Upgrade GPS w n560!

  • 319 Odpowiedzi
  • 150775 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 18, 2007, 14:42:46 »
oczywiście, wszystko działa wyśmienicie  :ok:
----------------------------
the born to be wild

*

Offline fr0g

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 18, 2007, 15:06:42 »
oczywiście, wszystko działa wyśmienicie  :ok:

Czyli masz ten sam model....


A mozesz podać ustawienia GPS... i AM 3.9.7 (jezeli masz) no i jak szybko zadzialal nowy FIX po tych ustawieniach? Zostawiles na 45 min jak mowi support FS ? Czy moze po 2-3 min ?? Bo u mnie to nawet teraz nie chce pojawic sie linia (taka cienka chyba zolta linia w GPSLocator) nad ktora pokazuja sie sygnaly satelit GPS.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2007, 15:14:23 wysłana przez fr0g »

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 18, 2007, 15:20:29 »
AM4 port com8 /57600
pierwszega fixa złapał podczas jazdy w około 1 min.  :grin:
----------------------------
the born to be wild

*

Offline fr0g

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 18, 2007, 15:25:17 »
AM4 port com8 /57600
pierwszega fixa złapał podczas jazdy w około 1 min.  :grin:

A ustawienie samego GPS jaki port hard i prog ?? oraz rate

Oraz pytanie gdzie mozna sciagnac mapki do AM 4 :D

*

Offline spidi35

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z1 Compact
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 18, 2007, 16:28:41 »
Frog widze że jesteś nowy na foum ale z regulaminem to chyba się dobrze nie zapoznałeś. Na tym forum nie propaguje się żadnych przejawów piractwa. Z takimi pytaniami gdzie mogę ściągnąć mapki do am to nie tutaj. Chcesz mapy AM  to kup orginalny program.

*

Offline sponsor

  • **
  • 198
    • Download from RapidShare Without Waiting
  • Sprzęt: LOOX n560 WM6.1 SDHC6 8GB, AM6, Nokia N95, HTC Touch Pro, HTC Touch Pro2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 18, 2007, 16:42:42 »
AM4 port com8 /57600
pierwszega fixa złapał podczas jazdy w około 1 min.  :grin:

A ustawienie samego GPS jaki port hard i prog ?? oraz rate

Oraz pytanie gdzie mozna sciagnac mapki do AM 4 :D

www.automapa.pl
http://fixrapid.com/?premium=sponsor79 - Download from RapidShare Without Waiting

*

Offline Kangu

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox N560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 18, 2007, 17:24:24 »
Witam

Mam ogolne pytanie.
Piszecie ze fix'a lapie Wam po kilku sekundach, ale nie piszecie ile czasu uplynelo od poprzedniego wylaczenia GPS'a.
U mnie jak wlacze GPS'a po np. 30 minutach w tym samm miejscu to fix tez jest lapany bardzo szybko.
A jak jes u Was np. po 8 lub 12h i w innym miejscu niz wylaczenie GPS'a

Pozdrawiam Grzegorz

Dzisiaj specjalnie sprawdziłem, po soft resecie, w innym miejscu (różnica jakieś 35km) i fix złapany po dokładnie 5 sekundach.


Po aktualizacji firmaware

GPS lokator nie widzi nic, nawet 1 satelity, nie rysuje kreski okreslajacej minimalny wymagany poziom sygnału. ustawienia software none, hardwre - przetestowano kolejno porty. Automatyczne wykrywanie zaznaczone/odznaczone. Niezależnie od ustawień, GPS lokator nie zgłasza problemu komunikacji z odbiornikiem, a dioda sygnalizuje jego prace
IGO dziala (w sensie działania programu i map), odbiornik wykrawa na com4/56700. Nie odbiera sygnału z ani jednego satelity.

Po zainstalowaniu QGPS

Należy ustawić software port, inaczej GPS lokator zgłasza błąd otwarcia portu com. Sugeruje odznaczenie "All incomings Beem" co oczywiście jest zrobione.

wersja ROMu P22452-P919-V302
data ROMu 2006-02-21

Mam ten sam sprzet ten sam ROM i data ROMu oraz ten sam problem.

Czy ktoś z osób ktora robiła update i instalacje QGPS ma taki sprzet jak "MY" i wszystko działa dobrze?

mam tą samą wersję i wszystko działa. Sprawdzałem na Automapie , TT, Destinatorze, Autopliocie, MapaMap, iGo
na wszystkich mam ustawione com8 i 57600.

Po upgradzie i HR łapał pierwszego fixa dość długo (15minut) ale teraz nie narzekam.

Najbardziej żałuję że nie sprawdziłem qgps przed upgradem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2007, 17:27:34 wysłana przez Kangu »

*

Offline fr0g

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 18, 2007, 21:17:59 »
mam tą samą wersję i wszystko działa. Sprawdzałem na Automapie , TT, Destinatorze, Autopliocie, MapaMap, iGo
na wszystkich mam ustawione com8 i 57600.

Po upgradzie i HR łapał pierwszego fixa dość długo (15minut) ale teraz nie narzekam.

Najbardziej żałuję że nie sprawdziłem qgps przed upgradem.

Rozumiem ze masz na mysli program com? Bo chyba sie nie da by program i hard był tym samym com?



Widzę światełko w tunelu zrobilem wszystko raz jeszcze :) HR ponowna instalacja Firmware oraz QuickGPS i poszlo czas okolo 50 sekun

Wiem gdzie był chyba mój błąd;

za pierwszym razem instalowałem all na kartę SD.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2007, 23:19:29 wysłana przez fr0g »

*

Offline flash44

  • 1
  • Sprzęt: n560, WM6 powered
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 19, 2007, 10:06:05 »
COM8 i 57600 to konfiguracja po upgrejdzie także u mnie (bez instalacji Qgps).

Jeżeli ktoś nadal ma problemy, port COM szybko wykrywa

http://w5.nuinternet.com/s660100031/SirfTech.htm

(można w nim także zerknąć na wersję firmwaru GPSa)

Zdaje się natomiast, że nadal mi nie działa GPSLocator, zapewne z powodu nieistalowania Qgps, zatem Locator nadal próbuje się dobierać do GPSa z prędkością 9600...? Nawet jeśli Locator nie odżyje, płakać za nim nie będę :)

Do szybkiej diagnozy pozostaje chyba

http://www.visualgps.net/VisualGPSce/download.htm

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 20, 2007, 08:55:55 »
COM8 i 57600 to konfiguracja po upgrejdzie także u mnie (bez instalacji Qgps).

Jeżeli ktoś nadal ma problemy, port COM szybko wykrywa

http://w5.nuinternet.com/s660100031/SirfTech.htm

(można w nim także zerknąć na wersję firmwaru GPSa)

Zdaje się natomiast, że nadal mi nie działa GPSLocator, zapewne z powodu nieistalowania Qgps, zatem Locator nadal próbuje się dobierać do GPSa z prędkością 9600...? Nawet jeśli Locator nie odżyje, płakać za nim nie będę :)

Do szybkiej diagnozy pozostaje chyba

http://www.visualgps.net/VisualGPSce/download.htm


U mnie jak się ostatecznie okazało przyczyną niedziałającego po zainstalowaniu poprawki (bez QGPS) GPS lokalizatora była niezaznaczona opcja "Automatycznie zarządzaj GPS" w zakładce "Dostęp", Port programowy jest ustawiony na COM4, sprzętowy na COM8 szybkość transmisji 57600.
Napisane: Wrzesień 20, 2007, 08:51:49
Witam

Mam ogolne pytanie.
Piszecie ze fix'a lapie Wam po kilku sekundach, ale nie piszecie ile czasu uplynelo od poprzedniego wylaczenia GPS'a.
U mnie jak wlacze GPS'a po np. 30 minutach w tym samm miejscu to fix tez jest lapany bardzo szybko.
A jak jes u Was np. po 8 lub 12h i w innym miejscu niz wylaczenie GPS'a

Pozdrawiam Grzegorz

Moim zdaniem słuszne spostrzeżenie, to też przeprowadziłem odpowiednie testy.
GPS był uruchamiany w odstępach czasu minimum 8 godzin, czas łapania fixa mieścił się pomiędzy 50 a 70 s. Przy ponownym uruchomieniu GPS w odstępie czasu około 30 min, pozycja była ustalana w czasie do 10s.

*

Offline spidi35

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z1 Compact
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 20, 2007, 19:16:07 »
Naprawdę niewiem dlaczego macie taki problem z konfiguracją gpsa. Po wgraniu patcha. Zanim wgrałem patcha zrobiłem HR następnie patch i soft reset. Nie instalowałem QGPS. Potem poinstalowałem programy z których korzystam. iGO wykrył mi automatycznie GPS, Autopilot również nie miał żadnych problemów. Jeszcze raz podkreślam że nic nie grzebałem w żadnych ustawieniach GPS po HR i wszystko mi działa. GPS łapie szybciej fixa  :grin:.

*

Offline proz

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox N560, Toshiba Tecra A8, Acer TravelMate 4060, SonyEricsson P990i
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 20, 2007, 19:30:16 »
Naprawdę niewiem dlaczego macie taki problem z konfiguracją gpsa. Po wgraniu patcha. Zanim wgrałem patcha zrobiłem HR następnie patch i soft reset. Nie instalowałem QGPS. Potem poinstalowałem programy z których korzystam. iGO wykrył mi automatycznie GPS, Autopilot również nie miał żadnych problemów. Jeszcze raz podkreślam że nic nie grzebałem w żadnych ustawieniach GPS po HR i wszystko mi działa. GPS łapie szybciej fixa  :grin:.

Po prostu miałeś szczęście.
Zauważ, że pewne ustawienia działają na niektórych urządzeniach, a inne nie. Mój Loox nie działa na większości podanych tu ustawień, a były też głosy, że sprzęt nie działa na podanych przeze mnie ustawieniach.
FSC zafundował nam, jak widać, loterię.

Pozdrawiam

Andrzej

*

Offline spidi35

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z1 Compact
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 21, 2007, 08:44:11 »
Naprawdę niewiem dlaczego macie taki problem z konfiguracją gpsa. Po wgraniu patcha. Zanim wgrałem patcha zrobiłem HR następnie patch i soft reset. Nie instalowałem QGPS. Potem poinstalowałem programy z których korzystam. iGO wykrył mi automatycznie GPS, Autopilot również nie miał żadnych problemów. Jeszcze raz podkreślam że nic nie grzebałem w żadnych ustawieniach GPS po HR i wszystko mi działa. GPS łapie szybciej fixa  :grin:.

Po prostu miałeś szczęście.
Zauważ, że pewne ustawienia działają na niektórych urządzeniach, a inne nie. Mój Loox nie działa na większości podanych tu ustawień, a były też głosy, że sprzęt nie działa na podanych przeze mnie ustawieniach.
FSC zafundował nam, jak widać, loterię.

Pozdrawiam

Andrzej

Jestem ciekaw ilu forumowiczów po wgraniu łatki odrazu konfigurowało GPS ??? Tak jak pisałem wyżej ja nie konfigurowałem GPS po wgraniu łatki ani nie wgrywałem QGPS.

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 22, 2007, 10:13:08 »
Witam;

WM 6 Classic (build 17944.0.3.1)
Zainstalowałem tylko fixa
iGo                         - pierwszy start po fixie - nowe wyszukiwanie GPS - automatycznie - następnie około 2 min na złapanie fixa i tyle - kolejne
                                załączenia to 10 - 20  sek  do pełnej funkcjonalności.
Automapa 3.9.7.1  - przestawiłem prędkość portu na 57600 - pierwsze uruchomienie ( po tym jak już chodził iGo) 20 - 30 sek
GPS Lokator           - pierwsze uruchomienie - brak satelitów - zmieniłem w Settings -> External GPS -> Programs ustawienie w GPS program port
                                z NONE na com4 - znalezienie satelit około 5- 10 sek ( po tym jak były już uruchamiane iGo i AM)
W zakładce Settings -> External GPS -> Hardware mam COM8 i boud rate 57600
nie robiłem HR - nie było potrzeby, nie mam qGPS
 

Pozdrawiam

*

Offline fatom

  • *
  • 79
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 23, 2007, 13:31:08 »
Witam
Zainstalowałem poprawkę do GPS wywaliłem pl i wgrałem QGPS. Wszystko mi chodzi wykrywa GPS na wszystkich dostępnych programach. Ale jak mam pobrać te poprawki (almanah) z netu? Jak podłącze pd homestation uruchamia się ActiveSynch włącz się program QGPS daję na download czekam i nic za chwilę wywala komunikat że nie może nic pobrać (Connection failed. Please try again later). Przez homestation synchronizacja działa jak i net działa. Nawet przez WiFi też nie pobiera. Jak mam zrobić aby mi pobrał te ustawienia z netu.
proszę o pomoc szukalem na forum ale nic na ten temat nie mogę znaleźć.

pozdr.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2007, 18:58:37 wysłana przez fatom »

*

Dżeju

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 23, 2007, 20:05:20 »
Ja robię w ten sposób, że jak mam nawiązane połączenie z Internetem (np. poprzez IE), wówczas zamykam IE, połączenie pozostaje aktywne i teraz otwieram QGPS i pobiera dane bez problemu (połączenie przez GPRS). Przez AS i PC nie udało mi się jeszcze pobrać - błąd połączenia cały czas wyskakuje  :(, podczas gdy inne programy (np. Miplo) pobiera dane przez AS i PC bez problemu.

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 23, 2007, 20:13:13 »
Ja robię w ten sposób, że jak mam nawiązane połączenie z Internetem (np. poprzez IE), wówczas zamykam IE, połączenie pozostaje aktywne i teraz otwieram QGPS i pobiera dane bez problemu (połączenie przez GPRS). Przez AS i PC nie udało mi się jeszcze pobrać - błąd połączenia cały czas wyskakuje  :(, podczas gdy inne programy (np. Miplo) pobiera dane przez AS i PC bez problemu.

u mnie qgps "ssie" dane i przez AS i przez Wifi bez problemu.

*

Offline fatom

  • *
  • 79
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 23, 2007, 20:35:16 »
Niestety u mnie nie chce pobrać danych w żaden sposób. Chyba zrobię HR i powgrywam wszystko od nowa (czy po HR trzeba wgrać na nowo soft do GPS - ten pierwszy plik, czy zostaje on już na stałe?).

*

Offline barneius

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • you know my name...
    • Kancelaria Adwokacka
  • Sprzęt: LOOX N560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #168 dnia: Wrzesień 23, 2007, 21:02:06 »
hello, czy ktoś wie jak odinstalować quick gps bez HR?
używam warzywa i do szału doprowadza mnie komunikat o "niemożliwości stworzenia pustego dokumentu"  :mad:
nie mam też czasu na HR.....
help!

*

Dżeju

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #169 dnia: Wrzesień 24, 2007, 14:33:22 »
Tylko ręcznie w jakimś menedżerze plików - usuwasz wszystkie pliki zawierające "QGPS"

*

Offline antonib

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560 N95 OMNIA... to juz historia Teraz IPHONE 3GS 16
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #170 dnia: Wrzesień 24, 2007, 15:24:22 »
No wlasnie, moze ktos napisze czy dziala GPS Locator i przy jakich ustawieniach..Bo przy standardowych:
- program port na none i sprzetowy port COM8 i 9600 nie dziala..
Wczoraj zrobilem upgrade i wszystko dziala ok.- locator tez. Natomiast jak czesto sie uzywa AM to chyba to niewiele przyspiesza. Dzisiaj pierwsze uruchomienie po wczorajszym sciagnieciu ... AM zlokalizowala sie po okolo 40se czyli z grubsza tak jak poprzednio.
Nie wiem dlaczego nie dziala Ci GPS-locator...Ja zainstalowalem calos zgodnie z zalaczona tam instrukcja, co prawda nie wiem po co wyjmowac baterie, ale skoro chcieli to to zrobilem.
Pozdrawiam

*

Offline Banzaj

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #171 dnia: Wrzesień 24, 2007, 22:47:43 »
Witam

Naleze do tych ktorzy nie sa szczesliwi po upgradzie GPS. Zaczalem sprawdzac rozne konfiguracje i wydaje mi sie ze uzyskalem pewnien efekt.
Jesli ktos kto ma klopoty moze to sprawdzic i podzielic sie swoimi spostrzezeniami bylbym wdzieczny.
Moze to co zrobilem jest lamerskie i oczywiste ale spobowac warto. U mnie jaki sie wydaje jest lepiej.
Sposob postepowania:
1. Full backup danych
2. HR
3. Instalacja poprawki czesc pierwsza
4. Instalacja firmware GPS - nawet jesli byla poprzednio wykonana - daje to prawdopodobnie pelen reset modulu GPS
5. Instalacja poprawki czesc druga QGPS
6. Sciagniecie z internetu danych przy pomocy QuickGPS
7. Sprawdzenie ustawien GPS - u mnie bylo port sprzetowy COM4 57600, port programowy COM8 i Manage.... zaznaczone
8. Wyjscie na otwarta przestrzen gdzie sygnal GPS bedzie w miare dobry i stabliny
9. Uruchomienie GPSLocatora , poczekanie az zlapie fix i potrzymanie go w tym stanie przez jakis czas.

Ja sam uruchomilem GPSLocatora podczas jazdy samochodem w otwartej przestrzeni poza miastem jadac autostrada na ok 30 minut.
Po fixie mialem 10-12 satelit.
Teraz mam wrazenie ze fix jest uzyskiwany szybciej.
Pomysl nasunal mi sie po przeczytaniu jakiego starego postu na jednej z grup ktore przegladalem.  Z postu wynikalo iz przy pierwszym starcie GPS w Looxach modul sie kalibruje i ustawia do warunkow otoczenia i nalezy go przeprowadzic przy dobrym sygnale GPS

Bylbym  wdzieczny za info czy ktos kto powtorzy procedure ma podobne wrazenia.

Pozdrawiam         
 
 

*

Offline fatom

  • *
  • 79
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #172 dnia: Wrzesień 26, 2007, 17:10:55 »
Mnie po zainstalowaniu orginalnego programu z FS QGPS nie udało się nigdy połączyć z netem i ściągnąć dane. Ale zainstalowalem inny program QUICK GPS CONNECTIONS, i o dziwo łączy się z netem i pobiera dane. Działa na spolszczeniu warzywem i nic się nie pluje. Więc w swoim produkcie FS coś naprawdę schrzanili.

*

Offline as127

  • **
  • 207
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #173 dnia: Wrzesień 26, 2007, 21:27:12 »
Do tych, którym nie działa gps locator - nie traćcie nadziei :-)
Mnie także nie działał po update gps. Odpuściłem to sobie. Przed kilku dniami (po kilku tygodniach od zrobienia update) przypadkowo uruchomiłem locatora i okazało się, że teraz działa, jakby samo się naprawiło?
Mam port sprzętowy=8, programowy=4 (odwrotnie niż podają niektórzy). Po zmianie portów (z 8-4 na 4-8) nie zauważyłem różnicy w dziąłaniu gps.

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #174 dnia: Wrzesień 29, 2007, 19:10:55 »
Czy ktoś wie jak usunąć to dziadostwo QGPS? :] Niechcąco usunąłem sobie backup a dziś miałem wycieczke piesza po górach i total porażka. Używałem jak zawsze GIS Russy. Niebo bez chmurki , satelitów widzi 7-9 i ciągle gubi fixa . Po prostu Russa dostaje kociokwiku. Raz brak fixa by po chwili złapać go na 7 -8 satelitach a po pół minuty znowu zgubić. I tak w kółko. POgoda ideał bez chmurki  - nigdy tego nie było. Dawniej jak złapało fiksa to trzymało jak dzwon nawet na 3 satelitach. Wyrysowany ślad wygląda jak linia kreskowana. Myslałem że normalnie wezmę sobie i wywalę syfa z systemowego "Remove programs " ale niestety tam na liście go nie ma :shock:. I co teraz? HR i instalowanie wszystkego od poczatku? Zwariuję. Pomyślałem jeszcze żeby przepiąć się z tego programowego COM8 którego generuje chyba QGPS na sprzętowy COM4 - bo inne programy chodzą mi  także na tamtym .Niestety Russa nie ma możliwości ustawienia innej prędkości niż 4800 lub 9600  a ten port GPS chodzi teraz na 57600. Chyba, że da się jakoś przełączyc ustawienia wewnętrzne GPSa spowrotem na 9600. Po cholerę skusiło mnie na te upgrady. Wszystko działało pięknie a teraz masz babo placek. Nie chę myśleć że to może tak naprawde nie zależeć od QGPS tylko od tego patcha na GPSa a to juz wtedy chyba po ptokach bo się nie da cofnąć. :S
pozdrówka

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #175 dnia: Wrzesień 29, 2007, 20:28:55 »
No to klęska. Po HR sprzetowy port co prawda przypisuje się na COM8 ale prędkość 57600 zostaje.  Próbowałem w systemie i próbowałem aplikacji APLSirf co bym nie zrobił zawsze zostaje 57600.  W APLSirf nie da się nawet przełączyć na na protokół SIRF, chodzi tylko po NMEA. Jakąs blokadę w tym patchu wstawili czy ki cholera?

Jak wrócić spowrotem do starego GPS  :(  - tylko pod walec? Szlag mnie chyba trafi co za szajs ten FSC wpuścił. Co za kretyni zmienili prędkość transmisji na 57600 i nijak nie mozna teraz tego przestawić a nie pomyśleli że nie wszystkie aplikacje obsługuja taka prędkość transmisji. Najcześciej jest to 4800 lub 9600.

Powalczyłem i pi razy drzwi domyślam sie o co chodzi. Port programowy COM8 - programy widzą i nie ważne jaką dla nich ustawi się prędkośc transmisji - działają. Testując np. na programie GPSInfo dla COMa8 nizaleznie jaką ustawię prędkość komunikuje się i transmisja idzie. COM4 jest tym bespośrednim sprzętowym działającym tylko przy 52600. Programy do nawigacji w samochodzie jakoś chodzą na tym COM8 ale niestety Russa z nim wariuje. Efekt czkawi - łapie i gubi fixa co kilka,kilkanaście sekund. Ten COM8 programowy pewnie jest generowany przez QGPS no i cos musi byc jakas niekompatybilnośc albo Russa korzysta jakoś inaczej z protokołu NMEA. Pewnie wszystko by było ok gdybym podłączył ją do sprzetowego bezpośredniego GPS ale kicha bo nie da się na takiej prędkości transmisji. Pamiętam że kiedys bawiłem się programem APLSirf w którym mozna sobie było przestawiac prędkości transmisji GPSa zmieniac protokół z NMEA na SIRF i spowrotem . Teraz niestety się nie da - nie wiem dlaczego. Próba zmiany komunikat że niby ok ale GPS dalej działa po swojemu. Jak teraz z tego wybrnąć? Często używam Russy na wodzie i w górach no i mam teraz problem. Jak przywrócic poprzedni soft GPSa?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2007, 22:18:53 wysłana przez wszim »
pozdrówka

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #176 dnia: Wrzesień 29, 2007, 22:55:42 »
Ufff. Programem SirfTech po chwili walki nareszcie udało mi sie zmienic prędkość na 9600. I Russa odżyła  :E i działa pięknie na sprzetowym COM4. TRoche się opisałem ale w końcu samemu udało mi się. Może się przyda komu.
pozdrówka

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #177 dnia: Wrzesień 29, 2007, 23:06:45 »
przyklejone :ok:
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #178 dnia: Wrzesień 30, 2007, 08:54:37 »
Ufff. Programem SirfTech po chwili walki nareszcie udało mi sie zmienic prędkość na 9600. I Russa odżyła  :E i działa pięknie na sprzetowym COM4. TRoche się opisałem ale w końcu samemu udało mi się. Może się przyda komu.

No taaa. Tylko tera nie działa ten bajer QGPS i cały jego programowy COM8.  No i taki syf. Albo rybki albo pipki. Albo ustawić 57600 i korzystac z jego dobrodziejstw ale nie działać z Russą albo zmienić prędkość na 9600 i działać na wszystkim tylko bezpośrednio z GPS bez pośrednictwa QGPS.

Sądzę że wszystkie problemy jakie wcześniej koledzy opisywali wiązały się właśnie z ustawieniami prędkości transmisji.  Polecam użycie programu SirfTech - można nim modyfikować prędkośc transmisji.
pozdrówka

*

Offline Tuvok

  • **
  • 150
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #179 dnia: Wrzesień 30, 2007, 11:27:41 »
ogólnie to żenada... żałuję, że to zainstalowałem - wszystko chodziło dobrze...