G900 - czas podświetlenia klawiatury hardwarowej

  • 12 Odpowiedzi
  • 3134 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline PRZYRAK

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TOSHIBA G900 z kartą 2GB, NAVROAD NR 430BT karta 4GB SDHC, AM Europe, wcześniejIPAQ 514, HP 4700 i ETEN M700
G900 - czas podświetlenia klawiatury hardwarowej
« dnia: Styczeń 27, 2008, 18:53:18 »
Czy jest jakaś możliowść zmiany czasu podświetlenia klawiatury hardwarowej w G900? Podświetlenie gaśnie po 2-3 sekundach. Jest to strasznie denerwujące przy użytkowaniu w ciemnościach. Szukałem podobnego wątku ale nic nie znalazłem.


*

Offline pomidoor

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E61 -> Eten M700 -> Toszi G900 -> HTC Polaris
Odp: G900 - czas podświetlenia klawiatury hardwarowej
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2008, 18:57:06 »
Oczywiscie ze jest i mozna to zrobic zmieniajac wartości w rejestrze. Jezeli wiesz jak modyfikowa rejestr to nie powinno Ci to sprawic najmniejszego problemu.
Zmieniasz mofyfikując wpis o nazwie :

HKCU \ ControlPanel \ Backlight
i zmieniamy wpis KeypadTimeout z 0xBB8 (3000) (czyli  3 sek) na ile tylko sam potrzebujesz.


Wszystko :)
Oczywiscie zalecam zrobic BackUp rejestru.


Pozdrawiam


BTW widze ze miales wczesniej m700 nie załujesz troche tej przesiadki ?? :] Bo ja jestem na swierzo po m700 i mi strasznie teskno za szybkoscia dzialania etenika  :(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2008, 19:01:56 wysłana przez pomidoor »

*

Offline PRZYRAK

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TOSHIBA G900 z kartą 2GB, NAVROAD NR 430BT karta 4GB SDHC, AM Europe, wcześniejIPAQ 514, HP 4700 i ETEN M700
Odp: G900 - czas podświetlenia klawiatury hardwarowej
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2008, 19:06:58 »
A możesz napisać krok po kroku jak to zrobić? W rejestrze nigdy nic nie zmieniałem.
Beckup zrobię sobie sam  :mrgreen:
Napisane: Styczeń 27, 2008, 19:03:04

BTW widze ze miales wczesniej m700 nie załujesz troche tej przesiadki ?? :] Bo ja jestem na swierzo po m700 i mi strasznie teskno za szybkoscia dzialania etenika  :(
[/quote]


Ja z moim M700 miałem same problemy. G900 jest o wiele przyjemniejsza w obsłudze (jak dla mnie). Poza tym dosyć już miałem nawigacji i telefonu w jednym.

*

Offline pomidoor

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E61 -> Eten M700 -> Toszi G900 -> HTC Polaris
Odp: G900 - czas podświetlenia klawiatury hardwarowej
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2008, 20:09:39 »
Musisz miec jakis program do edycji rejestru chociaz nawet total commander wystarczy.
Jak juz go bedziesz mial to wychodzisz do głównego katalogu (opisuje na podstawie Total Commandera a jezeli masz cos innego do edycji to omin ten kawalek )bedziesz mial w linijce komend "\" wiec przechodzisz jeszcze wyzej ( zwykle pierwszy "folder" wygladajacy tak "\\" ) i masz kilka katalogow a w tym kartalog "registry" wchodzisz i masz główne klucze rejestru aby dokonac akurat tej zmiany wchodzimy do HKCU (HKeyCurrentUser) dalej szukaj ControlPanel \ Backlight i szukasz wpisu KeypadTimeout. jak go otworzysz bedziesz mial wartośc(Value) ktora sobie zmieniasz z 3000 na np 5000 (podane jest w mili sek) dajesz Ok i soft resset (chociaz ja nie musialem) i jezeli wszystko zrobiles dobrze to bedziesz sie cieszyl modyfikacja rejestru i szybszym rozladowywaniem baterii ;)

Pozdrawiam
Napisane: Styczeń 27, 2008, 19:19:50
Mało tego jesli kogos interesuje zmiana ustawien poczatkowych kamery to rowniez moge podac klucze odpowiadajace za te wlasnie ustawienia. Osobiscie mam zmodyfikowane na najwyzsza jakos i rozdzielczosc poniewaz strasznie mnie denerowowalo jak po wlaczeniu aparatu jeszcze musialem zmieniac rozdzialke jakosc itp.

Pozdrawiam

*

Offline PRZYRAK

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TOSHIBA G900 z kartą 2GB, NAVROAD NR 430BT karta 4GB SDHC, AM Europe, wcześniejIPAQ 514, HP 4700 i ETEN M700
Odp: G900 - czas podświetlenia klawiatury hardwarowej
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2008, 21:31:48 »
Dziękuję Ci Panie Pomidoor  :grin: Działa aż miło. I to bez softresetu. Teraz mogę oderwać wzrok od klawiatury na 10 sekund :mrgreen:
Chyba czas na zmianę baterii  :mrgreen:

P.S. Ustawienia kamerki też możesz zapodać.

*

Offline pomidoor

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E61 -> Eten M700 -> Toszi G900 -> HTC Polaris
Odp: G900 - czas podświetlenia klawiatury hardwarowej
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2008, 00:11:36 »
Witaj

Ależ proszę bardzo :)

HKLM\System\Pictures\Camera\GeneralSetting\ShutterSound\Current - tu zmieniajac wartosc na 3 usuwamy naprzykrzający sie nieraz dzwięk robienia zdjęcia aparatem.

HKLM\System\Pictures\Camera\ModeSetting - tu zaleznie od tego co chcemy zmienic modyfikujemy odpowiednie wartości i np aby zmienic ustawienia poczatkowe aparatu zmieniamy wpisy w kluczach:

\PhotoSetting\SingleSetting\PhotoQuality\Current = X           Wiadomo zmiana jakosci zdjec (chociaz ja tam nie widze roznicy ;) )
                                                \Resolution\Front\Current = X         Zmiana rozdzielczosci kamerki przedniej VGA
                                                                   \Rear\Current = X          Jak wyzej tyle ze dla kamerki tylnej

Wszystkie wartości X wpisujemy od 0 do najwyzszej wartości dostepnej w kategorii i tak np dla kamerki tylnej wpisanie 0 daje najmniejsza a 4 najwieksza rozdzielczosc.

Kolejna modyfikacja umożliwia polaczenia wifi nawet gdy bateria jest rozładowana poniżej pewnej krytycznej wartości zawartej wlasnie w tym kluczu. Podana jest w procentach (Nominalnie 20). Czytalem ze nie u wszystkich zejscie ponizej 20% naladowania baterii powodowalo wylaczenie wifi ale napewno powodowalo zaniki zasiegu i dziwne rozlaczania zas modyfikacja klucza rozwiazywala ten problem.

HKLM\System\State\PowerCriticalPreset\wifioff

W katalogu znajdują sie również inne ustawienia zachowania telefonu w zależności od stanu baterii.

Dodatkowo śledze obecnie test baterii 3000mAh firmy MUGEN POWER na zagranicznym forum i jak narazie wypada dobrze od piatku wieczora podobno jeszcze trzyma na 70%. :)

Pozdrawiam

*

Offline 5pirit

  • **
  • 184
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gadżeciarz - Fotograf - Militarysta :P
  • Sprzęt: LG L7
Odp: G900 - czas podświetlenia klawiatury hardwarowej
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2008, 18:59:39 »
"pomidoor" jakie masz zastrzeżenia co do Tośki G900 w porównaniu do Etena M700? Bo zastanawiam się właśnie co wybrać między nimi + ewentualnie jeszcze Eten X800 chociaż brak mi w niej sprzętowej klawiatury. Co do Tośki to jednak ekran lepszy, procesor, więcej ramu a więc powinna szybciej chodzić niż M700?? :O
SPV M3000 --> Qtek 8300 --> LOOX N560 --> SPV M3100 --> HTC TyTn II Kaiser --> HTC Touch HD --> HTC Raphael --> Samsung Spica i5700 --> Samsung OMNIA Pro B7350 --> HTC Wildfire S --> Samsung Galaxy ACE --> SPV M3100 --> LG L7 ....

*

Offline pomidoor

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E61 -> Eten M700 -> Toszi G900 -> HTC Polaris
Odp: G900 - czas podświetlenia klawiatury hardwarowej
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2008, 21:18:01 »
Witaj 5pirit

Teoretycznie wszystko jest lepsze w Toshi no ale to tylko tak wyglada. Brakuje jej prawidlowo dzialajacych sterów do GoForce'a 5500 a co za tym idzie wyswietlaniem na ekranie obciążony jest procesor. I tak odpalając te same programy na M700 i na Toshi widac nie mala roznice tj. na tym drugim wszystko sie muli (głównie dlatego ze mamy tu inna rozdzialke). Gdybym mial wybierac teraz patrzac z perspektywy czasu wzial bym nastepce m700 czyli m800. W m700 najwiekszym minusem dla mnie bylo slabe wykonanie obudowy (wszystko jakos tak strasznie dziwnie chodzilo -potrafila sie czesciowo klawiatura boczkiem wysunac i inne takie ;) ) oraz tylko 64mb ramu co skutkowalo tym ze trzeba bylo co jakis czas wykonywac restart. Ale gdyby nie to to wszyko bylo cacy a szczegolnie GPS gdzie teraz dopiero doznalem olsnienia ze wbudowany uklad to jest to -nigdzie go sie nie zapomni a zawsze jak gdzie sie przypadkiem trafi to mozna go sobie odpalic i hulac. W Toshi niestety jest go brak przez co juz nie raz sie wsciekalem bo a to zapomnialem a to sie rozladowal. BTW roznice w dzialaniu widac bardzo wyraznie wlanie w AutoMapie (na m700 pieknie chodzila nawet jak zaladowalem duzo POI'ow a na g900 jest tragedia nieraz zanim sie wyswietli cos to juz po ptakach bo wjedzie sie w jakas zla ulice).
Tutaj dodatkowo moja mala video recka bez dzwieku (zrobiona byla glownie dla znajomego ktory kupil ode mnie ten telefonik) :
http://pl.youtube.com/watch?v=o51v_9YV_S0

Dodatkowo strasznie podniecalem sie HostUSB ale jest w wersji USB1.1 takze jest wolny a i koniec konców praktycznie go nie uzywam ;)
No i oczywiscie wyposazenie przemawia za m700 (kabura, folia ochronna na wyswietlacz a nawet holder do samochodu z łądowarka jest oferowany przez sprzedawców w niektórych wersjach) poza tym masa wiadomosci na różnych forach jak co i gdzie i różne softy "gotowane" przez uzytkownikow oraz łatki online. Lepsza bateria bo li-poli ok.1500mAh co przeklada sie na srednio 24~48h dluzszy czas pracy niz g900 (tu tylko li-ion ok.1300mAh). To wlasnie przemawia za m700.

No ale wiadomo to jest moja opinia/zdanie i nie nalezy sie nią głównie sugerowac przy wyborze aparatu bo jak zauwazylem niektorzy mieli problemy z m700 (tzn trafialy sie feralne partie) ale to samo jest z g900.


Pozdrawiam,
Pomidoor

PS
jak cos mi sie jeszcze przypomni to dopisze ;)

*

Offline 5pirit

  • **
  • 184
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gadżeciarz - Fotograf - Militarysta :P
  • Sprzęt: LG L7
Odp: G900 - czas podświetlenia klawiatury hardwarowej
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2008, 22:45:05 »
No to jestem w kropce  :( gdyż mam okazję kupić tośkę za 1400zł nówkę. Myślałem też nad etenem M800 ale pieniądze nie te bo trzeba wyłożyć 1800-1900zł a znowu X800 brak klawiatury sprzętowej. Ogólnie szukam też czegoś co ma już VGA bo po co się uwsteczniać i tu znowu problemy ... ehh zawsze coś  :-|.

A jak się ma sprawa z gabarytami Tośki, czy idzie się przyzwyczaić w miarę szybko w porównaniu do M700, jak wygląda sprawa z materiałami czy rzeczywiście z wyglądu są tanie i czy nie masz gdzieś info odnośnie nowszego romu do Tośki któy by poprawił jej szybkość działania?
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2008, 22:48:35 wysłana przez 5pirit »
SPV M3000 --> Qtek 8300 --> LOOX N560 --> SPV M3100 --> HTC TyTn II Kaiser --> HTC Touch HD --> HTC Raphael --> Samsung Spica i5700 --> Samsung OMNIA Pro B7350 --> HTC Wildfire S --> Samsung Galaxy ACE --> SPV M3100 --> LG L7 ....

*

Offline pomidoor

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E61 -> Eten M700 -> Toszi G900 -> HTC Polaris
Odp: G900 - czas podświetlenia klawiatury hardwarowej
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2008, 22:56:24 »
Niestety jak juz pisalem w innym temacie nowy soft do Toshiby jest nie oficjalny i nie moze byc instalowany na wlasna reke bez utraty gwarancji tylko autoryzowany serwis moze to zrobic czyli musisz wysalc Toshi do nich. Dodatkowo soft nie zawiera nowszej wersji radia czy RIL lub BSP lecz tylko oprogramowanie mimo to ludzie zglaszaja ze dziala o 20% szybciej niz w poprzednich wersjach. Jesli chodzi o m800 to widzialem juz za 1750zl wiec jezeli ja mialbym teraz wybierac to bym jeszcze chwile poczekal. Widzialem gdzies info o tym ze SE wyposcil naprawde ciekawy telefonik z WM o nazwie XPERIA X1 ale jak wejdzie do sprzedazy to moze kosztowac tyle co g900 w zeszlym roku :( Gabaryty Toszi sa bardzo porównywalne z m700 (jest moze troche bardziej grubsza oraz wyższa ale wykonanie Toshi niweluje te różnice).

Pozdrawiam

*

Offline 5pirit

  • **
  • 184
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gadżeciarz - Fotograf - Militarysta :P
  • Sprzęt: LG L7
Odp: G900 - czas podświetlenia klawiatury hardwarowej
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 19, 2008, 23:27:12 »
Co do SE to podziękuję gdyż nie przepadam za tą firmą, natomiast co do M800 to może i by się dało skołować kase na to ale jedna rzecz mi sie nie widzi w nim a mianowicie 64Mb RAM tylko ! I bądź tu mądry ....
SPV M3000 --> Qtek 8300 --> LOOX N560 --> SPV M3100 --> HTC TyTn II Kaiser --> HTC Touch HD --> HTC Raphael --> Samsung Spica i5700 --> Samsung OMNIA Pro B7350 --> HTC Wildfire S --> Samsung Galaxy ACE --> SPV M3100 --> LG L7 ....

*

Offline pomidoor

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E61 -> Eten M700 -> Toszi G900 -> HTC Polaris
Odp: G900 - czas podświetlenia klawiatury hardwarowej
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 19, 2008, 23:32:51 »
Heheh dokladnie naprawde trudno jest wybrac sprzecik. Szkoda ze SE odpada bo to naprawde dobry kawal roboty.
Sam zobacz:
http://pl.youtube.com/watch?v=FhF-T6HC03c

Pozdrawiam

*

Offline 5pirit

  • **
  • 184
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gadżeciarz - Fotograf - Militarysta :P
  • Sprzęt: LG L7
Odp: G900 - czas podświetlenia klawiatury hardwarowej
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2008, 18:59:56 »
No i wybór padnie chyba na coś całkiem innego tzn na TyTn II/Kaiser. Miałem obie jego poprzednie wersje i byłem z nich zadowolony ale chciałem w końcu coś innego sprawdzić, lecz nic na razie nie może mnie przekonać do siebie więc pozostanę przy firmie która mnie nie zawiodła póki co. Może nie ma VGA (to by był ideał) ale czytając opinie o różnych PDA że przy VGA wymiękają to chyba jeszcze się wstrzymam, no i co ważne bardzo duży support ze strony innych użytkowników.
SPV M3000 --> Qtek 8300 --> LOOX N560 --> SPV M3100 --> HTC TyTn II Kaiser --> HTC Touch HD --> HTC Raphael --> Samsung Spica i5700 --> Samsung OMNIA Pro B7350 --> HTC Wildfire S --> Samsung Galaxy ACE --> SPV M3100 --> LG L7 ....