Problem połaczeniami z internetem przez GPRS

  • 0 Odpowiedzi
  • 406 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mickanovi

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
Problem połaczeniami z internetem przez GPRS
« dnia: Luty 28, 2009, 21:36:26 »
Problem ten zainicjowałem w wątku dotyczącym ROMu Globalbusa jednak z uwagi na jego złożoność i fakt, że watek rozrósł się niemiłosiernie postanowiłem założyć własny.

Oto struktura problemu

połączenie 1.- skonfigurowane wizardem jako "Plus Internet" i ustawione w zaawansowanych>wybierz sieci jako właściwe dla programów automatycznie łączących sie z internetem.

połączenie 2. - skonfigurowane do synchronizacji AS z serwerem MS Exchange (RAS) nazwane jako"Sieć w firmie"

Poczta prywatna - gmail w oparciu o połączenie 1. działa bez zarzutu
Poczta firmowa (push mail)  w oparciu o połączenie 2. działa bez zarzutu

Zrówno IE, Opera jak i Mobilegadu działają "w kratkę".

Na początku wydawało mi się, że to problem z inicjacją połączenia z internetem (np gdy IE zainicjował to GG też działało) więc zainstalowałem GB-SOFT GPRS i uastawiłam na sesję ciągłą lecz to nic nie dało - nadal w kratkę.

Po sugestii Globalbusa, jakoby przyczyna tkwiła w Proxy zająłem sie ty i po chwilowym entuzjaźmie - nadal to samo.
Znalazłem w "Advanced config">data connections>GPRS auto attach i włączyłem - pomogło - znów tylko na chwilę.

W między czasie zainstalowałem SPB GPRS Monitor i sprawdzając w nim statystyki zauważyłem, iz programy takie jak Mobilegadu, opera, IE spowodowały, niewielki coprawda ale jednak, ruch na łączu RAS (mimo, iż jak opisałem przy połączeniu pierwszym to "Plus Internet" mam ustawiony jako domyślny dla aplikacji automatycznie łączących się z internetem.
Jeśli ktoś ma pomysł jak sobie z tym tematem poradzić to bardzo proszę o sugestie. Od kilku miesięcy jestem na ROMie Globalbusa i nie chciałbym sie przesiadać bo jak znam życie to znów czeka mnie kilka nieprzespanych nocy i koniecznych HR a na to nie mam czasu.
Czekam niecierpliwie.



OK. W związku z brakiem sugestii oraz z uwagi na brak czasu potrzebnego na "docieranie" nowego ROMka znalazłem obejście problemu. Polega ono na wyłączeniu Direct Push z pozycji COMManagera na czas potrzebny do nawiązania sesji przez aplikację kliencką (mobileGG, IE, Opera). Po "załapaniu" sieci przez powyższe aplikacje połączenie zostaje podczymane nawet mimo ponownego właczenia DP.

Dziękuję wszystkim, którzy choć przez chwilę pochylili się na tym problemem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2009, 23:07:27 wysłana przez mickanovi »
Obecnie Samsung Omnia i TOSHIBA G900 a w samochodzie ZENEC nc2010 (na WIN CE 5.0 - do rozgryzienia). Awaryjnie SPV C500 z WM6.1 ENG. Wcześniej SPV c600 i HTC Wizard