Downgrade ROMu

  • 11 Odpowiedzi
  • 4675 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mabus

  • **
  • 115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS p750 > HTC HD2 > Samsung Galaxy Note
Downgrade ROMu
« dnia: Maj 08, 2012, 20:04:21 »
Jestem szczęśliwym posiadaczem ROMu LC1 a chciałem zrootować swój telefon. Okazuje się, że jedyną chyba możliwą opcją jest downgrade ROMu do wcześniejszego (jeśli się mylę to proszę o podpowiedź, gdzie szukać).
Chciałem zapytać jak wtedy wygląda sytuacja z zainstalowanymi aplikacjami, ustawieniami itp. Czy to jest tak jak w WM, że aktualizacja ROMu usuwa wszystko do "gołego" Androida, czy może zainstalowane programy pozostają, tak jak np. przy aktualizacji systemu? I czy po takim zrootowaniu już nie mogę instalować żadnych aktualizacji tylko pozostać już na starym ROMie?
Przeraża mnie to instalowanie i ustawianie wszystkiego od nowa tylko (a może aż) dla roota ;(
Sorry za może głupie pytania, ale wszędzie są tutoriale do wszystkiego ale w sumie odpowiedzi na takie proste pytanie nie mogę odnaleźć.

Znalazłem tylko informację, że są wersje wipe które usuwają aplikacje i ustawienia. Niestety nie wszystkie ROMU maja w opisie czy sa w wersji non wipe czy wipe (jeśli dobrze to rozumiem.)
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2012, 20:09:39 wysłana przez mabus »

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Downgrade ROMu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2012, 07:54:44 »
wszystko zostaje programy i dane, najlepiej wgrać N7000XXKKA i zrobić roota, potem mobile odin pro mozna wgrac kazdy rom zachowując roota
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Downgrade ROMu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2012, 13:27:30 »
Przecież jest zwykły CF-root dla LC1  :ohreally:

Link.

Instalujesz wg instrukcji.

*

Offline mabus

  • **
  • 115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS p750 > HTC HD2 > Samsung Galaxy Note
Odp: Downgrade ROMu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2012, 00:40:33 »
Przecież jest zwykły CF-root dla LC1  :ohreally:

Dzięki za podpowiedź. Notka zrootowana. Nic się nie skasowało, żadne dane nie zgubione.
Dzisiaj nie mam już czasu ale jutro sprawdzimy jak ten niemiecki ICS chodzi.

*

Offline MarioWRC

  • 12
  • Sprzęt: Galaxy NOTE ICS LQ3, i8000 WM6.5.3 JJ1 SENS
Odp: Downgrade ROMu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2012, 19:20:53 »
Przecież jest zwykły CF-root dla LC1  :ohreally:

Link.

Instalujesz wg instrukcji.

A mozesz opisac w jezyku ojczystym jak to zrobic bo powiem ze jakos nie kumam tego, moze dlatego ze to moj pierwszy telefon z androide:/
Acha i jak wyglada sprawa z powrotem z ICS do GB.

*

Offline paveu

  • **
  • 193
  • Sprzęt: Galaxy Note & Galaxy Note 10.1
Odp: Downgrade ROMu
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2012, 21:39:13 »
nie będę owijał w bawełnę. na SGN kompletnie się nie znam, a potrzebuję pomocy. chce wrócić z ICS'a do GB. powód? jakoś mnie ten ICS rozczarował, bateria dosłownie znika, ogólnie jakoś nie widzę różnicy między nim a GB w przypadku mojego użytkowania. czy może mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić, jak zrobić downgrade romu? mogą się skasować wszystkie dane, nie widzę w tym żadnego problemu. i przydałoby się, żeby dało się łatwo zrobić roota, bo kilka systemowych aplikacji wkurzało mnie w GB, i dalej wkurzają w ICS.

dzięki za pomoc.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Downgrade ROMu
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 11, 2012, 21:45:59 »
Odinem wgrywasz jakiś GB . ja używam lb1 jakoś najlepiej mi pasuje. najłatwiej rootuje się kka, potem mobilnym Odinem można wgrać dowolny zachowując root.
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline paveu

  • **
  • 193
  • Sprzęt: Galaxy Note & Galaxy Note 10.1
Odp: Downgrade ROMu
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 11, 2012, 21:56:15 »
ooo kurdę, toś pomógł  :P dałoby radę podrzucić jakieś linki do tych romów? bo odina znajdę na xda.

i jeszcze takie pytanie: trzeba będzie ręcznie zmieniać kernel, czy sam się zmieni? pytam, bom zielony w tych sprawach, w milestone zmiana romu trwała kilka sekund, tutaj im dłużej czytam, tym bardziej jestem przerażony...  :worried:

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Downgrade ROMu
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 11, 2012, 22:10:23 »

Naładuj baterię.
Pobierz plik Q1_20110914_16GB.pit
Na przykład stąd: https://www.dropbox.com/s/myou4c5poamomp2/q1_20110914_16gb.pit
Pobierz Odin
Na przykład stąd: https://www.dropbox.com/s/o63sjp40mw2fhs1/Odin3%20v1.85.exe
Pobierz interesujący Cię ROM GB
Na przykład stąd: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1547173

Kiedy już masz pliki, to:
1. Przechodzimy w Notce w download mode, czyli wciskamy (na wcześniej wyłączonym telefonie): vol. down+home+power button, trzymamy przez chwilkę i pojawi się informacja co grozi w przypadku wgrywania nielegalnego oprogramowania :) , wciskamy teraz vol.up i odkładamy Notke na boczek.
2. Odpalamy wcześniej pobrany Odin
3. W odpowiednich polach wybieramy:
-PIT: Q1_20110914_16GB.pit
-PDA: CODE_N7000XXLC1_CL1003701_REV02_user_low_ship.tar.md5
-PHONE: MODEM_N7000XXLB2_REV_05_CL1106002.tar.md5
-CSC: GT-N7000-MULTI-CSC-OXALC1.tar.md5
( Wszystkie trzy checkboxy - Re-Partition, Auto Reboot i F.Reset Time muszą być zaznaczone)
Teraz podpinamy kabelkiem Notkę ( zakładam, że masz wgrane sterowniki wraz z programem Kies )
I jak pojawi się w okienku ID:COM numer portu, to klikamy na Start w Odinie.
Lekko się denerwując czekamy i po chwili mamy stokowy GB na Notce.

Jeśli wybierzesz jednoplikowy ROM, to nie zaznaczasz checkboxa Re-Partition i nic nie wybierasz w polu PIT.
Jedyne, co wybierasz, to pole PDA. Tam powinien pojawić się Twój jednoplikowy ROM z rozszerzeniem  tar lub tar.md5

Jeśli chcesz mieć od razu roota, to pobierz zrootowane romy stąd:
ROM- KJ1 zrootowany - http://www.ulozto.net/x97Dqg8/sgn-xx-oxa-kj1-factoryfs-zip
ROM- LC1 zrootowany - http://hotfile.com/dl/149636641/e30e4eb/Rooted_Stock_Odex_N7000XXLC1.rar
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2012, 23:47:47 wysłana przez malylysy »
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Downgrade ROMu
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 12, 2012, 11:53:24 »
Kernel sam sie zmieni
Warto wgrac sobie na GB
https://www.dropbox.com/s/2643x8be4riw2k8/AbyssNotekernel42FinalRedTouchCustomLogo.zip
dzieki niemu będzie działać  bln (np. powiadamianie o nie odebranym połączeniu przez mruganie podświetleń przycisków pod ekranem) , microsd w ntfs i wirtualne zaszyfrowane dyski
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2012, 11:55:29 wysłana przez slawrumia »
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline paveu

  • **
  • 193
  • Sprzęt: Galaxy Note & Galaxy Note 10.1
Odp: Downgrade ROMu
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2012, 20:23:51 »
i o dokładnie coś takiego mi chodziło! dzięki wielkie Panowie! jak tylko wrócę do domu, to zabieram się do roboty.

@Edit1:
wczoraj nie miałem już siły napisać jak poszło. a poszło idealnie. zainstalowałem zrootowanego LC1, i muszę powiedzieć, że jest lepiej niż myślałem. mamy godzinę 21, a mam jeszcze 65% baterii, gdzie przy takim samym użytkowaniu na ICS miałem niecałe 40%.

@slawrumia:
ostatnia prośba: możesz wytłumaczyć zielonemu jak zainstalować tego kernela?  :grin:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2012, 21:01:56 wysłana przez paveu »

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Downgrade ROMu
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 13, 2012, 22:31:44 »
i o dokładnie coś takiego mi chodziło! dzięki wielkie Panowie! jak tylko wrócę do domu, to zabieram się do roboty.

@Edit1:
wczoraj nie miałem już siły napisać jak poszło. a poszło idealnie. zainstalowałem zrootowanego LC1, i muszę powiedzieć, że jest lepiej niż myślałem. mamy godzinę 21, a mam jeszcze 65% baterii, gdzie przy takim samym użytkowaniu na ICS miałem niecałe 40%.

@slawrumia:
ostatnia prośba: możesz wytłumaczyć zielonemu jak zainstalować tego kernela?  :))
Dokładnie tak, jak jednoplikowy rom, tyle że zamiast romu w polu PDA wstawiasz kernel. Warunek oczywiście jest taki, że musisz pobrać ten kernel w pliku tar, a nie zip.
Jak masz zip, to instalujesz przez CWM.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2012, 08:32:14 wysłana przez malylysy »
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.