cichy głośnomówiący w G500+

  • 14 Odpowiedzi
  • 1827 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline magii

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
cichy głośnomówiący w G500+
« dnia: Październik 03, 2006, 22:53:34 »
WErsja rom 0061. Chyba nie ma nowszej. Zaczyna mnie już trafiać bo dużo samochodem się przemieszczam i wyłaczanie radia plus przystawianie głowy do telefonu przestaje być dla mnie śmieszne. Jakieś sugestie ? Za dorady w stylu wymień na Mio dziękuję ;-)

*

Offline jobski

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://klubseata.pl
  • Sprzęt: HTC Desire + SE Xperia X8
cichy głośnomówiący w G500+
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2006, 16:04:06 »
a jesteś pewien że ten tryb jest uruchomiony, bo miałem tak że np. po każdej rozmowie się wyłącał i wracał do normalnego trybu telefonu

*

Offline magii

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
cichy głośnomówiący w G500+
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2006, 19:02:37 »
Niestety jestem pewien. Dzwoniłem do Unicom, pisałem do Eten Corp, na forum angielskim stwierdzili iż mają podobny problem. Chcąc nie chcąc założyłem na ucho słuchawkę bluetooth ...    Wcześniej przez parę lat używałem komunikatorów Nokii gdzie głośnik był rewelacyjny. Może taki jest standard Etena ...

*

Offline jobski

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://klubseata.pl
  • Sprzęt: HTC Desire + SE Xperia X8
cichy głośnomówiący w G500+
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2006, 19:32:13 »
standardem to nie jest bo ja w swoim G500 spokojnie gadałem przez system głośnomówiący[/url]

*

Offline magii

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
cichy głośnomówiący w G500+
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2006, 00:24:19 »
Może mam pecha. Czekam na upgrade rom. Testowałem dzisiaj słuchawkę Nokii HB 600 na BT 2.0 i nie było echa jak to miałem w Plantronic 640. Da się przeżyć.

cichy głośnomówiący w G500+
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2006, 20:41:47 »
ja ma dokładnie ten sam problem głosnomówiacy strasznie cicho i jeszcze na dodatek ma skoki głosnosci , z głosnoscia w słuchawce mam tak samo. Kiepsko slychac i tez skacze.Mam porównanie do MDA II , eten g500+ z softem 0061 jako telefon to tragedia. zmienie zdanie jak producenci , programisci ,wymysla cos na ten problem, jak macie pomysl na to,to POMOCY!!!. Głośnik jest tak cichy ze sygnał dzwonka ktory miałem w MDA II musiałem edytowac i o 100% podgłosnic zeby słyszec ze dzwoni telefon, majac go w kieszeni. Jezeli ktos juz sobie z tym poradzil to prosze o pomoc, z góry dziekuje.

*

Offline magii

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
cichy głośnomówiący w G500+
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2006, 21:33:54 »
Korespondowałem z gościem na forum na www.eten-users.net. Napisał iż posiada rom w wersji WWE22 100 0080 i nie ma procblemow z głośnością telefonu i bzyczeniem gdy działa niebieski neon. Może kto wie czy i gdzie jest do ściągnięcia. Chodzi o G500+

cichy głośnomówiący w G500+
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2006, 20:39:25 »
rom WWE 080 można sciagnac z

http://files.eten-users.net/

login: eten
haslo: etendown

ale to jest ROM do G500.

Magic55 , on ma ten rom w  G500 czy G500+? , prawdopodobnie to nie ma roznicy bo 500+ od 500 rozni sie tylko pamiecia wiec nie powinno byc problemu ale kto sprawdzi niech napisze czy nie ma jakis konfliktow dziwnego rodzaju. I czy nie brakuje czegos w sofcie. To jest prawdopodobnie stary soft najnowszy na chwile obecna to chyba 061 (to jest rom typowo do 500+, innego nie znam dla "+")

*

Offline magii

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
cichy głośnomówiący w G500+
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2006, 21:46:04 »
Człowiek posiada G500+ i czytając cały symbol romu ewidentnie jest to najnowszy na G500+. Nie pasuje rom z G500 na plusa. W download area jest wersja 0061. Podobno Unicom testuje 0080 i za niedługo będzie dostępny. Dowiedziałem się tego dzisiaj z forum.

cichy głośnomówiący w G500+
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 20, 2006, 23:50:46 »
wrzucilem juz sobie ten  rom 0080 dla g500+ i jest troche poprawy z ta glosnoscia ale aby bylo idealnie to powinno byc jeszcze glosniej lepiej rozmawiac na lekko przyciszonym niz na max , zawsze mozna podglosnic jak bedzie za cicho , a teraz fakt ze mozna porozmawiac ale w glosnym otoczeniu jeszcze brakuje.
A. dwa dni po instalacji cos sie porobilo z odbiornikem GPS nie łapał zadnego sygnalu , ani na automapie , ani na visualGPSce, a po 15 min. sam zaczal dzialac mie mam pojecia czy to od softu czy jakis zbieg okolicznosci ,dziwne bo pierwszy raz sie to stalo i to wlasnie na nowym romie. Jak sie powtórzy to dam znac. Jeszcze co zauwarzyłem na nowym romie nie da rady uspic pocketa przyciskiem power przy wlaczonej automapie , dla mnie dobrze bo na starym romie po uspaniu i ponownym aktywowaniu wieszala sie automapa i caly system ,tracil sygnal gps i wisial nie umial na nowo go zlapac. Wydale mi sie ze teraz wydajnosc , jak chodzi o prace w systemie troche lepsza, nie mysli juz tak, jak na starym , przy odpalaniu roznych aplikacji itp. Na chwile obecna polecam. i czekam na nowy moze poprawia w nastepnej wersji jeszcze ta głośnośc,to by juz bylo idealnie.

*

Offline magii

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
cichy głośnomówiący w G500+
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 21, 2006, 00:43:23 »
Też wrzuciłem 0080. Miałem problem z iGo - gubił sygnał. Po wyjęciu baterii zaczął działać normalnie i mam nadzieję iż tak mu zostanie ;-)
Głośność lepsza, połączenia przez BT mają lepszą jakość. Niestety parę razy mi się zawiesił.

cichy głośnomówiący w G500+
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2006, 09:07:25 »
i masz ci los. po zmianie na rom 0080 (G500+)
notorycznie powtarza sie problem na comie 2 i 4 nie ma sygnalu gps, nie lapie. Pracuje tylko na com 7 i to tez nie idealnie.
Czesto jest tak ze odpalam AM i szuka sygnalu i szuka. Musze ja zamknac i zrobic aktualizacje satelit i odpalam jeszcze raz i dopiero w momencie jest sygnal. Nie mam pojecia co jest, moze juz to ktos opanowal i wie co grane.

*

Offline magii

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
cichy głośnomówiący w G500+
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2006, 16:55:46 »
Z satelitami mam podobny problem. AGPS nie zawsze jest taki super. Testowałem konkurecję bez AGPS. Podobnie ale bez zupełnego zerwania kontaktu z GPS jak to jest w przypadku Eten i iGo. Ostatecznie zacząłem używać innego urządzenia i obecne jest na sprzedaż...

cichy głośnomówiący w G500+
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 11, 2006, 09:19:48 »
a... jeszcze do tego ten cichy glosnomowiacy i kiepska jakosc rozmow, w testach wygral z mio , ale na chwile obecna bym sie zastanawial bo GPS i telefon to najwazniejsze rzeczy  w tym urzadzeniu. Za takie pienadze!!! , juz mam powoli dosc g500+,zastanawiam sie nad mio. Wszystko by bylo dobrze jakby producent moze zamiast skupic sie na np. aparacie foto, poswiecil czas na testy i dopracowanie GPS + GSM (podstawa) bo sa daleko za mio. Szkoda bo g500+ ogolem lepszy (jak dla mnie) , ale nie jestem wstanie przymknac oka na najwazniejsze funkcje urzadzenia.

cichy głośnomówiący w G500+
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 14, 2006, 22:20:08 »
odpalilem narescie GPS na romie 0080 i to chodzi na com: 2, 4, i 7.
Nie wiem czy to zbieg okolicznosci, ale chodzi automapa na wszysktich 3-ch com'ach oraz VisualGPSce łapie fix i jest sygnal nawet 8 satelit a widzi 12, Czas łapania fixa po restarcie 40 sek.-3 min. Dobra a teraz jak to zrobilem:

na romie 0080 odpalilem Restore z backup'a zrobionego na starym romie(0061) , pod koniec wyskoczył błąd , zrestarowałem albo format zrobilem nie pamietam teraz bo kombinowałem i załadowałem dane z backup'a zrobionego kiedys juz na romie 0080 i smiga.
Mysle ze ten blad przy ladowaniu backup'a mógł wystąpic przez jakies aplikacje i stare ustawienia ale nie jestem pewien.  

Backup zrobiony softem Spb Backup v. 1.5.1