Galaxy S - pierwsze wrażenia

  • 19 Odpowiedzi
  • 6113 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline KartofeLone

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560, Galaxy S, Galaxy S III
Galaxy S - pierwsze wrażenia
« dnia: Październik 15, 2010, 10:21:23 »
Przesiadka z: Samsung SGH-I900 Omnia (Custom ROM WM 6.5).
Termin: 14.10.2010r. ok. godziny 18:00

Pierwsze uruchomienie: WOW !!! :D

Ekran rewelacyjny, wszystko wyraźne i przejrzyste, szybkość działania niczym błyskawica w porównaniu do Omni. Wygoda i prostota obsługi, w kilka sekund miałem już skonfigurowane połączenie WiFi i od razu dostęp do gmaila.

Wady: JAKIE WADY ?!?!?!

A tak serio to przed wzięciem go do ręki martwiło mnie że nie ma diody aparatu i spustu aparatu, ale reszta to rekompensuje z nadwyżką.

Niestety bezpodstawnie i po chamsku włącza się pakietowa transmisja danych, jest to największa wada jaką narazie wychaczyłem, ale zainstalowanie APNdroid rozwiązuje problem.

Klawiatura Swype: rewelacja (szkoda że wpisuje polskie znaki [jakby to była wada] do smsów no ale cóż).

Dla tych co się zastanawiają: JA SWOJEGO NIE ODDAM, za żadne inne windows phony ani ajfony.

(wiem że to na razie krótki okres użytkowania, więc po jakimś czasie, jeśli nie zapomnę, napiszę coś jeszcze)

*

Offline marsden

  • *
  • 95
  • Sprzęt: [SPV M3000, Samsung i900 Omnia] Samsung Galaxy S
Odp: Galaxy S - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2010, 11:21:47 »
Ja jestem w trakcie "polowania" na SGS, więc oczywiście interesuje mnie każda opinia nowego właściciela. Zwłaszcza, że też przesiadam się z Omni.
Moje największe rozczarowanie Omnią to brak klawiatury i fatalny ekran dotykowy, który praktycznie uniemożliwiał wprowadzanie jakiegokolwiek tekstu palcami.
Dużo bardzo dobrych rzeczy slyszałem o dotykowym ekranie SGS i o Swype.

Teraz pytanie:
Załóżmy, że masz do napisania średnio długi tekst - czy myślisz, że SGS ze Swypem jest w stanie skutecznie konkurować ze sprzętową klawiatura? (np. klawiaturą taką jak w Motoroli Milestone 2 nad którą jeszcze ciągle myślę).

pozdro
marsden

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Galaxy S - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2010, 11:25:51 »
Zacytuje Ci wypowiedz jednego z kolegow uzytkownikow (mysle, ze nie bedzie mial mi tego za zle) jako, ze sam nie uzywam SWYPE:
Cytuj
...w 3 dni przyzwyczailem się do swype i to uwazam za doskonałość...
Mysle, ze daje do myslenia :)
Jestem jaki jestem :)

*

Offline drm

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox n560, Samsung Galaxy S
Odp: Galaxy S - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2010, 11:39:48 »
Podstawowa zaleta dla mnie- "ustawienia mobilnego punktu" Dla niezorientowanych jest to udostępnianie internetu za pośrednictwem Wifi.

*

Offline marsden

  • *
  • 95
  • Sprzęt: [SPV M3000, Samsung i900 Omnia] Samsung Galaxy S
Odp: Galaxy S - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2010, 11:41:48 »
A dlaczego ty nie używasz Swype'a?
Czy normalny tryb klawiatury ekranowej sam w sobie jest już na tyle ok?

Sorry, że tak przynudzam o tej klawiaturze, ale nawet dłuższe bawienie sie tel. w salonie to nie to samo co korzystanie na codzień.

marsden

*

Offline KartofeLone

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560, Galaxy S, Galaxy S III
Odp: Galaxy S - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2010, 11:45:16 »
Ekran jest rewelacyjny pod każdym względem.
Pod względem pisania bije Omnie na głowę. Wprowadzanie tekstu na zwykłej wstukiwanej klawiaturze to poezja w porównaniu do Omni. Też się martwiłem że nie ma klawiatury fizycznej, ale obawy się skończyły gdy odpaliłem SGS'a. Pisze się szybko bez błędów i sprawnie - REWELKA !!!

No dobra, a teraz trochę o Swype: trzeba trochę pogrzebać żeby włączyć Swype na SGS, ale WARTO. Myślę, że Swype bije na głowę klawiaturę fizyczną i po kilku chwilach pisze się szybciej niż na fizycznej. Radzę na początek przejść samouczek, choć bez niego i tak można się nauczyć szybko pisać, ale oprócz pisania uczy on kilku fajnych myków jak dodawanie nowych słów do słownika, KASOWANIE słów ze słownika, pisanie dużych liter itp.

Sam miałem wątpliwości co do zakupu, ale w plusie nic lepszego, ani nawet godnego uwagi nie było (tylko SGS i HTC HD2) a że Windows Mobile mam dość na co najmniej 2 lata to zamówiłem SGS'a.

Tak jak pisałem wcześniej nie zamienił bym go na żaden inny :)

Postaram sie jeszcze dzisiaj podesłać zdjęcia SGS'a obok Omni.

I will never, ever, ever give it back. ( z reklamy telewizji TP)


Edit:
Ja do Swype przyzwyczaiłem się w 15 minut :)

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Galaxy S - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2010, 11:46:46 »
Do swype trzeba się przyzwyczaić/przełamać po prostu a potem to już ciężko zrezygnować :) SGS to dobry sprzęt ale jak nie wyjdzie oficjalne Froyo to się zastanowię czy nie sprzedać. U mnie po zastosowaniu lag fixa działa szybko ale niestety black screeny się pojawiają.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Galaxy S - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2010, 11:47:58 »
A dlaczego ty nie używasz Swype'a?
Czy normalny tryb klawiatury ekranowej sam w sobie jest już na tyle ok?...
Bo ja inny jestem :grin:  Przyzwyczailem sie do standardowej do tego stopnia, ze jak mnie dzieciak widzi piszacego, to mowi "Ale ty szybko piszesz." :proud:
A swoja droga, standard juz jest na tyle dobry, ze niektorym, jak widzisz wystarcza.

PS @tomaszkap - Dla Skandynawii juz jest w KIES-ie dostepna oficjalna wersja, wiec to tylko kwestia czasu.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline mike100

  • ****
  • 596
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9780, BB Playbook
Odp: Galaxy S - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2010, 11:48:49 »
Do swype trzeba się przyzwyczaić/przełamać po prostu a potem to już ciężko zrezygnować :) SGS to dobry sprzęt ale jak nie wyjdzie oficjalne Froyo to się zastanowię czy nie sprzedać. U mnie po zastosowaniu lag fixa działa szybko ale niestety black screeny się pojawiają.

to może nie być Froyo?  :evil:
dziś zainstalowałem lagfixa i śmiga nieporównywalnie lepiej..
High Tech Crap
BB 9780, Clarion Map790
Dell Vostro 3300, BB Playbook w drodze :)

*

Offline KartofeLone

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560, Galaxy S, Galaxy S III
Odp: Galaxy S - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 15, 2010, 11:52:48 »
Froyo juz jest :)

http://androinica.com/2010/10/15/android-2-2-froyo-for-samsung-galaxy-s-has-finally-arrived/

"The update is thus far only confirmed to be available in Sweden, Denmark and Norway (Scandinavia)."

Ja jak na razie jestem więcej niż zadowolony z Androida 2.1 :) żadnych czarnych ekranów nie widuje, a GPS'a jeszcze nie odpalałem.

Edit: Przypomniałem sobie że odpalałem, i złapał fixa w domu ok. 1,5 metra od okna :D
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2010, 11:55:01 wysłana przez KartofeLone »

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Galaxy S - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 15, 2010, 11:54:26 »
Kilka postow wyzej o tym pisalem. Niestet bez mieszania w rejestrze dla nas jest niedostepna. Trzeba czekac.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline KartofeLone

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560, Galaxy S, Galaxy S III
Odp: Galaxy S - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 15, 2010, 12:08:36 »
Oto i zdjęcia:

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Galaxy S - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 15, 2010, 12:33:38 »
Lagi i black screeny pojawiły się u mnie dopiero po ok.1,5 miesiąca użytkowania. Programów trochę zainstalowałem ale bez przesady i zobiłem roota dzieki czemu robię sobie kopie całego systemu. Jako maszynka do dzwonienia i multimediów jest świetna. Niestety jako organizer i do zadań biznesowych to już gorzej, ale to uroki Androida a nie SGS.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Galaxy S - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 15, 2010, 12:58:49 »
Swype jest ekstra w trybie pionowym, w poziomym za dużo latania paluchem, a poziomo rewelacyjnie pisze się na zwykłej klawiaturze. Przydałby się jakiś myk żeby można by wybrać klawiaturkę oddzielnie do portrait i landscape. Co do polskich znaków w sms, gdzieś widziałem nazwę programu która przy wysyłaniu zamienia polskie znaki na bezogonkowe, ale niestety nie pamiętam nazwy, musisz poszukać.

*

Offline marsden

  • *
  • 95
  • Sprzęt: [SPV M3000, Samsung i900 Omnia] Samsung Galaxy S
Odp: Galaxy S - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 15, 2010, 13:03:23 »
Kurcze, a ja myślałem, że biznesowo-organizacyjnie wrzucę sobie wszystko w google i android mi się ładnie i wszędzie zsynchronizuje online i wreszcie będzie po kłopocie. Nie będę walczył z ActiveSyncami i Outlookami na różnych podejrzanych PCtach (niekoniecznie moich).
Coś nie tak z androidem i jego zadaniami ToDo/kalendarzem/przypominaniem/i co tam jeszcze potrzeba?
marsden

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Galaxy S - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 15, 2010, 13:05:50 »
Synchro jest spoko, tylko kwestia przypomnień dźwiękowych (a raczej ich marna jakość w standardzie) czy możliwość odłożenia tak jak w WM. Chyba, że jeszcze nie znalazłem dobrej aplikacji ?
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Galaxy S - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 15, 2010, 13:20:09 »
Synchro jest spoko, tylko kwestia przypomnień dźwiękowych (a raczej ich marna jakość w standardzie) czy możliwość odłożenia tak jak w WM. Chyba, że jeszcze nie znalazłem dobrej aplikacji ?
Z tego, co pamietam z Desire na 2.2 w/w jest juz poprawione - mozna wybierac wlasne dzwieki oraz ich glosnosc. To samo odnosi sie do pisania SMS-ow z ogonkami, a wysylania bez. Tak jest na betach 2.2 dla SGS-a. Zatem czekamy na 2.2   B)
Jestem jaki jestem :)

*

Offline KartofeLone

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560, Galaxy S, Galaxy S III
Odp: Galaxy S - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 15, 2010, 13:23:46 »
Właśnie sprawdziłem: opcja drzemki jest, jak się rozciągnie górną belkę i kliknie na powiadomienie, to na dole po lewej można dać drzemka, po 5 minutach znów daje o sobie znać.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Galaxy S - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 15, 2010, 13:31:51 »
Drzemka 5 minutowa to jest dobra dla budzika a nie dla przypomnienia/zadania. Ja potrzebuję żeby było do wyboru na dni, godziny.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline KartofeLone

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560, Galaxy S, Galaxy S III
Odp: Galaxy S - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 15, 2010, 13:36:12 »
Kalendarze do wyboru do koloru: /artykuly/aplikacje/740-android-w-zastosowaniach-biznesowych-przegld-kalendarzy.html]http://[*****]/artykuly/aplikacje/740-android-w-zastosowaniach-biznesowych-przegld-kalendarzy.html


Mój SGS już latał  :shock:  :S  :-|  - mama grała w Asphalt5
Na szczęście nie widać żeby mu się cokolwiek stało  :E
Ale jeszcze mam podniesione ciśnienie... :-|
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2010, 18:17:29 wysłana przez KartofeLone »