dlaczego gry zwalniaja gwałtownie przy uzyciu rysika ?

  • 10 Odpowiedzi
  • 1812 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline furzyk

  • **
  • 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000
dlaczego gry zwalniaja gwałtownie przy uzyciu rysika ?
« dnia: Wrzesień 24, 2007, 14:47:36 »
Jak w pytaniu - chodzi o sky force oraz fire hawk. Jak sie steruje klawiszami to predkosc gry jest OK ale jak sie tylko dotknie rysikiem ekranu co jest o wiele wygodniejsze to gra zwalnia i sie haczy. FPS gwaltownie spada. Ktos wie dlaczego ?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: dlaczego gry zwalniaja gwałtownie przy uzyciu rysika ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2007, 14:55:03 »
po prostu obsługa ekranu dotykowego dodatkowo obciąża procesor

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dlaczego gry zwalniaja gwałtownie przy uzyciu rysika ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2007, 14:55:22 »
no bo przeciez logiczne jest to jak się wiesi PC i zaczniesz likać np na klawiaturze uthveutfseutcsuertcyh i myszką, to procesorek 100% i muł
.

*

Offline furzyk

  • **
  • 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000
Odp: dlaczego gry zwalniaja gwałtownie przy uzyciu rysika ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2007, 15:01:02 »
ok poltora roku temu mialem axima x50v i sky force chodzilo bez problemu. Wiem ze tam byl szybki intel a tu jest samsung 400mhz - ale czy taki procek nie starczy do tego zeby gra chodzila plynnie ? Nie uzywam wysuwanej klawiatury tylko samego rysika a gra sie muli. Mam wszystkie aplikacje powylaczane. Myslalem ze skyfrce nie wymaga wiekszej mocy niz oferuje procesor samsung 400 mhz

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: dlaczego gry zwalniaja gwałtownie przy uzyciu rysika ?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2007, 15:05:02 »
no wiesz, trudno o szybszego pocketa niż Axim   :D

*

Offline furzyk

  • **
  • 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000
Odp: dlaczego gry zwalniaja gwałtownie przy uzyciu rysika ?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2007, 15:12:28 »
wiem ze byl szybki jak cholera i filmy w 1:1 odtwarzal bezproblemowo - ale myslalem, ze samo pisanie rysikiem po ekranie az tak nie obciaza procka, o ktorym sie mowi, ze nie jest az taki wolny.
A w ogole czy w m700 mozna jakos regulowac szybkosc taktowania procesora tak jak w aximie ? I moze mi powiecie przy okazji jak to jest z battery fixem bo nie moge sie zalogowac na stronie etena (mam firefoxa) i sciagnac uaktualnien. Mam WM6 i rom 0436 - czy powinienem cos jeszcze instalowac czy moze wszystko juz jest w wm6 ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2007, 15:15:25 wysłana przez furzyk »

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dlaczego gry zwalniaja gwałtownie przy uzyciu rysika ?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2007, 15:25:53 »
mi też ta gierka płynnie działa
.

*

Offline furzyk

  • **
  • 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000
Odp: dlaczego gry zwalniaja gwałtownie przy uzyciu rysika ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2007, 15:36:32 »
wlasnie sprawdzalem triala arkaball2 - tez przy sterowaniu rysikiem zwalnia b. mocno. Skoro na G500 skyforce chodzi plynnie to czemu na m700 zwalnia tak ze grac sie prawie nie da ?. W koncu w skyforce gralem kiedys na hp1930 wiec nie czarujmy sie - cos nie tak jest z etenem a nie z "obciazaniem pamieci przez rysik"

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dlaczego gry zwalniaja gwałtownie przy uzyciu rysika ?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2007, 16:04:16 »
Bo ja mam prostu today i w trakcie granie nie włączam automapy ;D ale tak na serio , to używsz aplikacji od wisbara?
.

*

Offline furzyk

  • **
  • 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000
Odp: dlaczego gry zwalniaja gwałtownie przy uzyciu rysika ?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 24, 2007, 16:18:36 »
nawet telefon wylaczylem i gra sie tak samo. Na ekranie today mam to co jest standardowo - czyli kilka ikonek - skrotow do programu. automapy oczywiscie nie uzywam, wifi tez nie.  W pamieci program mam total: 47 mb, in use: 21,8mb i wolnej 25,6mb. Gry mam na karcie mikro sd (kingston)
Moze jakis GAPI zainstalowac czy cos ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2007, 16:28:56 wysłana przez furzyk »

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: dlaczego gry zwalniaja gwałtownie przy uzyciu rysika ?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2007, 16:31:36 »
Niestety, wiele palmtopów tak ma i najczęściej te ze słabszymi prockami (i nie chodzi mi tu o ilość mhz, a REALNĄ wydajność całego palmtopa), więc raczej to jest tego przyczyną. Spróbuj podkręcić procka, dla mnie to w starym Optiku bardzo pomagało. Ewentualnie może to być wina jakiegoś sterownika od ekranu napisanego na odwal ;)

PS. Zawalony ekran Today tak naprawdę nie ma tu znaczenia. Jeżeli odpali się program, który przysłoni "pulpit" wtedy today przestaje być automatycznie odświeżany, przez co nie wpływa na zamulenie pocketa.