Wybieranie głosowe itp.

  • 8 Odpowiedzi
  • 8275 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 110011

  • 13
  • Sprzęt: GT-N7000
Wybieranie głosowe itp.
« dnia: Grudzień 09, 2011, 14:22:47 »
Cześć,

kupiłem sobie nową zabawkę, pierwszą z Androidem i testuję  :mysli:
Czy jest jakiś patent, aby korzystać z funkcji głosowych systemu z wyłączonym WiFi?
To dziwne, ale zauważyłem, że wyszukiwanie głosowe, wybieranie głosowe itp. przestają działać z chwilą wyłączenia WiFi. Dostaję komunikat brak połączenia.
Ogólnie fajna sprawa, mój poprzednik to był HTC Diamond, młodsi pewnie nie pamiętają tego
cuda  :grin:

*

Offline fabrykanet

  • ***
  • 286
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: Wybieranie głosowe itp.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2011, 18:53:29 »
Cześć,

kupiłem sobie nową zabawkę, pierwszą z Androidem i testuję  :mysli:
Czy jest jakiś patent, aby korzystać z funkcji głosowych systemu z wyłączonym WiFi?
To dziwne, ale zauważyłem, że wyszukiwanie głosowe, wybieranie głosowe itp. przestają działać z chwilą wyłączenia WiFi. Dostaję komunikat brak połączenia.
Ogólnie fajna sprawa, mój poprzednik to był HTC Diamond, młodsi pewnie nie pamiętają tego
cuda  :grin:

Jeśli mówimy np. o wyszukiwaniu głosowym (google), czy też dyktowaniu sms to działa ono na zasadzie połączenia internetowego, więc jeśli wyłączysz wifi - musisz mieć połączenie z internetem po gsm.
HTC Diamod... pamiętamy. Najgorszy model od HTC :)
HTC ONE X <- NOTE LG3D SGS+ MOZART ARC DHD N900 N8 i4G DESIRE Z SGS MM 3GS HD2 OMNIA2 XPERIA1 G1 i780 E71 OMNIA1 E90 DIAMOND N95_8GB N95 ARTEMIS i2G P910i P900i WIZARD MDA_COMPACT ASUS_TYPHON e650 Motorola_a920 XDAII Nokia_6600 i inne...

*

Offline 110011

  • 13
  • Sprzęt: GT-N7000
Odp: Wybieranie głosowe itp.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2011, 10:17:52 »
Czy chcesz przez to powiedzieć, że do dyktowania sms'a w celu przetworzenia jego formy werbalnej na znakową, system Android musi uzyskać połączenie z serwerem aplikacyjnym
Google, który wykona część tej pracy???
Przy takich zasobach sprzętowych jakie ma Note, to chyba bez sensu...
Chyba muszę przebrnąć przez jakąś dokumentację Androida, bo mnie to zastanawia  :O




 

*

Offline fabrykanet

  • ***
  • 286
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: Wybieranie głosowe itp.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2011, 23:17:43 »
Czy chcesz przez to powiedzieć, że do dyktowania sms'a w celu przetworzenia jego formy werbalnej na znakową, system Android musi uzyskać połączenie z serwerem aplikacyjnym
Google, który wykona część tej pracy???
Przy takich zasobach sprzętowych jakie ma Note, to chyba bez sensu...
Chyba muszę przebrnąć przez jakąś dokumentację Androida, bo mnie to zastanawia  :O

To filozofia pracy nowych systemów. To już nie stary Windows Mobile. Teraz mobilność to w dużym stopniu bezpośredni dostęp do zasobów internetowych. Przykład translatora google. Mamy możliwość tłumaczenia z wielu języków na wiele języków w tym możliwość odsłuchu wymowy. Takich pokładów danych nie da się trzymać na urządzeniu. To musi być na serwerwach. Na tej samej zasadzie działa wiele procesów systemu Android, w tym analiza tekstu mówionego i jego konwersja na tekst pisany. Plus jest taki że nie zależnie czy masz Note czy byle LG, android sobie z tym poradzi.
HTC ONE X <- NOTE LG3D SGS+ MOZART ARC DHD N900 N8 i4G DESIRE Z SGS MM 3GS HD2 OMNIA2 XPERIA1 G1 i780 E71 OMNIA1 E90 DIAMOND N95_8GB N95 ARTEMIS i2G P910i P900i WIZARD MDA_COMPACT ASUS_TYPHON e650 Motorola_a920 XDAII Nokia_6600 i inne...

Odp: Wybieranie głosowe itp.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2012, 23:37:52 »
Mam problem z samsungowym "Voic Talk" Posiadam zakupiony Cyberon Voice Cammander i bardzo dobrze mi pracował w HTC Desire HD przy pomocy słuchawki bluetooth przy wybieraniu głosowym bądź zapowiedzi kto dzwoni. Tu w Note za cholerę nie chce działać a wywoływany jest Voice Talk, który jest w wersji angielskiej. Pisałem do Samsung Polska i po miesiącu mi odpisali że mam się cieszyć bo dostałem Voice Talk gratis a nie jakiś szajsowy Cyberon i wsio! Może i bym się cieszył, gdybym umiał go obsługiwać (w instrukcji jest o nim lapidarnie) no i nie był po angolsku. Kto mi pomoże? Jak ten Voice Talk odinstalować? albo jak używać?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Wybieranie głosowe itp.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2012, 12:17:46 »
Wgrać jakiś custom ROM pozbawiony tej cudownej aplikacji od Samsunga. Innej opcji nie ma.

*

Offline badboy1979

  • ****
  • 886
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S3
Odp: Wybieranie głosowe itp.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2012, 14:54:40 »
Wgrać jakiś custom ROM pozbawiony tej cudownej aplikacji od Samsunga. Innej opcji nie ma.
Jest jest. Trzeba mieć Roota, i z marketu pobiera się Root Explorer. Wchodzimy w SYSTEM>APPS znajdujemy co chcemy wywalić i gotowe  :ok:

Odp: Wybieranie głosowe itp.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2012, 00:28:08 »
"Jest jest. Trzeba mieć Roota, i z marketu pobiera się Root Explorer. Wchodzimy w SYSTEM>APPS znajdujemy co chcemy wywalić i gotowe"
SUPER !  KOLEGO - czekam na to od dawna!
1.Skąd mam wziąść ROOTA? i jak się za to zabrać?
2.Pobrałem  Root Explorer ale w SYSTEM mam APP nie APPS
3. Które pliki byłyby do kasowania aby usunąc ten Voice Talk bo mam: Talk2.spk, Talk2.odex, talkback.apk a nie usunąć innego programu?
Czy mogę poprosić o instrukcje "krok po kroku"?
Mam system w wersji 2.3.6 GINGERBREAD.XXLA4

*

Offline badboy1979

  • ****
  • 886
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S3
Odp: Wybieranie głosowe itp.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2012, 09:17:19 »
"Jest jest. Trzeba mieć Roota, i z marketu pobiera się Root Explorer. Wchodzimy w SYSTEM>APPS znajdujemy co chcemy wywalić i gotowe"
SUPER !  KOLEGO - czekam na to od dawna!
1.Skąd mam wziąść ROOTA? i jak się za to zabrać?
2.Pobrałem  Root Explorer ale w SYSTEM mam APP nie APPS
3. Które pliki byłyby do kasowania aby usunąc ten Voice Talk bo mam: Talk2.spk, Talk2.odex, talkback.apk a nie usunąć innego programu?
Czy mogę poprosić o instrukcje "krok po kroku"?
Mam system w wersji 2.3.6 GINGERBREAD.XXLA4
To jast właśnie w APP ( pomyliłem się  :) ) Bedziesz miał taką samą ikone jak w programach , więc ciężko się pomylić. Dodam że też mam cyberona i działa wyśmienicie z Nokia J .
No więc tak  :wink:
1: Pobierasz ten plik CF-Root-SGN_XX_OXA_LA4-v5.0-CWM5.zip (rozpakować zip-a ) z tej strony  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1331784
2:Instalujesz go Odinem jako PDA ( masz roota )
3:Instalujesz Root explorer z marketu, i z niego wchodzisz w system>app
4:Odnajdujesz tą samą ikone co masz w programach ( jest prawie na samym dole )
5:Na górnej belce w Explorer musisz zmienic z Mount R/W na Mount R/O
6:Naciskasz na tą ikonę i trzymasz 2s , po czym wybierasz Delete > potwierdzasz
7:Soft reset i cieszysz się z braku wybierania głosowego samsunga  :D
Mam nadzieję że pomogłem  :ok:
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2012, 22:31:03 wysłana przez badboy1979 »