ETEN G500 i GPSProxy 2.2

  • 3 Odpowiedzi
  • 881 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ETEN G500 i GPSProxy 2.2
« dnia: Wrzesień 06, 2006, 21:59:09 »
Witam,
szukam pomocy przy problemie, z którym borykam się już od kilu dni.
Chodzi o kłopoty z ponownym uruchamianiem GPSProxy.
Sprawa wygląda następująco: instaluje GPSProxy 2.2 nz czysty system. Wprowadzam ustawienia: port GPS (com 4), port wirtualny (com 6) oraz port dla aplikacji (również com 6). Przy tak wprowadzonych ustawieniach mogę wyjść z aplikacji, uruchomić ją z powrotem i tak dalej. Po naciśnięciu przycisku START program działa poprawnie (znajduje satelity) - jak do tej pory wszystko jest OK. Problem zaczyna się po opuszczeniu programu poprzez EXIT. Bez resetu nie mogę go ponownie uruchomić. Po resecie znowy daje się uruchomić i działa bez zastrzeżeń do momentu wyłączenia. W trakcie różnych prób - miałem zainsatlowanego również Garmin Que - współpraca GPSProxy i Que była poprawna - do pierwszego wyłączenia GPSProxy. Potem sygnału już nie było, ponieważ GPSProxy nie dawał się uruchomić.
Niestety pomysły już mi się skończyły. :(
Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem (i go rozwiązał!?)

system: WWE 101 0097
(testy robiłem bez i z patchem "G500_GPS_Firmware_Update")

Dziękuję i pozdrawiam

*

Offline Yelayon

  • ***
  • 252
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2 T8585
ETEN G500 i GPSProxy 2.2
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2006, 13:53:49 »
A po co Tobie GPSProxy? Z tego co wiem to wymagany, gdy 2 aplikacje równocześnie korzystają z GPS'a.

Z drugiej strony możesz spróbować podłączyć obie aplikacje do COM2 - na http://www.eten-users.net/ byly jakieś posty dotyczące zarówno korzystania z COM2 przez wiele aplikacji, jak i uruchamiania GPSProxy - poszukaj tam informacji - mnie to zbytnio nie interesowało, więc nie pamiętam co było opisywane.

W.
-------------------
There are no mistakes, just learning experience.
PDAs: iPAQ 4150 -> ETEN G500 -> Glofiish X800 -> HTC Touch HD -> HTC Touch HD2

ETEN G500 i GPSProxy 2.2
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2006, 23:03:30 »
Dziękuję za (p)odpowiedź.

Co do pytania "po co...",  to wydaje mi się, że w tym przypadku GPSProxy oprócz tego że przekierowuje porty, to główne jego zadanie polega na zamianie protokoołu MNEA - w jakim wysyła dane "tradycyjny" GPS - na protokół Garmina (właśnie tylko z takim protokołem "chce gadać" Garmin Que).

Szukałem ponownie we wskazanym przez Ciebie forum (byłem też tam naturalnie wcześniej). Niestety rozwiązania problemu nie znalazłem. Natomiast znalazłem informację, w której jeden z użytkowników opisał podobne zachowanie G500 i GPSProxy 2.2. Nie jest to pocieszające, ale może świadczyć, że nie jest to mój błąd lecz coś na styku G500 z GPSProxy.

W akcie desperacji testowałem również:
1. z wersją GPSProxy 2.2a (WISIANa) oraz ,
2. zainstalowałem bluetooth'owego Audio_patcha (pomimo że teoretycznie nie powinien on mieć wpływu na ten efekt).

Nic nie pomogło.


Pozostaje mi tylko czekać na czyjąś podpowiedź - mam nadzieję, że rozwiazanie jednak istnieje.

Pozdrawiam

*

Offline Yelayon

  • ***
  • 252
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2 T8585
ETEN G500 i GPSProxy 2.2
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2006, 00:25:31 »
Ah - thx - zapomnialem, ze czytalem o tym, ze ludzie wykorzystuja GPSProxy po to, aby z map Garmina korzystac.

Powodzenia w poszukiwaniu rozwiazania i pochwal sie jak juz cos znajdziesz.

Mozesz zawsze zrobic backup i potem hardreset i doinstalowac tylko GPSProxy i program do nawigacji i zobaczyc jak to sie zachowuje.

W.
-------------------
There are no mistakes, just learning experience.
PDAs: iPAQ 4150 -> ETEN G500 -> Glofiish X800 -> HTC Touch HD -> HTC Touch HD2