TomTom nie wykrywa gps:(

  • 2 Odpowiedzi
  • 1088 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TomTom nie wykrywa gps:(
« dnia: Maj 26, 2006, 12:46:38 »
Parę postów już w tej materii przeczytałem, ale żadnej konkretnej odpowiedzi, niestety..., nie znalazłem. Mam zainstalowanego TomTom-a 5.21 na G500 i problem polega na tym, że "byk" nie widzi wewnętrznego gps-a. Co ciekawe, mam też wgraną AutoMape i ta ze znalezieniem w/w urządzenia, nie ma żadnych problemów. Proszę Was w takim razie o pomoc.

Re: TomTom nie wykrywa gps:(
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2006, 18:08:09 »
...siedzac pol dnia przy g500, doszedlem do tego, ze trzeba skonfigurowac sobie gps(niestety jestem laik:)). Wszystko juz wydawalo sie proste, ale... No wlasnie "ale"... Gdzies zobaczylem, ze trzeba ustawic port "com4" (i tak tez uczynilem) oraz tzw."Baud rate"  na 38400. Niestety w g500, nie mozna ustawic takiej wartosci, bo jej nie ma:( Jest natomiast 33600. Po odpaleniu tomtom-a, mam informacje, ze nie jest to wlasciwy sygnal gps. Co robic? Ratunku:)!!!
Pozdrawiam

*

Offline vhorn

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, Galaxy Note
Re: TomTom nie wykrywa gps:(
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2006, 17:53:13 »
Cytat: "geremi"
...siedzac pol dnia przy g500, doszedlem do tego, ze trzeba skonfigurowac sobie gps(niestety jestem laik:)). Wszystko juz wydawalo sie proste, ale... No wlasnie "ale"... Gdzies zobaczylem, ze trzeba ustawic port "com4" (i tak tez uczynilem) oraz tzw."Baud rate"  na 38400. Niestety w g500, nie mozna ustawic takiej wartosci, bo jej nie ma:( Jest natomiast 33600. Po odpaleniu tomtom-a, mam informacje, ze nie jest to wlasciwy sygnal gps. Co robic? Ratunku:)!!!
Pozdrawiam


W ustawieniach GPS wybierz "inne NMEA GPS", szybkosc transmsji 4800, polaczony jest z S2410 IRDA2410. Powinno zadzialac. pozdrowienia