery obecnie działają prawidłowo.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2010, 17:30:22 wysłana przez pilgrim5 »

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Kilka słów o trybach Download i Recovery.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2010, 18:38:00 »
Rozumiem, ze reklamowales telefon wlasnie na brak w/w? To wazne, poniewaz pierwszy raz spotykam sie z klasyfikacja braku mozliwosci uzycia tych przyciskow do wywolania trybow recovery/download, jako wada fabryczna urzadzenia. Jesli tak jest w istocie, to juz calkiem pokazna rzesza uzytkownikow pozbawionych tej mozliwosci zobaczy swiatelko w tunelu :)
Jestem jaki jestem :)

Odp: Kilka słów o trybach Download i Recovery.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2010, 19:34:49 »
Reklamacja poszła na brak możliwości uruchomienia telefonu. Konkretnie nie uruchamiał się system operacyjny telefonu (po włączeniu na ekranie taka ikona bodajże komputera ze znakiem wykrzyknika). Osoba, która przyjmowała telefon do serwisu nie zgłaszała żadnych zastrzeżeń. Po odebraniu telefonu z serwisu jak oficjalny powód oddania telefonu do naprawy w dokumentach był wpisany problem z zasilaniem.
Przyznaję, że określenie "wada fabryczna" może być trochę wygórowane. Założyłem tak po lekturze jednego postu na XDA, gdzie użytkownik opisuje zakup SGS w normalnym sklepie typu "MediaMarkt" (więc żaden brand czy inna modyfikacja poza samsungową nie wchodzi w rachubę) i wymianę tego telefonu na inny po stwierdzeniu że w/w tryby w standardowy sposób nie działają.
Oczywiści serwis nie przyzna oficjalnie że jest taka usterka, nie wiem czy przyjęliby ten tel do naprawy gdybym powiedział, że nie mogę wgrać softu bo mi tryb Download nie wstaje :)

W każdym razie jest to jakieś obejście na teoretycznie uwalony telefon. Mnie się udało.